Kliky - správná technika a výdrž

Od: Datum: 05.06.12 13:58 odpovědí: 7 změna: 06.06.12 11:39

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak se co nejlépe naučit správnou techniku kliků. Přihlásila jsem se na místo strážníka městské policie, ale zkoušky jsem odložila. Je mi 25 let, mam 165 cm, 60kg. Tabulka fyzických testů je bodově sestavena podle věku.

V mém věku chtějí 28 kliků se správnou technikou nepřerušovaně a nejlépe s hrudí az na zem. Já udělám jen dva. Dále chtějí běh, a lehy sedy. To mi problém nedělá. Myslím ale, že mám asi slabší ruce. Včera jsem byla v posilovně, a trener fitness mi řekl, ze je nejlépe opřít se celými dlaněmi i s prsty na zem celou silou, dále mít povolené paže, aby se nenatahly šlachy, a aby ruce nelítali kolem těla, ale spíš si pomoct nejdříve celým tělem dozadu, a pak při pohybu nahoru jít jakoby mírně dopředu a hlava musí být údajně vpřed.

Dokavad neudelam 28 kliků, tak tam nepůjdu. Usilovně na sobě pracuji. Slysela jsem, ze to muze trvat i pulroku.

Chci se prosím Vás zeptat, jak dělat série, nebo postupovat, abych se nerozplacla na zem jiz po druhem kliku : D

Mockrát Vám předem Děkuji za rady.

S pozdravem kikculina


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.12 14:08
avatar

Zkoušky jste odkládat neměla, neviděl jsem strážníka/čku která by zvládla 28kliků*smich*. Jinak kliky můžete dělat s rukama od sebe(prsní svalstvo) nebo s lokty u těla (tricepsy). Trochu jsem nepochopil série, když zvládnete jen dva kliky, prostě cvičit, co se vejde, výše uvedené partie i jinými cviky. Třeba každý den na střídačku...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 05.06.12 14:25

Správných technik kliků je nekolik - ruce těsně u těla nebo na šířku délky pažní kosti, prsty dopředu, k sobě, zaťaté pěsti či jen na špičkách prstů - trenér ve fitku vám poradí nejlépe a případně i opraví chyby. Každopádně nesmíte ´hejbat zadkem´ (tělo by neustále mělo být v jedné poloze - buďto v rovině a nebo zadek mírně nahoru), hlava v rovině těla nebo mírně ´zvednutá´ a podlahy be se měla (téměř) dotýkat ramena či prsa.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.06.12 16:38
avatar

Taky mi to přijde přehnané. Minule jedna byla na zkouškách se svejma dvaceti klikama a taky celkem vysmátá z toho, co kolem sebe viděla za tragédii.

Za sebe bych jich s rukama u sebe na šířku ramen tolik nedal, přijdou mi prostě těžký.. ale tím druhým stylem to je v pohodě, 40 50 žádný číslo. Na přípravu by vám moh stačit měsíc, doma třikrát čtyřikrát v průběhu celýho dne a měla byste to zvládnout.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.06.12 17:06
avatar

Já bych vám především radil nedělat z kliků vědu. Kdysi jsem se celkem rychle a za pár měsíců dopracoval úplně sám, bez trenéra a bez zaručených rad všelijakých mistrů z pětadvaceti kliků až ke stovce. Proto bych vám poradil, jestli máte splnit policejní podmínku a udělat 28 kliků, pak je dělejte nejdříve v poloze našikmo. Rukama se opřete například o kuchyňskou linku a zkuste těch 28 kliků udělat tak. Až je bezproblémově a opakovaně uděláte, snižte polohu. Tentokrát kliky nedělejte opřená o kuchyňskou linku, ale opřete se třeba o vyšší stoličku. Pak o nižší stoličku, pak o srolovanou deku položenou na zem, no a nakonec s dlaněmi na zemi. No a pak můžete začít klikovat zase našikmo, ale tentokrát v opačném směru. Ruce na zemi a nohy na stoličce. Mnoho zdaru.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kikculina23*
Datum: 05.06.12 19:22

Dobrý den, mockrát Vám Děkuji za radu.Budu to tedy zkoušet postupně, jak píšete. Bude to asi snazší, a mozná tímto způsobem i lépe přijdu na techniku,která mi sedí. Chce to asi jen mít trpělivost, výdrž a nevzdávat to. Budu ráda jak zdolám těch 28, takže můj obdiv a klobouk dolů za Vaší 100vku :)*palec*

Datum: 05.06.12 20:38
avatar

Já osobně bych těch 28 kliků asi taky neudělal, ale přítelkyně 22 letý syn vcelku sportuje, trochu dělá do boxu a nedávno jen tak z hecu zkoušel kolik kliků udělá. No s přestávkami zvládnul za pět hodin 1200 kliků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.12 11:39
avatar

Kdysi dávno ještě před vojnou když jsme s bratrance posilovali, tak jako rozvcičku jsme si dávali kliky - pět šest sérií po třista, těch 1500-1800 kliků bylo dobré na celkovou kondici a výdrž. Ovšem dnes po pětadvacetiletech už ani náhodou*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.