Jak přidělat blatníky na celoodpružené kolo?

Od: Datum: 30.09.12 09:03 odpovědí: 5 změna: 30.09.12 22:13

Zdravím, mám celoodpružené kolo a zakoupil jsem si blatníky zn.Force, zadní blatník se nasadil snadmě, ale s předním blatníkem si nějak nevím rady, v balení je 1 šroub, matice a několik nástavců ( na různé typy kol ) , které se nějakým mě neznámým způsobem zasunou do přední vidlice a údajně by se uvnitř pomocí dotahování šroubu měl nástavec rozšiřovat ( uchytit)

No, nevím ...

Má s tím někdo zkušenost, poradíte mi, jak na to?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: technoman*
Datum: 30.09.12 12:09

Není to takzvaná kleština? Váleček podélně naříznutý na několika místech, s dírou prostrčíte šroub, nasadíte matku, vložíte do díry ve vidlici zespoda a šroub utahujette. jak se matka dotahuje, roztahuje čejisti kleštiny a ty drží třením v trubce vidlice.

Od: aroff
Datum: 30.09.12 12:55

Vpodstatě to popsal už technoman, tak jen přidám obrázek. Nevím jestli jde přímo o tento model Force Back, ale princip je úplně stejný. Je jen potřeba použít tu správnou "kleštinu" dle průměru sloupku vaší vidle.

Datum: 30.09.12 12:57

aroff:*palec*

Od: rider
Datum: 30.09.12 13:30

Díky, to je přesně ono. Tak jsem se do toho pustil a zjistil jsem, že mi prodali blatník se sadou " kleštin" , ale všechny jsou velké, ani tu nejmenší do vidlice nenarvu, ani, když jí plně sevřu k sobě ...

A to mi paní v Globusu snažně tvrdila, že to jde na moje kolo :(

Datum: 30.09.12 22:13

V Globusu vědí h*****. Možná máte starou vidlici, staré byly menší, měly velikost 1", nové jsou 1 1/8"

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.