Jakou helmu pro syna na zimní brusle?

Od: Datum: 01.02.13 11:26 odpovědí: 3 změna: 01.02.13 17:03

Jakou helmu koupit pro syna /8let/ na zimní brusle? Používá se stejná helma i na kolečkové brusle?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 01.02.13 11:30
Ne.musí byt s krytím přes spánky a uši-ta je na led.Ve sportu jí koupíte za 500,- ovšem chodím s dcerou bruslit a někteří mají i cyklistickou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 01.02.13 14:08

Klasickou dětkou hokejovou přilbu.

doplněno 01.02.13 17:30:

" běžná cyklistícká " " ale proti nárazu hlavou do ledu při pádu je cyklistická lepší " *zed**ee*

Zodpovdný rodič by nedal helmu určenou na jiný sport tedy i jiný druh pádu. Klasická cyklistícká helma nekryje týlní kost a na bruslení je abslutně nevhodná. Klasickou cyklistickou helmu si nevemou zodpovědní lidé ani na Freeride a Downhill a přitom jde o cyklistiku. Cyklistické helmy se mnohdy i liší jestli je určena na silnici a nebo MTB a to nejenom štítkem.

Hokejová helma není jen jako ochrana před hokejkou a toušem, ale hlavně ochrana při pádu. Pokud bych už chtěl použít jinou helmu tak helmu na lyže a Snowboard.

Přesto je vždy lepší používat ochranu hlavy určené ke konkrétnímu sportu. Oni konstruktéři vědí, co je potřeba pro různé druhy sportů. Tady neplatí aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jklk
Datum: 01.02.13 17:03

Stačí cokoliv co dobře chrání spodinu lebeční (hodí krovky na záda, hlavou o zem) = běžná cyklistícká. Hokejistická má lepší ochranu proti nárazům puku nebo majznutím hokejkou (z boku uši atd.), ale proti nárazu hlavou do ledu při pádu je cyklistická lepší - má víc polystyrenu a tím i schopnost pohltit víc energie (ovšem jednorázově - polystyren se deformuje trvale, hokejová má výplň z pružné pěny a nárazy tlumí opakovaně)

= záleží jestli bude jen bruslit nebo hrát hokej. Pokud jen bruslit tak stačí cokoliv, pokud hokej s pukem tak radši hokejovou s ochranou očí nebo i celého obličeje (pukem na oko, hokejka přes nos atd.), s tenisákem stačí cokoliv.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.