Údržba hydraulických kotouč. brzd

Od: Datum: 14.02.13 20:47 odpovědí: 3 změna: 14.02.13 22:29

Měl bych dotaz, mám nové horské kolo s odpruženou přední vidlou, a kotoučovýma hydraulickýma brzdama, jak se o ně starat? potřebují nějakou údržbu? Při čištění kola, můžu otřít aji hadice od těch brzd? na starém kole kde byly klasické V brake jsem normálně otíral všechny bowdenya nic se tomu nestalo, ale tady mám strach tahat za ty hadice aby to někde nekapalo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 14.02.13 21:13

Hadice normálně utírat stejně jako bowdeny, že by jsi je vytáhl ze třměnu a nebo z páky to nehrozí. Jinak udržba je hlavně udržovat čistý kotouč a destičky. Otřít a odmastit. Já používám sprej na brzdy (normálně na auta). Občas stříknout na čep páčky mazivo.

Jen si dej pozor až vyndáš kolo, třeba kvůli defektu, abys nezmáčknul páčku až nebude mezi destičkama kotouč.Netuším jaké máš hydry a jestli tedy používáš brzdovou kapalinu a nebo olej. Taky netuším jestli by ses do nějakého případného odvzdušňování pouštěl.

Jenom se nediv, že ty brzdy budou třeba chvilku "kručet" než se nové zajedou.

doplněno 14.02.13 22:39:

Odvzdušňuje se, jen když je potřeba a páčka propadá. Za normálních okolností k tomu nedojde, ale u nových brzd to někdy je potřeba, když se nějaká ta bublinka v nové soustavě "schová".

Ono to odvzdušnění není zase tak složité. Jestli máš Shimáno, tak je to úplně jednoduché.

Ty zvuky to je u nových brzd nolmální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hussar
Datum: 14.02.13 22:27

Ok, jo chvíli to vydávalo jakési takové kručivé zvuky, ale už je to lepší,chce to asi pořádně zajet až bude lepší počasí, jak často se dělá to odvzdušňování? To je lepší spíš dát do servisu než to odvzdušňovat doma , ne? si myslím.

Petr

Od: artik*
Datum: 14.02.13 22:29

ovzdušňuje se ,jen když se zavzdušněj ( třeba taky nikdy )

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.