Posilování - jak začít?

Od: Datum: 27.01.13 12:02 odpovědí: 2 změna: 27.01.13 13:42

Dobré poledne. Rád bych poprosil o radu.

Už delší dobu přemýšlím o tom, že začnu cvičit, abych začal něco dělat se svým tělem, které svaly zrovna nedisponuje. Jak bych to řekl... Zkrátka jsem kost a kůže. Trochu nezvyklý je poměr mé váhy a výšky (67 kg na 192 cm), z čehož vyplívá BMI 18,2 (lehká podváha). To je také důvod, proč chci začít cvičit. Rád bych přibral, ale raději bych nabíral svaly, než sádlo. :)

O posilování a jídelníčku jsem již něco četl, nicméně si myslím, že nejlepší motivace pro mě bude nějaká osobní zkušenost. Na posilování jsem si (po konzultaci se zaměstnancem sportcentra) pořídil dvě nakládací 3 kg jednoručky - prý ideální hmotnost do začátku - a do futer jsem umístil hrazdu.

Rád bych znal váš názor, popř. budu rád za nějaká doporučení, jak co nejlépe začít, jak často cvičit (nejlépe prý obden, 3× týdně), zda zařadit i intervalový trénink a např. jaké cviky bych měl pro začátek zařadit do cvičebního plánu.

Díky moc. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.13 12:18
avatar

v tvém případě při mém názoru není třeba se obávat, že nabereš tuky či sádlo. Zaměril byhc se na stravu jež mi zaručí nabrání hmoty. Posilovna Ti podle mě přinese fyzickou sílu, ale dle toho jaký jsi hubeňour odhaduji cca koelm 18ti a více let, spíš hmotu nepřibereš. Dobře se posiluje těm jež mají řekněme 90 až 100 kilo a tvrdě na sobě makají a tím proměňují hmotu ve svaly. Ty svaly máš a nemáš žádný tuk,tj. není moc co proměňovat. Sám jsem měl podobný problém. Dřel jsem dost na kole, nabral svaly na stehna - ale váha plus minus stejná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 27.01.13 13:42

kdo ti radil koupit nakládací 3kg činky? Co s nima chceš dělat? Dáš si hrazdu do dveří a co dál? Začni hodně jíst ( sacharidy a bílkoviny ) ,vše musí být kvalitní . Dodržuj jídlo 5x za den , dodržuj pitný režim a hlavně cvičení 3x týdně a žádné jiné aktivity

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.