Orbitrek nebo rotoped?

Od: Datum: 21.07.12 11:32 odpovědí: 14 změna: 25.07.12 14:55

Ahoj, dlouho se rozhoduji o koupi nějakeho stroje na hubnutí, chodím občas běhat, jenže v sychravem počasí se nedonutím a horku taky moc ne, co myslíte že je učinější na hubnutí orbitrek nebo rotoped? Popř. jake máte s kterým zkušenosti? Děkuji za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 21.07.12 11:36

Máme doma oboje. Každopádně Orbitrack. Posiluje všek mimo břicha, ale i to se dá zapojit. Rotoped posiluje jen nohy. Horní část těla je nefunkční. Mám vyzkoušeno oboje.

Od: wamp®
Datum: 21.07.12 12:22

Jednoznačně Orbitrek,jak už zde bylo řečeno.Posiluje nejen spodní část,ale i břicho a také ruce i záda,je výborný,cvičím jako ďas;)

doplněno 21.07.12 16:45:

Dle mého soudu to evidentně jedno není ,jelikož tímto nejenom hubnete,ale zpevňujete svalstvo,což je pro organismus to nejdůležitější,jak už fyzicky,tak i psychicky.*cteni*

Datum: 21.07.12 15:51

Je to úplně jedno. U hubnutí jde jen o tepovou frekvenci, je úplně jedno, co děláte.
doplněno 21.07.12 19:53: Je to fakt úplně jedno, protože vždy záleží na tepove frekvenci. Posílit se dá i na rotopedu úplně stejně, protože se bavíme o posilování cardia, tedy komplet oběhového systému. Svalstvo se neposili, to by musel mít jinou zátěž, pak by ale daleko překročil tepovku vhodnou pro hubnutí. Jak psal kolega, za chvíli z toho bude vesak, proto bych doporučil místo nákupu zvážit chození do fitka, vyjde to daleko levnější, než kvalitní stroj, navic ve fitku jich máte hned několik různých, člověk si vybere přímo na miste, s čím bude cvičit nebo může střídat dle libosti a takže odpadá problém s výběrem, navíc doma to zabírá místo.

Od: des*
Datum: 21.07.12 16:54

Je to opravdu úplně jedno,časem je z toho stejně věšák na hadry.

Od: kolista
Datum: 23.07.12 13:15

Jedno to vůbec neni - koukněte do tabulek na spotřebu energie pro stejnou TF např. kolo a veslování. Ono čím víc svalů pracuje, tím větší je spotřeba energie (při stejný TF)

Domá se dá pohodlně cvičit denně třeba jen 10 minut, chodit takhle do fitka je nesmysl, pro toho kdo nemá čas dvě hodiny v kuse tak je to lepší řešení než nedělat nic...

PS: za mne orbitrek, hýbou se i ruce = výrazně všestrannější než rotoped. Zhubnout se dá na obojím, ale bral bych to jen jako doplněk když se nedá cvičit někde venku na vzduchu...

Datum: 23.07.12 14:07

Jeden o koze druhy o voze. ... pan chce stroj na hubnutí, vůbec nejde o to, kolik spali kalorií za časový úsek, ale jen o tepovou frekvenci! Kterou musí držet mezi 55-65procenty svého tepoveho maximální. Ani výš, ani níž hubnout nebude, je jedno, kolik těch kalorií vydá. A deset minut denně taky nestačí, spalování tuků začíná až po 20-30minutách, takže hodinka v kuse ke optimální. A tohle všechno za předpokladu, ze má zmaknutou stravu a ví, kdy co a kolik může jist. Ani sebevetsi investice do nejdrazsiho stroje na hubnutí opravdu nestačí a pokud člověk nemá zmaknute základní věci, je nákup stroje zbytecny. A pokud to zmaknute má, vi ze na hubnutí nepotřebuje žádný stroj.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.07.12 12:17

A já mysle že hubnutí je o pálení kalorií spalováním tuků, a vono to je přitom jen o TF ;)

Vemte dva stejný lidi, jeden bude denně jezdit hodinu na rotopedu TF 140, druhej bude hodinu veslovat TF 140. Za měsíc je porovnejte, asi vás dost překvapí až zjistíte že ten co vesloval zhubnul víc... A k tomu rotoped bude mít silnější stehna, slabší ruce a bolavý záda, veslař bude vypadat líp celej...

I těch 10 minut je znát hodně, bohatě to stačí i na zamezení tloustnutí a zlepšení kondice. Samozřejmě hodina 4x týdně je lepší, a tří hodiny 4x týdně ještě lepší. Stroj je super pro někoho kdo chce hubnout u televize nebo se mu v dešti nechce jít ven, nebo třeba nemá čas na přesun do fitka který je půl hodiny daleko a zabil by tím celý odpoledne...

Mám 72 kg 180 cm a žeru co se do mě vejde Je ale fakt že s hubnutím zkušenost nemám, tlustej jsem nikdy nebyl. Pokud jsem shazoval "velikou nadváhu" tak to byly 2 max. 3 kila (sladkosti po závodní sezóně ;)

PS: To hubnutí bez stroje (rozumim bez pohybu) myslíte vážně?! Jen dietou sice jde zhubnout, ale hlavně svalovou hmotu a výsledek bude sice lehčí ale hodně chatrnej sádelník, jak dietu ukončí tak zpátky nabere jen tuk = výsledek bude horší než kdyby dietu vúbec nedržel...

Datum: 24.07.12 23:24

Na posílení svalstva je možná orbitrek lepší, možná! Dle mých zkušenosti je výhodný na cardio trénink, ale to se da stejně udělat na rotopedu s velkou zátěží, tedy s vysokou tepovou frekvencí. Co se týká mně, vystřídal jsem ve fitku všechny stroje, včetně veslování, běh na pase - i do kopce, ale nejvíc jsem shodil právě na rotopedu, 14 dní hodka nebo i déle a výsledek byl viditelný nejen na váze. Orbitrek byl můj nejméně oblíbený stroj, ale byl vynikající na cardio, tedy s vysokou TF. Půl hodiny da člověku pořádně zabrat, a jak píše růže, i na ty klouby. Nesportovec na něm vydrží stěží pár minut a aby palil tuky, musel by hodně opatrně, aby neprepalil TF. Protože má požadovanou TF se na něm dostane velmi rychle. Pro upřesnění při vysoké TF tělo pali energii z glukózy v krvi, až ji vyčerpá získává energii rozkladem bílkovin ze svalu, protože je dostupnější a rychle dostupná. Proto je třeba doplňovat sacharidy při tréninku na ochranu svalstva a cvičit pomalu, tehdy tělo za jistých okolností sáhne i na tukové zásoby. Jak piju isodrink v prášku s l carnitinem, ten je důležitý, pomáhá uvolňovat tuky do oběhu.
Ps: ano da se shodit i bez sportu, pokud člověk dodržuje určité zásady, já za dva měsíce 12kg s tim ze jsem ušel 8-12km denně. Dostatek bílkovin je důležitý na ochranu svalové hmoty.
doplněno 25.07.12 17:23: No vidíte, už jste to sám přiznal Je to o tepove frekvenci. ;)

Datum: 25.07.12 14:55

ušel 8-12km denně - to je to hubnutí bez sportu? :-D (Ono tohle je v podstatě ideální pohyb na hubnutí - nízká intenzita po delší dobu...)

Datum: 23.07.12 13:30

On se z toho stejně nakonec věšák na oděvy stane, ale do té doby určitě lépe poslouží elipsátor (orbitrack).

Datum: 24.07.12 12:27

Ano, souhlasím, jako věšák je rotoped opravdu ideální. Koupili jsme si ho kdysi v době, kdy to byla velká móda, jezdili jsme na něm asi měsíc, pak začal překážet, takže je odstaven...:)

Nakonec jsem zjistil, že opravdu ideální je zahodit lítačky a jízdenky na MHD a chodit všude pěšky. Nakonec o tolik pomaljei se na místo nedostanete a hodina denně ostré chůze je opravdu užitečná a tělo si libuje.

Od: ruze®
Datum: 24.07.12 12:48

Na rotopedu dokážete jet i hoďku u telky,jak již bylo psáno,záleží hlavně na tepové frekvence.Na orbitreku asi -určitě tak dlouho nevydržíte a je to velký nápor na klouby,hlavně na kolena.Pokud jste mladá,tak vám to ještě asi tak vadit nebude,ale pro střední věk a starší bych doporučila spíše rotoped.Posilujete nohy,ale při dodržování správné tepové frekvence spalujete dobře tuky i na rotopedu a to z celého těla.Chvíli trénujte nohy doma a pak ,,přesedlejte,,na kolo,v přírodě se šlape mnohem lépe! ;)

Od: ar*
Datum: 25.07.12 00:05

Ruze, bohužel rotoped a kolo jsou si hodně vzdálené. Já jsem rotoped dostal, protože byl používán jako sušák na prádlo jak už bylo psáno výše. Celý jsem ho rozebral, ořezal, upravil geometrii "rámu" zahodil to šílené sedlo a dal sedlo z kola, upravil možnost nastavení sedla a to ne jen nahoru a dolu, ale dopředu a dozadu, náklon. To samé se řidítkama. Zahodit ty šílené parohy a nebo je alespoň upravit. Předělat uchycení řidítek tak aby bylo možné pořádné nastavení podle velikosti postavy. Zahodit pedály pro pantofle a dát pedály z kola atd. No a rázem je z rotopedu spíše něco jako spinning. Jo to pak používám v zimě, aby začátek sezony na jaře nebyl tak "bolestivý", ale rotoped to opravdu né.

doplněno 25.07.12 11:21:

Ruza, pokud vám vyhovuje a používáte rotoped, je to v naprostém pořádku. Každý pohyb je lepší než ležet na gauči. S přibývajícím věkem člověk zjistí, že udržovat kondičku je opravdu potřeba.

Od: ruze®
Datum: 25.07.12 08:20

No jo,souhlasím,ale chlap to bere jinak.Ten ,,sušák,,na prádlo je občas taky potřeba,ale my ženský nepotřebujem doma ,,makat,,jako o život,jde o to se jen trochu udržovat v kondičce,kouknout u toho na nějaký pěkný film-to pak to šlapání ubíhá rychleji a když šlapete na rotopedu nějakou dobu ve stoje,je to taky docela zabíračka! Mám už jeden z těch slušnějších rotop.zn.KETTLER,tak ho rozřezávat raději nebudu.;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.