Plynové zbraně - druhy

Od: Datum: 05.05.13 02:02 odpovědí: 4 změna: 10.05.13 07:34

Zdravíčko,

Jsem v tomto ohledu úplný laik.
Chtěl bych nějakou zbraň jak na sebeobranu tak občas si zastřílet na terč. Samozřejmě nemyslím doslova pravou střelnou (nemám ZP a zatím neplánuji)

Nerozumím ale tomu, jak je to rozstříděné. Co jsem pochopil tak plynové umí střílet patrony které jen rozpráší plyn pepřový nebo nervový v pár metrech před zbraň. Avšak vypadají velmi reálně a i výstřely jsou dost hlasité jak u reálné střelné zbraně.
Dá se z takové střílet i kulička jako u airsoftu?
Pak jsou snad ty druhé typy zbraní a to je vše ostatní jako vzduchovky, airsoft a vše tomu podobné protože celkem jsou stejné
Avšak výstřel z nich je velmi tichý, neučinný a umějí střílet pouze kuličky?
Můj požadavek tedy - zbraň která je jak reálná (zpětný ráz, hlasitost výstřelu, celokov, nemuset po každém výstřelu nabít), tak aby uměla být dobrá jak na sebeobranu tak by uměla i střílet takový materiál který by aspoň zasáhl terč a prostě by si člověk šel zastřílet a ten materiál samozřejmě nebyl jak u pravé střelné která by "zabila" Díky za případné vysvětlení, protože fak nevím jak se ty všechny zbraně kromě pravých střelných řadí a co umí


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.13 07:54
avatar

U plynové pistole i airsoftu je zpětný ráz téměř nulový. Ani vzduchovka, ani airsoft, ani plynovka se ale na sebeobranu moc nehodí. Chtělo by to lepší prostředky ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bartas*
Datum: 05.05.13 07:55

Na sebeobranu bych si nepořizoval plynovku protože ůtočník nebo někdo v okolí může mít ostrou zbran a když vystřelíte z plynovky může vám s ní odpovědět střelbou. Na zábavu si pořidte vzduchovku nebo flobertku tu můžete používat na zahradě.Výběr na trhu je velký takže záleží jen na vašich finančních možnostech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.13 01:45
avatar

To co chcete jednoduše neexistuje. Na sebeobranu můžete mít "plynovku", ale z té nelze střílet do terče. Jakákoliv zbraň dostupná bez ZP vhodná pro střílení do terče se zase vůbec nehodí na sebeobranu. Důvod? Zbraň pro sebeobranu musí mít tzv. zastavovací účinek. To znamená, že výstřel musí útočníka "zastavit", ne pouze naštvat. Vzpomeňte si na důchodce v Tanvaldu - mít nějakou flobertku nebo plynovku, dnes tu asi nebyl. Takže je potřeba aby v ní byly náboje alespoň 9mm Browning, raději Luger.

Pokud nechcete ZP, doporučuji Vám koupit nějakou klasickou menší plynovku. Sice může být v mnoha situacích nanic, ale zase nemáte problém i když si ji vezmete ssebou do hospody. To u zbraně na ZP nelze. Pokud to myslíte se sebeobranou vážně, udělejte si ZP (není to drahé ani složité) a kupte si třeba tuto maličkou kapesní, ale účinnou zbraň: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kevin_ZP98 Klasická velká zbraň jako třeba ČZ75 se na skryté nošení už moc nehodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hatsan12*
Datum: 10.05.13 07:34

Dobrý den. Myslím, že ve Vašem případě bych poradil pořízení dvou zbraní. Pokud si chcete jen tak ,,zablbnout" na terč či plechovky od piva, tak doporučuji již zmíněnou airsoftovou zbraň nebo flobertku. Ta na rozdíl od airsoftové zbraně vydává i zvuk jako dospělá zbraň a jsou cítit i povýstřelové zplodiny. Používá totiž střelivo s pravým střelným prachem a proto je více podobná opravdové zbrani a na její vlastnictví nepotřebujete ZP, stačí dosažení věku 18 let. Pokud trváte i na zbrani na sebeobranu, pak pořiďte plynovku 9mm P. A. Ovšem já bych plynovku na sebeobranu vůbec nedoporučoval, stejnou službu Vám udělá i nějaký obranný prostředek typu ,,tekutá střela" a pod. S plynovkou totiž máte mnohem větší šanci dostat se do problémů ještě větších, než v okamžiku jejího vytažení očekáváte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.