Golf - lekce

Od: Datum: 15.06.13 18:32 odpovědí: 4 změna: 25.08.13 12:46

Dobrý den,

ptám se všech golfistů. Našel jsem si lekce golfu pro dva, golfovou akademii, obsahuje 12*25minut s trenérem, s tím, že za den je to asi 50-75minut.. To je zhruba 6 hodinových lekcí, dále je možnost udělat si zelenou kartu, jen si nejsem jistý, zda bude začátečníkovi těch pár hodin stačit na to, aby si ji obhájil..

Dále, vím, že je výhodné stát se členem klubu někde v okolí, taky vím, že to není nutné.. Jak výhodné si myslíte je mít centrální registraci pro občasný turnaj.. Jinak bychom hráli spíš občas a třeba na dovolené.. Nemáme čas být na hřišti každý víkend a profesionálové být taky nemusíme..

Hlavně prosím odpověď na první část, moc děkuji!

D.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.13 13:03

Dobrý den, myslím, že většině lidem toto stačit nebude. Minimálně budete muset mezi lekcemi trénovat, jak odpaly tak patování. Musíte to dostat do ruky.

Nákup členství je nyní hodně předčasné. :) To se vyřeší samo, až zjistíte, jestli vás to vůbec baví a máte na to čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.13 15:40

Odpověď na první část otázky... záleží jak jste šikovní... já byl u trenéra jednou, právě když jsem skládal zkoušku na ZK. A před tím jsme chodili asi dva měsíce trénovat jednu devítku na Čertově Břemeni, kde se dá hrát i bez HCP. Na druhou stranu je mno takových, kteří navštěvují trenéry pravidělně a jejich švih vypadá lépe než můj, ale HCP mají vyšší než já a jak jsi sám napsal, jde ti především o to si zahrát, ne stát se profíkem. Takže moje rad zní, dej na pocit. Mezi lekcemi s trenérem, vždy potrénuj sám, to co jsi se před tím "naučil" a sám uvidíš, jestli se budeš cítit na to, zda zkoušku uděláš, a propos... od té doby co se ZK (zelená karta) zrušila není třeba nějaký výlsdek při zkoušce obhajovat, ale je třeba prokázat znalost pravidel (na ty je třeba se opravdu zaměřit), umění se na hřišti bezpečně pohybovat a nezdržovat. Pokud toto budeš ovládat, tak mi věř, že je to oprvadu důležitjší než jestli zahraješ o jednu či dvě rány více... takové zapisování výsledků na greenu či nechané bagy před greenem je na zabití...to mi věř.

A co se týče samotného klubu... CRM je zbytečnost...dneska seženeš klubové členstvií za 1 500 Kč (CRM je myslím 3 000 Kč) http://www.golfklubmesice.cz/inpage/clenstvi-v-klubu/, popř. i jiné kluby se pohybují kolem 2 - 3 tis.. a nabízejí i různé reciprocity. Stačí prozkoumat net.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavluska
Datum: 20.08.13 12:29

Osobně si myslím, že to stačit nebude. Já teda golf zkoušela jen asi 2x a popravdě mě to nijak nechytlo, ale přítel si to na jednom víkendovém pobytu vyzkoušel a zalíbilo se mu to, tak si zaplatil kurz k získání HCP 54 a má to na 12 lekcí a je to včetně zelené karty. Domluvil se ještě s dvěma kolegama z práce, takže je to vyšlo i levněji - na necelých sedm tisíc, místo 11.

Původně uvažoval jenom o nějakém intenzivnějším víkendovém a sám uznal, že to by mu to nestačilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anninnka
Datum: 25.08.13 12:46

Já teď s golfem také začínám, zaplatila jsem si začátečnický kurz na Kaskádě podobného charakteru, o kterém tu píšete vy s cílem, že bych si též chtěla udělat Zelenou kartu, jelikož členem být nepotřebuji, protože na turnaje se nehrnu a profesionální dráhu neplánuji, tudíž mi jde spíše o rekreační sport, nicméně už teď, po třech hodinách s trenérem je mi jasné, že mi kurz k získání Zelené karty stačit nebude, protože handicapu 54 nedosáhnu, ale zase si myslím, že se to nedá tak obecně říct, protože každý má pro ten sport jiné vlohy, je jinak šikovný a snaživý, takže někomu by to stačit mohlo, tudíž si myslím, že jediná možnost je projít si kurzem a pak si případně doplatit trenéra na tolik, kolik bude potřeba, alespoň tak to plánuji já.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.