Životnost helmy na lyže

Od: Datum: 27.01.13 12:44 odpovědí: 4 změna: 28.01.13 12:22

Ahojte,

prosím o radu, jaká je životnost helmy na lyže. Koupila jsem si úplně novou Salomon Poison, ale až doma jsem zjistila, že je datum výroby rok 2007 a v návodu na použítí se dočetla, že by se helma neměla nikdy používat déle jak 5 let od data výroby. Nevím jak je to myšleno..jestli jako když je nová, nepoužitá je jedno kdy ji začnu používat a pak max. používat 5 let a nebo, že i když se nikdy nepoužila je už v roce 2013 stará a ztratila ochranné prvky a neměla by se z hlediska bezpečnosti používat? Tudíž by bylo lepší tuto vrátit a žádat vrácení peněz a koupit jinou novější model nebo je to úplně jedno, kdy byla vyrobena? Jaký na to máte názor? V tomto se moc nevyznám.

Děkuji moc za radu

E.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.13 13:03
avatar

Nevím jak helma na lyže, NIKDY jsem žádnou helmu nepoužíval.Vždy používám (pro svoji ochranu) přilbu!

Většina materiálů stárne a proto je jejich použití omezenostářím,taková ochranná pracovní přilba je na 6 roků,horolezecká lana i když nejsou používána tak mají také životnost 5 roků tak nevím proč ba přilba na jízdní kolo či na lyže měla být výjímkou jedině že by se tato omezení na helmy nevztahovala!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.01.13 13:55

Vrátit a koupit mladší:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gocars*
Datum: 27.01.13 20:13

Myslím, že polystyren, který je hlavním materiálem pro přilby na lyže, zas nijak extrémně nestrárne, i z důvodu, že se používá jen pár dní v roce, samozřejmě i ve skříni stárne, ale míň než používáním, ta hláška o 5ti letech je tam proto, aby výrobci pořád fungovali kšefty ;) Jiná stránka je, pokud přilba dostane například náraz, po velkém nárazu, se doporučuje ji vyhodit, a koupit novou!

Používám i helmu typu CAMP pro sport, a je to vesměs jen z plastu, a ten musí vydržet několik let bez náznaku stárnutí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sjezdar
Datum: 28.01.13 12:22

Záleží na skladování, pokud nebyla (nebude) v horku nebo u agresivní chemie (horko např. za výlohou na přímém slunci), tak vydrží bez zásadních změn výrazně víc než 5 let. Moc to neřešte a jezděte, pokud je dobře skladována tak vydrží dlouho (sucho,temno, 15-20°C), dřív zastará vývojově než změnou vlastností...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.