Galuzkový ventilek vs pumpa

Od: Datum: 22.07.12 15:20 odpovědí: 16 změna: 25.07.12 21:56

Potřebuji poradit s napumpováním galuzkového ventilku. Mám klasickou pumpičku s klasickým šlauškem na klasický starý ventilek.

Po odšroubování čepičky galuzkového ventilku a poté povolením takového"udělátka"na ventilku našroubuji na závit klasický šlaušek,ale našroubuju ho tak jenom na polovinu závitu a kolo mi syčí(uchází) .

Existuje šlaušek na galuzkový ventil,který bych našroubobal na klasickou pumpičku. Na netu sem viděl jenom pumpování tohoto ventilku nějakýma speciálníma pumpama.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.12 15:42

Dobrý den, musíte dokoupit redukci ventilku z galusky na velo nebo moto, dle vaší potřeby. Nejlepší je mít obě.

http://www.kupkolo.cz/redukce…z-velo-galuska-na-moto_z1335/

doplněno 22.07.12 18:10:

http://www.cyklokram.com/?673…tilku-galuskovy-velo-ventilek

http://www.cyklovybava.cz/product/koncovka-hadice-hustilky-galuskovy-ventil:466/

Ohodnoceno: 1x

Od: k2
Datum: 22.07.12 16:05

Konkretne to z Vaseho odkazu mu nepomuze. Tazatel ma pumpicku s velo koncem a potrebuje galuskovy. To z odkazu auto/moto konec (u pumpicky) "redukuje" na velo i galuskovy (oba zaroven).

Tazatelovi: s redukci velo-galuskovy ventil jsem se nikdy nesetkal. Oboji jsem vzdy foukal tou samou pumpickou, ale je mozne, ze kdyz ma ta koncovka na velo ventilek kratky zavit, tak s ni galusku nenafouknete.

Hledate predpokladam toto:

http://azvelo.cz/?page=detail_vyrobku&item=470

Datum: 22.07.12 16:30

K2 : Ano,máte pravdu velo šláušek má tam 5 mm hluboký závit,takže to tam nenašroubuju. Koukám že ten galuskový šlaušek vypadá stejně. Tam se opravdu jedná jenom o tu hlubku a nebo je to tam konstrukčně vevnitř nějak přizpůsobeno?

Datum: 22.07.12 17:05

stačí chytnout stejný závit, galuskový ventil trošku povolit a nasadit odpovídající šlaušek - ten odpor pumpička protlačí. Pak zase ventilek utáhnout a tradá. Můžete zvážit výměnu duše s více vyhovujícím ventilkem - investice kolem 80,-/1 kolo.

Datum: 23.07.12 17:37

Tak já nevím jestli sem tak levej,ale nějak mi to nejde.

Koupil sem si galuzkový šlaušek,ale prostě to nenafouknu.

Postup:Zdělámčepičku,povolím trochu udělátko,ukazováčkem do tho zvrchu trochu šmrncnu,abych se ujistil že je to průchozí(udělá to pssssss) ,našroubuju šlaušek a už jak to šroubuju tak to uchází,dotáhnu to na max ale furt to syčí, pumpuju,pumpuju rychle vší silou abych byl rychlejší než to ucházení,ale rychlejší nejsem

Kde dělám chybu?

Datum: 23.07.12 19:27

Tak taky nevím, gaůuskový šlaušek jsem ještě neviděl. Máte nějaké foto, rád bych se podíval.*cteni*

doplněno 24.07.12 16:32:

Ten šlaušek vypadá jako na běžný velo ventilek. Galuskové ventilky se dávají do úzkých ráfků.

Datum: 23.07.12 19:41

Takovej zhruba jak posílal odkaz K2 : http://azvelo.cz/?page=detail_vyrobku&item=470

V obchodě sem řekl že chci galuzkový. Jestli mi dal místo galuzkový normální "klasický" to nevím ,jelikož mně připadne když se na to dívám a srovnám tento galuzkový co mám a "normální" tak to vypadá stejně :(

Datum: 23.07.12 19:48

Proboha...nafouknete to klasickou pumpickou co vozi kazdy silnicni cyklista na kole a mate po problemu.
Ta pumpicka nestoji 3 vyplaty, aby se o tom musel vest 5ti denni diskuze, nebo ano?
Nabizim Vam nafouknuti galusky zdarma...jestli s tim mate takovy problem.Pak mi ovsem neni jasne, co delate, kdyz Vam galuska bouchne nekde na treninku 50km od domu.

Datum: 23.07.12 19:53

martincakl: To ste zase vy? Nejste náhodou na moje otázky alergickej? Samozdřejmě že mám normální klasickou pumpičku i normální šlaušek, normální starý ventilky nafouknu bez problému,ale tento blbej galuzkovej prostě nenafouknu.

Datum: 23.07.12 20:04

Nebojte..nejsem na Vase otazky alergicky..ani si nepamatuji kde jsem Vam co psal, nekoukam na jmena, ale jen na zneni otazky.
Ty ostatni ventilky co nafouknete jsou take galuskove? To mi vazne hlava nebere.., a ze jsem na kole mel jiz ledasco. Pravda je, ze nektere galuskove ventilky se mi nejlepe nafukuji pumpickou z roku 1960..to je proste fakt.

Datum: 23.07.12 22:13

Mám jeden šlaušek normální a dneska sem koupil galuzkový. Ten galuzkový ale dělá ten stejný problém. Když to šroubuju na závit toho ventilku tak to hnedka začne ucházet a uchází to skrz ten závit.

Asi budu muset jít do toho servisu kde sem ten šlaušek kupoval a udělat ze sebe blbca.

Od: ar*
Datum: 23.07.12 20:52

Duše s galuskovým ventilkem jsem používal do prvního defektu a pak rovnou letěly. Zlatej moto ventilek, jen je potřeba mít v ráfku příslušnou díru a ne menší na galuskáče. To je ,ale celkem jedno. Mě spíš zaujal ten šlaušek, to slyším poprvé u nás je to šlaufek. *smich*

Od: technoman*
Datum: 24.07.12 09:26

Přesně tak! Na takový krámy se můžu krajcvajc.*ee* Táta to koupil, asi omylem, pak mi ukazoval jak se to pumpuje, přes nějakou redukci, no nevím proč taková kravina vůbec existuje.. Nejlepší je automoto ventil.*palec*

doplněno 24.07.12 09:27:

A duši už jedině s autoventilkem.

Datum: 24.07.12 09:34

Jenže oni to teď prodávají skoro na všech duších. Koupíte to i do horáka aj. Nejlíp se to nafukuje pumpou s tou páčkou. Nasadíte bez šroubování, zaaretujete páčkou dolu a pumpujete. Taky mě to štvalo, než jsem koupil pořádnou pumpu.

Od: technoman*
Datum: 24.07.12 10:01

myslíte jako ten galuskáč?*ee* To abych dával při nákupu pozor...

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.