Oprava zavíracího nožíku

Od: Datum: 31.05.13 23:47 odpovědí: 4 změna: 01.06.13 23:32

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak by se dal opravit zavírací nožík, jehož funkce jsou již natolik vyběhané, že nedrží na místě a viklají se. Kdyby tato oprava byla příliš náročná, tak popřípadě kolik by stála a kam nejlépe jít. A hlavně, jestli to vůbec lze opravit. Děkuji mockrát za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.06.13 00:17
avatar

Dobrý den, já bych s tím nožem asi zašel do provozovny Nožířství a tam se zeptal na možnou opravu a cenu. Tam Vám jistě poradí a případně i nůž opraví. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.06.13 04:57
avatar

Opravit jde téměř vše, i ty vyviklané čepy.

Zkuste se podívat na stránku http://www.nozirstvi-brno.cz/, je tam mapa, otvírací doba a kontakt, můžete jim napsat email a popsat svůj problém, výrobce a případně typ nože, pokud to jde, doporučuji poslat třeba i lepší fotografii s detaily, aby Vám mohli všechny Vaše otázky kvalifikovaně odpovědět.

A dejte vědět, jak to dopadlo, možná pomůžete i dalším...

Srandička na závěr: Jmenuje se to Nožířství Brno - Nožířství Tupých, ale nabrousit umí skoro všechno...

doplněno 01.06.13 18:05: Možná má tazatel k noži určitou citovou vazbu.
Já např. opatruji jako oko v hlavě zahradnické nůžky, které si můj otec koupil v roce 1928, když se začal učit zahradníkem, potom s nimi přes 50 let pracoval, po zahradách a parcích po celé Evropě, a v roce 1983 mi je s pohnutím odevzdal... Kvalitní ocel, sedí v ruce jak ulité.
Už na ně pomalu také ztrácím sílu, odevzdám je s patřičným komentářem synovi. Jen mu je dobře nastavím a nabrousím..
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.06.13 09:51
avatar

Neumím si představit, čím je ten nožík natolik výjimečný, aby se vyplatila oprava. Pokud dosloužil, je nejvýhodnější koupit nový.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.13 23:32

Obávám se, že nožík s tolika funkcemi co mám (sice to není švýcarák, ale i tak byl drahý) budu shánět hodně dlouho za nějakou přijatelnou cenu a hlavně taková oprava by podle mě neměla být náročná. A ano, přesně tak, tenhle nožík bych za žádný nevyměnil, mám ho od mamky :) .

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.