Bezpečnost lanového centra?

Od: Datum: 01.07.12 17:14 odpovědí: 17 změna: 20.07.12 17:06

Dobrý den,

obracím se na vás s prozbou ohledně lanového centra.

Přihlásila jsem syny (8 a 10) na prázdniny na příměstský tábor u Brna a jednou z věcí na programu je návštěva lanového centra. Pro děti, které se nebudou chtít účastnit, je připraven náhradní program a já pořád nevím, jestli je tam pustit, nebo ne.

Je návštěva lanového centra bezpečná i pro děti? jaké jsou vaše zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 01.07.12 17:26

Děti do 10 let tam nesmí,já bych je tam nepustil.http://lesna.luzanky.cz/onas/oddeleni/lanovecentrum.php

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucien*
Datum: 01.07.12 17:56

Děkuji za odpověď.

Všimla jsem si ale, že přímo v odkaze mají napsáno, že sami pořádají příměstské tábory pro děti od 6ti let. Ale pořád mě to trápí, nevím, jak se rozhodnout.

Zkusím tam ještě jednou zavolat a zjistit nějaké detailní informace.

Datum: 01.07.12 20:07
avatar

Pokud mají v lanovém centru program pro děti od 6 let, tak bude bezpečnost zajištěna profesionály, co tam pracují. Mají složené různé zkoušky, jsou na to školení. Musí jednat vždy na 100%.

Pokud ale máte pochybnosti, zavolejte si. Na táborech se pohybuji už pěkných pár let a byla by škoda děti o takový zážitek ochudit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucien*
Datum: 01.07.12 20:46

Tak mi řekli, že se jedná o program pro děti od 6ti let, konrétně tento: http://www.lanovecentrum.cz/cs/brno/program/trosecnik

Podle popisu to vypadá, že ví o čem mluví, tak snad to tak i bude. Ale znáte to, každý má o svoje děti strach...

Od: frantiseks*
Datum: 01.07.12 20:18

obsluhou takových to Lanových center jsou jen a pouze specialně vyškolení profesionálove a i kdyby v nějakém případě instruktor a dohlížející selhal jsou tu pojistky na lanech a ostatní bezpečnostní pomůcky. K poranění v lanových centrech dochází jen zřídka a vždy z důvodu neuposlechnutí příkazů a ignoraci a tak ale dochází k urazům odřených kolen nic vážného. Srach není na místě na takových to místech je bezpečnost lidí hlavní prioritou. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantiseks*
Datum: 01.07.12 20:23

Jinak řečeno neměl bych žádné velké starosti. Větší riziko už je asi i v Aquaparku *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucien*
Datum: 01.07.12 20:44

Tak jsem zjistila, o které lanové centrum se jedná. Je to Lanové centrum Proud (http://www.lanovecentrum.cz/cs/brno/onas).

Podle stránek to vypadá docela dobře, tak snad se mi o moje broučky dobře postarají.

Nebyl tam už někdo z vás? Ať se ještě víc ujistím, že to dobře dopadne...

Od: domca*
Datum: 01.07.12 22:26

Zdravím další mamku z Brna...;)

Já svoje ratolesti vzala do Lanového centra Proud na Den dětí a bylo to super. O děti bylo dobře postaráno, takže se není čeho bát. Personál byl opravdu dobře proškolený a měl profesionální přístup, neměla jsem o ně strach ani chviličku.

A navíc se moc dobře pobavili, určitě tam půjdeme znovu...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lucien*
Datum: 01.07.12 23:08

Opravdu spokojenost? Tak to jsem ráda. Tak to tam ty svoje rošťáky asi přecijen pustím, i když o ně stejně budu mít strach. Ale třeba se jim to zalíbí a nakonec tam s nimi půjdu někdy i sama.

Od: domca*
Datum: 02.07.12 06:51

Opravdu spokojenost... Vše bylo jak má být a já určitě půjdu s dětmi ještě několikrát. Panovala tam i velmi příjemná atmosféra, bylo tam víc rodin z dětmi, než jsem čekala, takže opravdu bez jediné výtky, či problému.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lezec
Datum: 02.07.12 10:37

Pokud např. jedou na kole, plavou v rybníku, nebo dokonce i jen hrajou fotbal, tak je riziko zranění výrazně větší než v lanovém centru. Jestli si nevezmou nožík aby se zkusili odříznout z lana tak se toho nebojte ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucien*
Datum: 02.07.12 11:13

Díky za reakci.

Já vím, že je to asi bezpečné, ale v záplavě všech možných akčních filmů si pak člověk myslí, kdoví co budou s jeho miláčky provádět. Přecijen jsou to moje zlatíčka a mám o ně strach, ale tohle bude asi jeden z těch zážitků, kdy budu muset zatnout zuby a nechat si je to užít, protože jinak bych mohla litovat toho, že jsem je tam nepustila...

Od: lilibez*
Datum: 02.07.12 11:21

Jak už tu bylo několikrát napsáno, nemáte se vůbec čeho bát. Pracuje tam proškolený profesionální tým, stejně jako ve většině lanových center. Osobně s tímto zkušenosti nemám, ale u nás doma chodím s klukama pravidelně. Hodně jim to pomáhá zlepšit koordinaci a v době, kdy hlavní zábavou je sezení u počítače, je to velmi užitečné procvičení těla, které doporučuju i pro známé... navíc je to i bezpečné, jak už tu napsal kolega lezec, je to jeden z těch bezpečnějších venkovních sportů, díky skvěle vymyšlenému systému jištění...

Ohodnoceno: 3x
 

 

Od: lucien*
Datum: 02.07.12 11:55

Takže ten systém jištění je opravdu dobrý? Připadalo mi to jak prádelní šňůra, když jsem se dívala na fotky, tka se radši ptám, jak to vlastně je... Znáte to, Důvěřuj, ale prověřuj... A když jde o bezpečí dětí, tak to platí dvojnásob...

Od: lilibez*
Datum: 02.07.12 12:39

Opravdu dobrý a spolehlivý. Lano možná vypadá tenké, ale je dimenzováno na zátěž větší než jednu tunu, stejně jako všechny kovové součásti výbavy. Lano je navíc pružné, takže při případném pádu se napne pozvolně a nehrozí žádné pohmožděniny nárazem. Osoba, která lezce jistí, je s ním penvě spojena a i když by lano pustila, tření ho udrží na místě ve vzduchu a nepustí spadnout na zem.

Takže se opravdu nemáte čeho bát...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tomas463*
Datum: 15.07.12 20:33

Ahoj,

neměl by to být nějaký větší problém. Lanové centra mají zavedený určitý systém a bez dovolení a kontroli na překážky nemůžou. Navíc do lanových center chodí hodně škol, takže sou zvyklí na děti jakéhokoliv věku a ví co od nich můžou očekávat. A systém ukotvení lan a jistící pomucky (sedaky atd.) Musí mít kontrolovány... Takže se není čeho bát. Já hlídávám na lezecké stěně a nikdy jsme neměli problém. Rozhodně bych jim neodepíral pěkné zážitky..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lennaj*
Datum: 20.07.12 17:06

Dobrý den,

lanová centra mají i tzv. lanáčky, pro malé děti od 6 let. Vím to, protože jsem párkrát navštívila právě LC Proud v Brně na lesné (možná právě tam vaše děti jdou). Z vlastních zkušeností vím, že to je opravdu bezpečné, jsou tam vyškolení odborníci a stálý dohled. Nikdy jsem nezažila, že by se tam někomu něco stalo, max. tak nějaké odřené koleno. Myslím, že není čeho se bát, kdyby to nebylo bezpečné, určitě by tam děti nepustili a nebyo by to mezi lidmi tak moc oblíbené.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.