Jsem moc starý na hokej?

Od: Datum: 08.08.12 12:04 odpovědí: 6 změna: 10.08.12 09:00

Dobrý den je mi 14 let a chtel bych začít hrát hokej ... Jenom nevím jestli už není pozdě ... Vyplatí se to ještě? nechci hrát nějakou extraligu ale mám kamaráda který hraje hokej na krajské urovni a tak bych chtěl chodit hrát s ním ... Předem děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.12 15:18
avatar

Pokud máš základy a dobře bruslíš proč ne. Na krajské úrovni potřebují vždy někoho, musíš projít klubovou přípravkou abys dostal akreditaci.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.08.12 15:20
avatar

Záleží na tom, co myslíš tím, jestli se to vyplatí.

Pro zdraví se vyplatí se sportem začít kdykoli.Ale asi mají nějaké podmínky nutné k tomu, aby tě vzali. Pokud je budeš splňovat, tak proč ne?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.08.12 15:23
avatar

hokej pro zdraví? to nemůžete myslet vážně! zrovna tenhle sport (a to ho neskutečně miluju!) ještě nikoho neuzdravil. pro zábavu, to je něco jiného. . .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.08.12 12:49
avatar

není pozdě. Proč by mělo být? Bude to hlavně o fyzické kondici. Jestli umíš bruslit jako tvůj kamarád a máš fyzičku, pak se na hokej klidně dej.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ar*
Datum: 09.08.12 20:01

Xuriame, do nedávna jsem téměř deset let trénoval mládežnický hokej a mohu tě ubezpečit, že začínat s hokejem ve čtrnácti letech v jakékoli registrované kategorii je absolutní nesmysl. Je to hrozné,ale na to jsi opravdu starý. Nemáš šanci dohnat kluky ani na nejnižší oblastní úrovni.

Pokud někdo napíše že hokej je jen o "fyzické kondici" a nebo "musíš projít klubovou přípravkou abys dostal akreditaci"*ee*Je více než jasné , že o tom nemá ani ánunk a neví kolikátá bije.*zed* Myslím, že i tady platí pravidlo Z1 a pořekadlo mlčeti zlato.

Žádná fyzička ti nepomůže, když nemáš zažité poziční myšlení, periférní vidění, techniku hole atd. atd. To jsou věci, které kluci kteří hrají hokej od přípravky na ledě dělají úplně podvědomě aniž by nad tím museli přemýšlet. Ty vylezeš na led ve výstroji, do které tě budou muset nejprve naučit oblékat a pak zjistíš, že to s tím bruslením není až tak žhavé. Bruslit "naholo" a nebo ve výstroji je nebe a dudy. Na lědě budeš mít pocit, že kolem tebe jezdí jak na motorkách a budeš se po ledě motat jak vítr v bedně a lítat za toušem sem a tam. Na závěr tréninku si zahrajete "báčko" a až dostaneš přihrávku, podíváš se do ledu a dostaneš srom, že si sedneš na zadek až ti budou viset opratě z nosu a až se brobereš nebudeš vědět kde jseš.To bude se zájmem o hokej konec. Bohužel toto je tvrdá realita a takto dopadali kluci kteří přišli do našeho BK v 9-10 letech a chtěli dohnat ostatní, kteří tam už chodili od školky. To neřeším, že příští rok můžeš nastoupit někam mimo klub na střední školu a celá investice do výstroje (cca 20000.-Kč)přijde v niveč.

Ve 14 letech by tě do mančaftu nevzal žádný rozumný trenér. Jediný kdo by tě vzal je člověk který vidí jen tvůj čelnský příspěvek a stejně mu je jasné, že po jednom nebo dvou trénincích už nepříjdeš. Pár tisícovek se klubu,ale vždycky hodí. To že bys dokonce nastupval do zápasu, na to předem zapomeň. Jedinou šancí jak nastoupit a to jen do rozhodnutého zápasu, že bude otec silný sponzor týmu. Toto je v některých klubech, dnešní tvrá realita a to i v žákovských kategoriích.

Jestli ti mohu poradit, choď se dívat na každý trénink kamaráda a pak to můžeš sám zkušet. Vem plastový kanystr dej do něj trochu štěrku (na rachtání), kup si pořádnou řechtačku, sežeň starou trumpetu a každý víkend chod kámoše pozbuzovat a fandit, tak jim pomůžeš mnohem víc.

doplněno 10.08.12 17:46:

Je mi jasné, že takovou odpověď si slyšet nechtěl. Nejsi ,ale malé děcko abych tě nějak chlácholil a vyloženě ti lhal, jsi už velký chlap a pravdu uneseš. Já vím, že to zní hrozně , že ve 14 jsi už na něco starý, ale věř , že v tomto případě je to tak.

Ty léta dřiny, kterou kluci prošli od přípravky přes elévy, mladší žáky a teď ve starších, jsou prostě znát a ani když budeš mít hokejový dar tak to jen tak nedoženeš.Nechci tě od hokeje nikterak zrazovat, nebo na tebe machrovat, ale chci tě ušetřit velkého zklamání a celkem velkého finančního obnosu. Možná ze strany některých hráčů i potupy. Je až neuvěřitelné jak některé děti dokážou být zlé. Většinou se nejedná o ty nejlepší v týmu, ale právě ti co patří k těm horším, si na někom kdo přijde takto "po sezóně" chladí žáhu a vysmívají se.

Ono ani pro trenéra to není nikterak příjemné, na tréninku nemá čas se věnovat jen jednomu hráči a při zápase sledovat jak moc by ten kluk chtěl jít na led, ale pustit ho tam při zápase nemůže. Sice ví, že by tam kluch nechal duši a dřel by do posledních sil, ale prostě na to nemá a zbytek mančaftu by to odnášel. Pak se to dokáže rozhádat a to je konec někdy i kamaráctví.

Nebuď z toho smutný, klidně trénuj sám s kmarádem, věnuj se hokeji rekreačně a je klidně možné, že na střední bude nějaký školní hokejový tým a tam budou i další kluci, kteří hokej nehráli jako registrovaní. Pak si to budeš užívat. Přeju ti aby to tak bylo a u hokeje jsi vydržel a v dospělosti hrál třeba nějakou "nereg" ligu. *jasne*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xuriam
Datum: 10.08.12 09:00

Děkuji moc za vaši odpověd . Ještě před prázdninamy jsem pověřil kamaráda aby se zeptal jestli by mě vzali ... Vzali by mě . Jen jsem nevěděl jestli by to ještě mělo smysl .

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.