Syn ve 4 nemůže jet bez balanč. koleček?

Od: Datum: 16.04.13 20:32 odpovědí: 12 změna: 17.04.13 13:17

Stručně: má po odrážedle, na němž projezdil celý dny, svý první kolo, 16 palců... zadní kolečka vyžadoval. Tak jo... na pár dní. Jenže on jezdí nakloněnej doprava, opřenej o to pravý balanč. kolečko.

Dnes jsem mu kolečka znovu odmontoval, Specialized to má snadný, jde to rukou... a rovnováhu vůbec mi neudržel. To, že po zastavení nohy nehodil dolů, to je jasný, to je zlozvyk z posledního tejdne. Ale že se naklání do boku, to nechápu :(

Vy ano?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 16.04.13 20:35

Ano, to je neřest koleček. Dítě si zvykne v podstatě během nekolika metrů a je to v pr... Chce to prostě trpělivost. Teď se bude měsíc odnaučovat od zlozvyků z koleček a pak se teprve začne učit jezdit. Neboj, naučí se to. Do léta jezdí jak drak.

doplněno 16.04.13 20:38:

Jinak jen doplním - první kluk se naučil ve 3,5 bez koleček za jedno odpoledne. Druhý vyžadoval kolečka. Řekl jsem mu, že může jezdit na trojkolce. Ve 4 se mu už kamarádi smali, takže mu nezbylo nic jiného než sednout a zkoušet. Běžel jsem za ním asi 30 metrů (víc už jsem nemohl), pak už musel sám. A zvládl to taky. Bez koleček je to otázka chvilky, s kolečkama měsíců.

Ohodnoceno: 2x

Od: oteccyklisty
Datum: 16.04.13 20:37

Vidím to taky tak :( On ale bez koleček by na to dříve nesedl. Takže jsem rád, že to nyní s mým držení aspon zkouší. Ale prostě ho musím držet, nebo ho nechávám padat, aby věděl, co mu hrozí.

Od: ladaadal*
Datum: 16.04.13 20:39

Přesně tak, mělo by ho to naučit chytit rovnováhu. Ono to nemá cenu lámat přes koleno. Tak se prostě naučí kapku dýl, dyk o nic nejde.

Ohodnoceno: 2x

Od: lofi
Datum: 17.04.13 08:59

To odrážedlo bylo nějaké čtyřkolové nebo to bylo koloodrážedlo (jako kolo ale bez šlapek)? Neteř jezdila od 2,5let na koloodrážedle, na začátku to bylo až k smíchu, protože stála nad sedátkem a chodila s koloodrážedlem mezi nohama. Postupně se naučila opravdu jezdit a cca ve čtyřech letech už jezdila jak drak, z kopečka zvedala nohy a jezdila bez odrážení, po rovině už jí pěší člověk nestačil. Pak jsme koupili kolo 16 palců, vyskytly se dva problémy: první byl rozjezd, přece jen to chce trochu koordinace, druhý problém byl, že musela šlapat pokud chtěla jet a na to byla ze začátku líná. Kolo jsme na dva měsíce odložili, vrátili se k odrážedlu. Pak si sama vzpoměla, že by chtěla zkusit kolo a během odpoledne se na něm sama naučila, hlavně ten rozjezd. Ale díky koloodrážedlu nebyl absolutně problém s rovnováhou.

U kamaráda zkoušela i kolo s balančními kolečky a málem z toho kola spadla, ty kolečka ji vadily. Váš syn si za tu krátkou chvíli zvyknul, že nemusí držet rovnováhu a stačí že se opře o postranní kolečko a taky to jede a bez námahy. Pokud to jde, zkuste u kola odmontovat šlapky a ať jezdí jako na odrážedle. Až se zvládne odrazit a se zvedlýma nohama ujet kousek (udrží rovnováhu) a zvládne zastavit použitím nohou, tak můžete zkusit dát šlapky zpět a trénovat dál. Podle mě nejsou balanční kolečka řešením.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.04.13 09:33

Lofi: bylo to koloodrážedlo (Davídek), takovéto kolo bezšlapkové. Zkušenosti s odrážedlem stejné jako u vás. Chození, pak jízda jak drak všude.

Jenže on mladej viděl u kamarádky stroj 16palec s balančníma a bez nich nechtěl. Zkusím mu zase ponížit sedlo, aby aspon mohl v pohodě po zastavení seskočit, nyní musí špičky natáhnout a jak se mu tam pletou ty šlapky, že ano. Sundavat šlapky u novýho kola se mi nechce:(

Od: kolista
Datum: 17.04.13 10:30

Balanční kolečka = tříkolka = nemusí držet rovnováhu a nenaučí se jí držet. Ty šlapky sundejte, sedlo dolu tak aby dosáhl nohama na zem (odrážedlo), a nejdřív ať se naučí držet rovnováhu a brzdit a až pak bude moct šlapat.

Řekněte mu, že kolečka jsou pro malý děti co ještě neumí jezdit, velký kluci jezdí bez nich.

Ty kolečka jsou mor, taky jsem je měl a samozřejmě jsem po sundání ležel v kopřivách *smich*

Od: kolista
Datum: 17.04.13 10:33

PS: naklánění do boku je celkem jasné - opírá se o kolečko aby se nepřevrátil (tříkolka)

Datum: 17.04.13 11:44

Jasně :) Tříkolku neměl a tak si jí nyní z kola udělal. Díky!

Od: lofi
Datum: 17.04.13 09:50

tak to si jen pokazil vědomí o rovnováze těma kolečkama *uf*. Tak bych dala kolečka pryč, sedlo dolů aby pohodlně dosáhl na zem a pak už jen zkoušet, zkoušet a zkoušet. Přeju hodně trpělivosti :)

Datum: 17.04.13 11:45

kolečka jsem mu sundal včera, resp. otočil je nahoru, takže tam jsou, ale ve vejšce. sedlo snížím, díky!

Datum: 17.04.13 12:59

ale klid. Naše mladá se naučila jezdit na kole až v šesti a já osobně až v jedenácti.

On ještě nemá vyvinutý ten reflex, kdy se rovnováha drží rukama. Zkuste mu někde od někoho půjčit koloběžku. Na koloběžce by se měl naučit držet rovnováhu rychleji.

Datum: 17.04.13 13:17

To není špatný :) Jednu tady mám, ta ho docela láká, jenže je moje...

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.