Tuhnutí svalů při vyšší zátěži

Od: Datum: 09.06.13 23:26 odpovědí: 3 změna: 11.06.13 00:02

Zdravím, chci se zeptat proč mě při vyšší zátěži začnou tuhnout svaly, snažím se zabrat ale svaly se nechtějí rozpohybovat. Například pokud jedu na kolo a chci přidat tak mohu rovnou zastavit. Slyšel jsem kusé informace, že za to může špatné dýchání a tím se neokysličí. Používám iontové nápoje a změna je pouze menší. Neznáte řešení.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: toreet*
Datum: 10.06.13 00:22
Skus se protahovat. Nejsem odborník, ale posiluji již dlouho a vím, že bez protažení svalů mě tuhnou také. Skus strečink ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 10.06.13 00:28
avatar

Dobrý den, patrně se jedná o velkou zátěž bez předchozího rozcvičení. Také to může způsobovat tvorba kyseliny mléčné ve svalech (ta asi způsobuje bolest). Podívejte se viz odkazy. Zdravím!

http://ona.idnes.cz/tipy-na-b…x?c=A120210_142007_zdravi_pet http://www.celostnimedicina.cz/kyselina-mlecna.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.13 00:02
avatar
Při vyšším zatizeni pracuje sval na kyslíkový dluh a vzniká laktat - zakyseleni svalu. Jestliže je sval zataty , špatně nebo minimálně tento laktat odvádí pryč ze svalu, tudíž nemůže dál pracovat. Na vině je špatná trenovanost, začátečník by se do stresového pásma vubec neměl dostat. Je treba začít trénovat základní vytrvalost, později tenzni intervaly pro zvětšení kapilár ve svalu, intervaly kadencni , šlapat více do rychlosti, kadence od 70 nahoru, tudíž lehký převod. Sval neni tolik zataty a stačí laktat odbourávat. Silové intervaly az naposledy. Laktát nebolí , bolest nebo křeče mohou způsobit drobné trhlinky - poškození svalových vláken z pretrenovani vlivem nedostatečné objemové přípravy, ztuhnutí svalu taky špatná nervosvalova funkce.
doplněno 11.06.13 00:06: Taky je možné že máš špatně nastavené sedlo...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.