Měřič tepové frekvence

Od: Datum: 20.05.13 12:05 odpovědí: 11 změna: 21.05.13 11:57
Ahoj, mám zájem běhat pro redukci tukové hmoty. Při aktivitách s takovým cílem je prý ideál 50-60 % z maxima. Má cenu si kupovat tepový měřič? Jsem studentka, a tak nemám velký obnos investovat do toho velké peníze.
diky.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.13 12:08
avatar

Ano, smysl to má...

Měřič tepové frekvence je záležitost od cca 400Kč výše..

To ani pro studentku nejsou zase tak velké peníze.

doplněno 20.05.13 12:14:

P.S.: v LIDLu ho mají snad každé tři měsíce...pro Vaše účely naprosto vyhovuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tecr®
Datum: 20.05.13 12:31
To je super. Jdou případně propojit s mobilní aplikací Runtastic?
Datum: 20.05.13 12:33
avatar
Tyto jednoduché a levné určitě ne..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.13 13:05
avatar
Proč ne..ale rozhraní pro PC stejně mít nebude.
Určitě ale stačí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tecr®
Datum: 20.05.13 13:16

A znáš nějaký v podobné cenové relaci, který bys doporučil? Bonusovkou by bylo (není ale nutné), kdyby synchronizoval s mobilem.

Datum: 20.05.13 13:23
avatar
Osobně na MTB používám Sigmu, na běh mám Cardiosport.
Oba jsou v jiné ceně než si asi představujete.
Nicméně nejsou to nejnovější typy.., a spojení s mobilem osobně nepotřebuji.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tecr®
Datum: 20.05.13 13:54
Díky! ;)
Od: bezec
Datum: 20.05.13 14:14

Smysl to má, ale není to nezbytné. Stačí při běhu povídat s kamarádkou (pokud je TF vysoká tak mluvit nedokážete), nebo odhadem podle pocitu, občas změřit hodinkama atd... Peníze bych směroval spíš do bot a oblečení, měřič TF až potom. Osobně jsem ho měl, ale vadil mi snímač a pípání - nakonec ho nepoužívám a jedu podle citu. Je to spíš pro vědce, trenéry a deníčkáře. Na hubnutí stačí běžet pomalu a dlouho, držet u toho přesnou TF (např. 130-140) je celkem zbytečnost, ona TF má dané minimum už tím pomalým během a maximum tím že vysokou TF dlouho nevydržíte ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.13 18:29

Zajdi na brigádu, potřebnou částku si vyděláš raz dva.

Běhat, sdílet údaje na netu, porovnávat s jinými, je možná dobrý zdroj odhodlání a motivace, ale ne trvalý. Pokud nebudeš mít z běhání radost, najdi si silnější pouto. Třeba kolegy, s kterými budeš chodit běhat pravidelně.

Se sporttestery je to jako s hudbou. Někteří běhat bez ní nedokázou, pro jiné zbytečnost.

Podívej se po netu, a třeba kup něco podobného:

http://aukro.cz/cateye-msc-hr…a-hrudni-pas-i3181236300.html

http://aukro.cz/meric-tepu-sigma-i3125661307.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.13 11:57
avatar

K mobilní aplikaci stačí jen hrudní pás, který s ní umí komunikovat. Jenže ty značkové doplňky jsou dost drahé a není zajištěná kompatilibita s jinými aplikacemi, navíc přes blůtů to hodně žere baterky. Pulsmetr z lidlu by měl stačit, v ruce jsem ho ještě neměl, ale myslím, že časy strávené v jednotlivých pásmech zobrazit neumí.

Nicméně si myslím, že pro běžného člověka je pulsmetr zbytečná záležitost. Ono je hezké vidět, kolik tepu, ale pokud s těmi hodnotami neumí člověk pracovat, je to zcela zbytečné. Nestačí jen znát max TF, sice vám to řekne kterákoliv kalkulačka na netu nebo se to dá jednoduše vypočítat, jenže tyhle hodnoty jsou jen přibližné, zkreslené a vůbec ne přesné. Žádný člověk stejně těžký, stejně starý nemá stejnou max TF, to záleží na stupni trénovanosti a dalších faktorech. Taky je třeba znát svou klidovou TF, nejlépe měřit ihned po ránu po probuzení, ještě než se pohnete a zapisovat Pak musíte znát své aerobní a anaerobní prahy ( AP, AnP), bez toho vám tepovač nic neřekne. Hodnoty se měří podle hladiny laktátu v krvi, pak máte zcela přesné pásma, ze kterých se dá vycházet a dle toho plánovat trénink, což je pro začátečníka, který chce jen hubnout zcela zbytečná investice. Navíc tyhle aerobní, anaerobní prahy se v průběhu času se stupněm trénovanosti mění. Mnoho lidí si pořizuje tyhle věcičky, investuje do různých vychytávek a myslí si, že za něho zhubnou nebo že ho přinutí sportovat. Je lépe začít teď hned sportovat a v průběhu času, pokud to člověka baví a chce se posunout o kus dál, zná své pásma, umí s nimi pracovat, pak je to jiná, ale hubnout se dá jednoduše i bez toho. Člověk se pak zaměří jen na svůj tep, ale zapomíná na stravu a i když "tepuje" správně, hubnout vůbec nemusí. A i když člověk správně tepuje, to samo od sebe neznamená, že v určitém tepovém pásmu jede na převahu tuků. Aby člověk jel jak se říká na tuky, musí to nejprv své tělo naučit pravidelným a dostatečně dlouhým tréninkem. Z hlediska hubnutí nemá třiceti minutový běh žádný význam, alespoň hodinka, lépe hodina a půl nebo dvě denně má opravdu význam na spalování tuků. Ale jak jsem psal, strava je základ a to vám žádný tepovač nenahradí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.