Vše o pořádání cyklozávodů

Od: Datum: 08.09.12 18:26 odpovědí: 3 změna: 08.09.12 19:32

Dobrý den všem. Měl bych následující dotaz. Chtěl bych uspořádat celodenní cyklistické závody. Budu to zde postupně popisovat, abyste mi mohli poradit, jaká povolení sehnat, způsob měření času, jak sehnat sponzory a tak dále.

Terén: Depo by bylo asi na docela široké silnici, šířka silnice zhruba 8-10 metrů. Tato silnice je velmi málo frekventovaná, v podstatě slouží pouze jako propojka mezi hlavní silnicí a autoservisem. Je tu jeden háček. Přes tuto silnici vede železnice, takže se to asi bude muset vyjednat i u drah, aby zde byla snížena rychlost vlaků. Jelikož je to lokálka, tak to asi nebude problém.

Start: Asi 20 metrů od zmiňovaného železničního přejezdu je další přejezd, tentokrát nechráněný, který ten vlak projíždí také plnou rychlostí. V tomto místě tato rychlost činí 50 km/h. Tak tam ten vlak ještě může jet také pomalu. Zároveň je přes tento nechráněný přejezd příjezd závodníků ke startu. To znamená, že by zde musel stát navíc člověk u toho přejezdu, aby někdo nemohl vjet pod vlak. Hned za tímto přejezdem by byl situovaný start. Start by probíhal takovým způsobem, že by jezdci byli na trať připouštěni postupně za sebou podle startovních čísel.

Cíl: Mezi startem a cílem je na trati jeden most, před kterým bude určitě ještě retardér, aby se na něj nenalítávalo plnou rychlostí, protože ten most je úzkej. Cíl by byl při vjezdu do města, do chatkové části a tam by byl zřízen "svoz", což je místo, kde se závodníci budou sjíždět a poté se budou vracet zpět. Jízd by mělo být za den 5-6 + jeden trénink. Vše podle časového průběhu.

Proto chci vědět, jaká povolení si vyžádat, jak oznámit SŽDC a místnímu JZD, že v tom dnu musí počítat s určitým omezením a jestli mi musí být víc jak 18.

Děkuji všem za vyčerpávající odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: artik*
Datum: 08.09.12 18:34

a to má být časovka , nebo co? jak dlouhý závod to bude? Bude to silniční nebo MTB závod? s jakou účastí počítáš? Pak můžeme pokračovat

doplněno 08.09.12 18:42:

5-6 časovek za den? To ti tam nikdo nepojede , protože to nebude záživné . jak to má být dlouhé?

doplněno 08.09.12 18:51:

právě , kdo si myslíš , že přijede na celej den , aby odjel 5x1 km? Raději naplánuj normální závod cca 25-45 km . Na tak krátkou časouvku nikdo nepřijede

doplněno 08.09.12 19:02:

na povolení se musíš zeptat na vašem úřadě , všude je to jinde . Budeš potřebovat pořadatelskou službu , záchranku . Perfektní značení trasy . Tady se optej na měření času http://www.results.cz/cipova-casomira.php

doplněno 08.09.12 19:31:

tak 18 let ti být musí ,nejlépe se s úřadem dohodneš , když bude závod dělat nějaké občanské združení .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 10anders*
Datum: 08.09.12 18:38

časovka po louce. Účast si netroufnu tipnout, jelikož začínám, ale kdybych sjel se startovným na minimum, tak si myslím, že bych se mohl dostat nad 50 závodníků.

doplněno 08.09.12 18:43:

Ta trať není dlouhá, tak je asi tak 1 km max.

doplněno 08.09.12 18:54:

No tak dejme tomu. Jet časovku dlouhou 15-25 km, do vyšších čísel nejdu. Ale tam jde o to, že těch povolení by muselo bejt vo hodně víc kvůli tomu, že to projíždí po částech víc úřadů, než kdyby to bylo na jednom místě. Ale mě jde hlavně o to, jak je to s povoleníma. A hlavně s měřením.

doplněno 08.09.12 19:12:

Taky jsem se chtěl ještě dozvědět, zda musím být plnoletý a kde se popřípadě shání ta záchranka. Jinak pořadatelskou službu si sháním sám, např. kamarády atd., ne? A místo záchranky může bejt na místě pouze doktor, ne?

Od: artik*
Datum: 08.09.12 19:32

doktor stačí ,ale lepší je záchranka ( tu si zaplatíš ) nebo ti dozor udělaj nějaký dobrovolní hasiči

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.