Zastaví posilování vlastní vahou růst?

Od: Datum: 21.01.13 16:39 odpovědí: 5 změna: 23.01.13 12:52

Dobrý den,

je mi 14 let a začínám posilovat vlastní vahou (např.: schyby na hrazdě, sklapovačky, kliky) četl jsem spoustu článků o tom že posilování poškodí chrupavky a tím pádem zastavý růst, ale zase sem četl články které říkají úplný opak. Tak sem zmatený. Neřeknete mi co je teda pravda?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.13 16:54

Hýbat se je přirozené..takže jen do toho!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.13 19:03

Nevím co se dočetl ale posilovat pouze pomocí vlastního těla se může již od velmi útlého věku...

Klouby, chrupavky a spol se ničí pokud posiluješ nadměrným závažím jako jsou činky s příliš velkou hmotostí a jiné stroje určené hlavně na osilování...

Takže kliky, sedlehy, motoráky, sklapovačky a jiné cvíky klidně dělat můžeš...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.01.13 10:01

záleží jaký cviky , ale dělat třeba bench vlastní váhou nebo MT vlastní váhou nebude to pravé .

Od: bezec
Datum: 22.01.13 16:30

1) růst nezastaví

2) poškodit klouby a svaly se dají špatným cvikem, je jedno jestli zátěž je vlastní tělo nebo činka. Klasika je přetížení vazů a šlach = zánět, natržený sval (velká zátěž bez zahřátí)

= Cvič a posiluj, zjisti si jak cvičit (např. u shybů nepropínat lokty do úplného natažení atd.) Pozoruj se, tělo ti přetížení dá najevo.

Datum: 23.01.13 12:52

Nevěř tomu, že kdo dělá dřepy nebo zvedá činku, ten zůstane malej.

Vzpěrači obvykle bývají malí, ale to je spíš pro to, že špunti nemusí zvedat činku tak vysoko. V této disciplíně jsou prckové ve výhodě.

Rosteš především tak, že se ti natahují dlouhé kosti do délky. Jestli při tom děláš schyby, kliky nebo sklapovačky, je kostem úplně fuk.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.