Jaké ortézy na kotníky při kurzu sebeobrany

Od: Datum: 09.02.13 20:55 odpovědí: 15 změna: 12.02.13 20:11

Zdravím Vás, byla jsem na kurzu sebeobrany pro ženy a moc se mi to líbilo.

Můj problém-dotaz je tento: měla jsem oba kotníky v minulosti naštípnuté a při tom cvičení, které bylo místami dost tvrdé a ostré, mě ty kotníky chvílema docela bolely.

Napadlo mne, že bych si je pro příště možná mohla chránit nějakýma ortézama (nebo něčím jiným), abych je při té zátěži bolestivě necítila.

Děkuji za případné tipy. Alusska.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.13 21:55

Dobrý den,

tak ortézy určitě, protože kdybyste si ublížila znovu tak by to mohlo být horší než "jen" naštípnuté. A nejlepší by bylo navštívit prodejnu zdravotnických potřeb, kde by Vám ukázali jaké ortézy se dělají a určitě Vám i poradí když jim řeknete k čemu je budete využívat. Nebo druhá možnost poradit se s lékařem kdyby daná ortéza měla být např. drahá a mohla by jí třeba částečně hradit pojišťovna.

Hodně úspěchů a hlavně zdraví

Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 10.02.13 10:06

O tom by ses měla opravdu poradit s lékařem, nebo alespoň s pracovníkem z rehabilitace. Chránit kotníky po naštípnutí budeš muset určitě. Nepíšeš, jak cvičíte. Míval jsem podobné problémy s koleny - po konzultaci s ortopedem stačilo přestat cvičit bos. Koupil jsem nejlevnější tenisky a byl pokoj - i odpružená podlaha moderní tělocvičny prostě klade noze odpor.

Datum: 10.02.13 11:07

Cvičí se tam naboso - boty nejsou přípustné kvůli zranění ostatních. Podlaha je pokrytá takovýma těma pěnovýma velkýma puzzelma (pěnové PVC).

Je to tak, že ti instruktoři navozují ty situace, které by byly při přepadení - hrubě nás tahají pryč za ruce, shazují nás na zem, omezují svobodu a my se musíme bránit - kopat, dávat pěsti, odstrkovat je. Je to dost rychlé a reálné. Takže ty kotníky dostaly docela zabrat.

Kam by jsi se šel nejlépe zeptat? Na oddělení ortopedie, k praktickému doktorivi ...?

Datum: 10.02.13 11:16

žádné ortézy použít nemůžeš ,protože jaktu někdo psal ,tak se při bojovém sportu nemohou používát ( někoho zraníš ) . Pomůže ti tejpování .

Datum: 10.02.13 11:30

Jsem laik - jak a kde se to tejpování dělá?

Datum: 10.02.13 12:03

u někoho kdo to ovládá ( masérské salóny ) případně sama podle návodu na netu

Datum: 10.02.13 12:14

Děkji za informaci. :)

Datum: 12.02.13 19:33

Tak teď nevím - zjišťovala jsem si to tejpování a vícero lidí - kteří dělají tejpování - mi řekli, že na to, abych cvičila 1 hodinu 1x týdně to tejpování nemá cenu.

Že bych si prý mohla stahovat stahovacím obvazem ... tak nevím. Co myslíte?

Datum: 12.02.13 19:37

Dělá se to taky, ale budeš to muset vyzkoušet, jestli ti to bude stačit. Nejspíš záleží na tom v jakém stavu ty kotníky máš. Zkus to na další cvičení a uvidíš.

Datum: 12.02.13 19:50

Ty kotníky mě bolí, jen když hodně skočím. Jinak jsou ok.

Akorát vůbec nevím, jak to tím obvazem obvážu - věděla by to třeba masérka?

Datum: 12.02.13 19:44

dělají klasické tejpování nebo kinesio? To je velkej rozdíl a klasické tejpování , je právě vhodné jen na krátkou dobu . Kinesio je zase na delší ( klidně týden )

doplněno 12.02.13 21:02:

tejpovací páska stojí cca 130,- 5 metrů . Na kotník vám bude stačit cca 1metr . Cena za jedno tejpování je 26,- když se to naučíte podle videa sama .Pevné tejpování je jen na tu akci ,třeba na 1-2 hodiny a pak rychle sundat . Nebo koupit http://www.florbal.com/ortezy…-se-dvema-pasky-mcdavid-433r/ , ale zase ta cena

Datum: 12.02.13 19:51

To nevím - říkala mi, že je to na týden - cca 150,- Kč za jeden kotník. A to se mi zdá velkej luxus - dávat 300,- Kč za jedno cvičení. Tak hledám jiné řešení - možná ten obvaz?

Datum: 12.02.13 20:06

To by tě to cvičení za chvíli vyšlo, že bys mohla mít vlastního bodygarda a nemusela cvičit. Opravdu bych zkusil ten stahovací obvaz. Stojí pár korun, a když koupíš kloudnej, tak ti vydrží na dost dlouhou dobu.

Datum: 12.02.13 20:07

A jakým způsobem si ho na ten kotník obvážu?

Datum: 12.02.13 20:11

No klasicky jako obvaz.. Dřív jsme se to učili ve škole. Určitě najdeš nějaké video na netu, není to nic složitého. Prostě motáš kolem kotníku tak, že část je přes patu zespodu a část zezadu, když to uvidíš na videu nebo ti to někdo ukáže, tak to pak dáš v pohodě sama. Nepomohl by ti třeba trenér nebo nějaký kolega či kolegyně přímo na cvičení?

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.