Nevím, jaký začít sport v 16 letech

Od: Datum: 17.09.12 21:12 odpovědí: 9 změna: 18.09.12 18:23

Již dlouho přemýšlím, jaký sport bych mohl začít. Jsem docela dost vysoký, měřím přes 195 cm. V dětství jsem hrál florbal, dále jsem zkoušel basketbal letos v květnu. Prostě mě nebaví jen učit se doma a chodit s kámarády ven, občas zahrát fotbal, chtěl bych se něčemu věnovat závodně nebo aspoň rekreačně. Napadlo mě spoustu sportů (volejbal, tenis, veslování...), ale nějak to má u mě stejnou váhu. Nevím, co by mě bavilo. Chtěl bych se v tom sportu vypracovat a být opravdu dobrý. Hledám sport, který by mě zaujal, tak posílejte třeba svoje zkušenosti se sporty, co děláte vy nebo nějaké svoje nápady. Do bojových sportů jít nechci.

Předem děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 17.09.12 21:21

Záleží zda dáváš přednost kolektivnímu sportu, přeci ty sám víš co tě nejvíc baví .Může to být běh , jízda na kole, skok do výšky , košíková ...těžko radit ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bubo*
Datum: 17.09.12 21:31

Bral bych spíš kolektivní. Jeden čas asi tak půl roku jsem chodil běhat, na kole jezdím docela často a basket už jsem zkoušel asi tak 1,5 měsíce a nebavilo mě to.

Od: ron*
Datum: 17.09.12 21:39

Podle mě je pro Tebe tedy nejlepší dělat sporty rekreačně, je tak pro zábavu. Někdy florbal z dětství, jindy volejbal, tenis. Když nebudou po ruce kamarádi, s kterými můžeš hrát, jdi si zaběhat, projet se na kole. Postupem času se třeba začneš více věnovat jednomu konkrétnímu sportu, který Tě bude bavit nejvíce .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bubo*
Datum: 17.09.12 21:53

Tohle je fakt dobrá odpověď, díky. Moji kamarádi hrají jen fotbal, ale třeba někoho přemluvím nebo najdu nové ;)

Od: ron*
Datum: 17.09.12 21:28

Dobrý den, Bubo.

Baví tě kolektivní sporty? Pokud ano, zjisti, jaké sporty dělají spolužáci ve škole, či kamarádi v okolí. Přidej se k nim. Je třeba zvážit i finanční situaci. Na jaký sport by rodiče mohli přispívat. Jsou sporty i dosti finančně náročné. Pakliže nemáš rád kolektivní sporty, věnuj se jízdě na kole, běhu, plavání. Můžeš to i střídat. Každý sport je prospěšný, vytáhne Tě od počítače. To je má odpověď, ale stejně záleží hlavně na tom, který sport Tě nejvíce baví, ke kterému máš předpoklady. To už v 16 určitě tušíš. Hodně úspěchů.*palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: elektrik*
Datum: 17.09.12 21:57

Být tebou, tak jdu do Powerkite.. koupíš tažnýho draka a můžeš s ním buďto jen tak blbnout na louce a nechat se od něj zvedat... nebo dokoupit mountainboard (něco jako větší skateboatd) a jezdit po loukách... nebo k tomu dokoupit buginu, snowboard, windsurfing... možností je spousty. Je to zajímavý extrémní sport :).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacu*
Datum: 17.09.12 22:32

Ahoj,

co takhle jízda na koni? Můžeš jezdit rekreačně, nebo třeba i závody (cross country - přírodní překážky v terénu, drezuru - provádění cviků na jízdárně, tady jde o sehranost a eleganci :), skoky - normální třeba parkury na jízdárně, ..). Já jezdím jako hobby, třeba do lesa, na louku nebo pole. Odpočinou si v přítomnosti fajn lidí a bytostí, které ti rozumí a při trošce štěstí ty jim taky :D Taky se dá věnovatpřirozené komunakaci (horsemanship, partnership, apod.)

Navíc si můžeš vybrat ze dvou základních stylů : anglického (evropského) a westernového :) Anglický styl je všestranný, ale je mnohem těžší se ho naučit. Western je jednodušší, ale ve w. sedle se hůř skáče (díky hrušce vepředu na sedle), zato hodně lidí tvrdí, že je pohodlnější Ale to by chtělo vygooglit, nebo přečíst nějaké knížky, počítám, že některým věcem v mém textu asi nebudeš rozumět :DNebo se tačí se zeptat :)

Kacu

doplněno 17.09.12 22:33:

Navíc u koní se pohybuje spousta fajn lidí, převážně slečen

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.12 22:44
avatar

Já to vidím tak, že skoukni tréninky, které máš v nějaké lidské vzdálenosti od domu - a tu zjistíš, že se ti to kryje s odpoledním vyučováním, tu že v tu dobu někam chodíte s klukama, tady už mají dávno plno... a vyvrbí se ti to samo *smich* Možností není nekonečně, pokud člověk nechce složitě dojíždět, a vždycky je to hodně o partě, která musí sednout. A hbitě do toho, probíhají právě nábory ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepsina*
Datum: 18.09.12 18:23
Zkus cyklistiku letos mám asi 3500 kilometrů na horském kole, a je to docela zábava. Když nemám co dělat tak jedu na kolo. Lepší než sedět doma u počítače
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.