Horské kolo-divný zvuk?

Od: Datum: 15.06.13 17:15 odpovědí: 18 změna: 18.08.13 13:48

Mám takový trochu problém, už se mě poslední dobou asi dvakrát až třikrát stalo tohle: Jel jsem s horským kolem po rovině, neřadil jsem a v jednu chvíli jsem slyšel takový podobný zvuk jako když se přetrhne řetěz u horského kola, ale řetěz je v pořádku a kolo taky, aspoň jsem na žádnou závadu nepřišel a ten zvuk přicházel někde od místa jak je řetěz u kola. Chtěl jsem se tedy zeptat nějakého zkušeného jezdce, čím by ten zvuk mohl být způsoben. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.13 18:03
avatar
Na to nepotřebuješ zkušeného cyklistu ale věštce s křišťálovou koulí. Z takového popisu nikdo jiný dohromady pořádnou odpověď nedá.
Jak dlouho máš řetěz na kole?Kolik najedeš? Jezdíš jen za krásného počasí nebo mokneš a jezdíš v zimě v rozsolené šlichtě? Napadá mě jedině to že můžeš mít řetěz na kole víc sezón a řetěz ti už sežral zuby a při větším záběru přeskočí přes zub to vyvolá takový zvuk o kterém mluvíš. Řetězy se dneska dělají s předpokládanou životnosti jednu sezónu. Před zazimovánim kola je dobře řetěz vyhodit a dát nový protože překročení jeho životnosti vede k tomu že se sjedou zuby a pak musíš vyhodit i šestikolo které tě bude stát rozhodně podstatně víc než řetěz.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 15.06.13 18:40

Tak šestkové vícekolečko (páč šestková kazeta snad ani neeyistuje) bude za pár kaček cca 120Kč a bude stejně levné jako levnější řetěz. To snad montuje na kola už jen Olpran a to co vyrábí se nedá nazvat kolo. :D

Jinak souhlas, že z toho popisu nejde poznat nic. Jen mě dost pobavila věta " zvuk přicházel někde od místa jak je řetěz u kola"

To snad i nahluchlej musí poznat jestli to jde od klik, přesmykače nebo od přehazovačky *zed*

Jen tak na okraj, už se mi taky podařilo "přetrhnout" řetěz, ale žádný zvuk jsem neslyšel. Jen sem prošláp do prázdna a pak slyšeli zvuk ti okolo. Zvuk nejde popsat, chodí sem i děti.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 22:23

aroff: Když ten divný zvuk nečekám, tak asi těžko zjistím něco víc, než, že to jde někde v oblasti kolem řetězu, kdybych byl věštec a očekával bych ten zvuk, tak bych možná zjistil příčinu sám. Ono se to stalo vždy v místech, kde se pod nohy moc dívat nemůžu, bylo to sice na rovině, ale taky po silnici jezdí auta, tak by to taky mohlo skončit nehodou. Jinak jsem psal, že když slyším ten divný zvuk, tak, že nepřeřazuju ani přehazovačkou ani přesmykovačem. Poprvé se to stalo, když jsem jel po rovině,ale kdybych se podíval pod nohy, tak bych se asi vyboural, protože pak jsem jel z kopce a je tam taková blbá zatáčka..., po druhé to bylo taky na rovině, ale díval jsem se zrovna na protijedoucí auto, takže tak. Jinak mě připadá, že když šlapu, řetěz je přece napnutý a v tu chvíli co slyším ten divný zvuk tak mám takový pocit, že ten řetěz prostě není v tu chvíli toho zvuku není napnutý a pak se napne(i když by měl být napnutý pořád když šlapu)...

Od: aroff
Datum: 15.06.13 22:40

Překontroluj jestli jdou všechny články řetězu volně. Nevím jaký je tam řetěz, ale podle výbavy kola předpokládám, že Shimano. Ten je nýtovaný bez spojky, je možné, že ho někdo při montáži zmáčnoul moc a nechodí úplně volně článek. Pokud to tak bude zkus s ním trohu zahýbat do stran. Měl by si sednout a uvolnit. Když to nepomůže. je tam možnost ho roznýtovat a buď dát nový nýt a nebo spojku od Sramu. Rovnou ho taky vyper a namaž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 15.06.13 22:55

Takhle zahýbej s tím článkem, jestli najdeš nějaký, že nejde volně. čas cca 2:02 - 2:05


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 21:49

Kolo mám od března tohoto roku, zatím jsem na novém kole najel asi 200km, protože u nás když mám čas většinou prší a v březnu padal sníh. jezdím za krásného počasí zatím po silnici, ale ty silnice jsou takového vesnického typu(díra nedíra). Na kole mám 3 tácy vpředu a 10ti kolečko vzadu to je 30 převodů. Právě, že to kolo je tak nové, tak se právě divím těmto zvukům, právě proto se ptám někoho zkušenějšího. Jinak mám toto kolo: http://cube-bikes.cz/?r=Catalog/view&id=3388

Od: k2
Datum: 15.06.13 22:50

Predpokladam, ze mate predepsane (doporucene) nejake garancni prohlidky po urcitem poctu najetych km. Klidne tam ale zajedte drive a problem popiste mechanikovi. Pokud ani mechanik pri prohlidce nic neobjevi, tak pochybuji, ze to vyresi nekdo zde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.13 00:09
avatar
Kolo máš pěkné. Soused má taky cube ve stejné barvě. Zajed si do servisu. Každý dobrý prodejce dělá po cca 200-250 km servis zdarma. Mohlo se ti tam neco uvolnit, máš to v záruce, tak proč toho nevyužit, navíc kdyz sám nevíš, v čem to je. Anebo mi ho můžeš půjčit, ja ti ho zajedu
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.13 20:25

Já to nejprve zkusím podle toho, co mě radil uživatel aroff, pak se uvidí(ono zase ten obchod ve kterém jsem kolo kupoval, je asi 60km od mého bydliště, musím tam jet vlakem, ono teď jezdí dost lidí, garanční prohlídku plánuji v srpnu, to budeme mít v práci týden dovolené), kdyby to nebylo náhodou tím, co říkal aroff, tak bych tam jel dřív, ono zase u toho GT Avalanche 2.0 2012(to jsem prodal rodinnému příslušníkovi), co jsem si kupoval minulý rok mě psali do papírů garanční prohlídka do 500km, já jsem hlavně spokojený, že to kolo má vzduchovou vidlici, to je něco jiného než ta pružinová,jinak to kolo jezdí skvěle, až na tuto drobnost( i když podle zvuku, když se ten řetěz na chvilku stáhne a pak se zase natáhne, mě trochu běhá mráz po zádech i když se to stalo za těch 200km 2krát až třikrát).

Datum: 17.06.13 23:50
avatar
No uvidíš, mrkni na ten řetěz, ale on se časem poddá. U nás dělá bezplatné prohlídky po 150-250 km. Víš, aby ti pak treba neřekli, zes přijel pozdě. To zas 2x 60 kilaku není žádná hrůza ale ty moc nejezdíš, tak jednu cestu vlakem. Ja za posledních šest dní 520 km, dnes jsem jel pres tři státy morava slovensko Rakousko a Morava, skoro čtyři
ta vzduchová vidla je fajn , vezl jsrm se na tom kole a je to lepší než pružina. Ja budu kupovat další crosove kolo a tam mi ji každý zase rozmlouvá. Přece jen to ma nižší zdvih, tak to asi nemá u treka takový význam. Časem prý začne unikat vzduch, ale nemám s tím zkušenost.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 20:06
avatar

Tipnu si - ložiska v zadním kole. Dneska jsem si měnil věnečky a ty přítlačné matice (nebo jak se to jmenuje). Kuličky z ložisek byly narušené. A předcházely tomu ty samé zvuky, praskání od řetězu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 15.06.13 20:46

A co když má náboje zapouzdřené? Navíc pokud vím tak mcgyver má nové kolo za 25 litrů, tam bych nepředpokládal, že se tak brzo vysypou. Jen malou radu, příště dejte samotné kuličky a klec (věneček) vyhoďte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.13 16:03
Tak jsem byl dnes na garanční prohlídce, technik- Láďa se na kolo podíval, nic nezjistil a ješťe se cítil ukřivděně, že se v tom kole vrtal pro nic za nic, takže jsem si to asi podle něho vymýšlel, což není pravda. Tak jsem to zkusil podle Ara, tak uvidím.
doplněno 15.08.13 16:04: Teda podle Aroffa
Od: aroff
Datum: 15.08.13 17:59

aroff = ar - nepřihlášený ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.08.13 14:13
avatar
Ja ti řeknu, čím to je. Máš kolo za dvacetsest tisíc a vůbec na něm nejezdíš. Ono se to potřebuje všechno usadit a na to musíš jezdit. Potom seřídit na garanční prohlídce. Takže bych to neřešil a jezdil, závada se projeví a kdyz se neco pokaka , máš to přece v záruce.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.13 16:47
Já jezdím podle možností a podle počasí, kdybych měl tolik času jako Vy jezdil bych na tom víc..ale když jsem většinou v práci...
Od: aroff
Datum: 16.08.13 19:26

Musíš se držet hesla " Práce není zajíc, ta neuteče " *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.13 13:48
avatar
Aspoň ušetříš za pláště. Já mam nové deset dnů a uz jsou zpola sjete
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.