Posilovna vs hubnutí

Od: Datum: 25.04.13 13:57 odpovědí: 2 změna: 25.04.13 14:35

Dobrý den přeji, chodim do posilky třikrát týdne i 4 ráno ,budu tam chodit do konce kevtna. Cvičím na orbitreku ,i na behacím páse,mohla bych tak shodit za mesíc samozřejme i s upravem jídelničku kolem 5 kg nebo i víc? DĚKUJI ZA rady..:) jezdím večer i na kole každý den. Hubnu hlavně stehna? děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 25.04.13 14:06

..."mohla bych tak shodit za mesíc samozřejme i s upravem jídelničku kolem 5 kg nebo i víc?"...

Mohla - jen ten jídelníček nekompenzuj nějakými ´pilulemi´...

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 25.04.13 14:35

Na spalování tuků jsou nejúčinnější cviky zatěžující velké svalové partie a cviky takzvaně vícekloubové, tedy ty, které zapojují více skupin svalů. Mezi geniální cviky tak patří například dřep nebo mrtvý tah, jelikož zapojují většinu svalů těla a zejména největší svaly jako jsou hýžďové a právě stehenní.

Má-li být posilování zaměřeno na hubnutí, a nikoli rozvoj síly nebo svalové hmoty, musí mít určitou specifickou formu. Důležitý je vysoký počet opakování (15 _ 30 na sérii) a menší počet sérií (2 _ 3 na cvik). Trénink musí sestávat zejména ze cviků na celé tělo, měl by být výrazně delší než trénink posilovací (měl by trvat nejméně 1,5 hodiny) a být doplněn o aerobní aktivitu (běh na páse, rotoped,...) zařazenou jak na začátek, tak i na konec tréninku.

Důležité je volit minimální zátěže nebo cvičit pouze s hmotností těla. Jednotlivé série by pak neměly být prováděny do úplného vyčerpání svalů.

Již zmíněná aerobní aktivita definovaná méně intenzivní, ale za to dlouhodobou námahou, má v hubnoucím tréninku zásadní význam. Právě při ní dochází k přímému spalování tuků. Je důležité držet intenzitu na cca 55 _ 65 % maxima tepové frekvence (maximum si můžete spočítat odečtením svého věku od čísla 220 u mužů nebo 230 u žen), a to po co nejdelší dobu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.