Které kolo je lepší?

Od: Datum: 09.06.13 21:36 odpovědí: 7 změna: 10.06.13 20:29

Dobrý den,

mohli byste mi prosím poradit, které kolo je lepší? http://www.bikeranch.cz/kolo/…73-merida-crossway-40-d-2013/ nebo http://www.bikeranch.cz/kolo/…74-merida-crossway-40-v-2013/, nebo nějaké jiné? scháním obecně treka tak max do 15 000.

Dík moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.13 21:49

Ta první *palec*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.06.13 21:52

Rozdíl je minimální až na kotoučové brzdy které ma pouze první kolo...

A já doporučím jednoznačně kotouč... je to brždění oproti špalkům nepopsatelné..

Datum: 09.06.13 21:57

Lepší je samozřejmě ta dražší Merida. A co třeba tohle: http://www.cube-bikes.cz/?r=Catalog/view&id=3270

Datum: 09.06.13 22:01

Místo těch gumových vlaštovek bych tam uvítal pružnou přední vidlu;)

Datum: 09.06.13 23:13

Datum: 10.06.13 20:01
Pokud můžu poradit, mrkni na model 2012 merida 100 v. Nejenže ma hezcí ram , ale ty loňské modely jsou o dost lehčí. Váží 12.8 kg versus 14.1 u letošního je rozdíl uz podstatný a loňský model koupíš za 11 tisíc. Kotoucovky u tohoto kola řešit snad nebudeme, vecka brzdí výborně . Ja to kolo mám, úzké pneu stejne nepodrzi , jde do smyku. Navíc vecka jsou jednoduché na údržbu a defakto bezporuchové. Takže kotouče u crose rozhodně nejsou treba.
treba.Jinak dnes jsem byl u Hynčicy, budu kupovat ještě jednoho treka MRX, mrkni na mrxbike.cz, proměřovat ram , ale ma tam jen loňské modely ve sleve , letošní bude mít taky. Mají lepší materiál rámu 7005, prý odolnější a lehčí než merida . U toho loňského modelu mel cenu 12.5 tis, 3 x9 dere přehazovačka, radi líp než měřila, byl jsem to projet. Ty letošní modely jsou od 14 tisíc, ale mají vybrusovane sváry na rámu, slevy možná budou, ale az tak za měsíc dva. Jo a mrx má pevný představen, na meride po třech tisících km lupe , musí se dotahnout
doplněno 10.06.13 22:19: Kur.. Ja tam mám překlepů. Píšu na mobilu... Ten odkaz je mrxbike.com . Levnější varianta je pak Scud , stejný výrobce, ale vyšší hmotnost. Pak se vlezeš na cca 9tis.
Ohodnoceno: 1x

Od: ar*
Datum: 10.06.13 20:29

Taky bych na disku u trekingu (crosse) nebazíroval. Navíc tyhle Tektro HDC-300 se dáváí na levnější kola a podle toho je jejich i kvalita. Jsou to hrozné houby. Opravdu raději ty V-Brake a koupit kvalitní špalky, které brzdí i za mokra. Budou tam origo klasické obyč černé a to není žádný zázrak. Ten rozdíl je opravdu pak znát.

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.