Vlasní golfový green, kolik by stál?

Od: Datum: 29.07.12 17:49 odpovědí: 1 změna: 30.07.12 09:23

Dobrý den, chci se zeptat, co je asi zapotřebí pro vybudování neprofesionálního, cvičného greenu, tak par 3.. nějaký ten bunkr, menší jezero, spíš jezírko, aby bylo zavlažování lehčí a méně nákladné.. Případně doporučte rozlohu, nebo nějaké nápady.. případně pokud se aspoň trochu vyznáte v cenách.. tak i přibližný rozpočet-odhad.. Ocením i nápady na 'oživení' jestli se to tak dá říct.. něco co by mohlo z greenu dělat něco zajímavého každý den.. aby to pak nebylo pořád stejné.. nějaké 'proměnné' překážky apod..

Mnohokrát děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.12 09:23

Bez odborných znalostí z oboru trávnikářství, dosažení uspokojivého výsledku je pro laika téměř nemožné. Lidé často ve snaze ušetřit, realizují svůj trávník svépomocí a často se domnívají , že z travního semene ( respektive travní směsi) vyspěstují trávník jako na greenu, avšak většinou jsou zklamaní. Absence znalostí jim neumožňuje správný výběr travního semene, technologický postup k realizaci a následné údržbě.

K dosažení vysoké úrovně greenového trávníku je jej potřeba založit na úmělém profilu, který je od přirozeného nákladnější. Následné udržování travníku je náročné po finanční i fyzické stránce.

Doporučuji si pořídit odbornou literaturu, případně využít kvalifikovaných osob.

Poznámka: V současné době si všímám, že firem zabývající se zahradnickými služby příbývá jak hub po dešti. Je to zlatý důl, ceny služeb jsou vysoké. Pochybuji o potřebné kvalifikaci jednotlivých osob, a pokud jí disponují, často si usnaďnují postupy, které běžný zákazník nepozná..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.