Kcal na KJ denní výpočet při redukci váhy?

Od: Datum: 30.05.12 21:37 odpovědí: 13 změna: 11.06.12 11:48

Dobrý den potřeboval bych poradit. Redukuju váhu i stravu. na jedné stránce my vyšlo když chci schodit 3 kila za 15 ndí že mam jíst následovně:

Váš cíl je zhubnout o 3 kg za 15 dní.

Aby jste si zachovali vaši současnou váhu, měli by jste sníst každý den přibližně 18786 kalorií

Aby jste dosáhli svého cíle zhubnout o 3 kg, musíte snížit svůj denní příjem o 1400 kalorií, což znamená sníst pouze 17386 kalorií denně.

Prosím o radu z toho nepochopím kolik jelikož to nemužu převést nebo to aspon nechápu na karkulačkách na internetu.

Tak když podle výpočtu jídel ze stránky : www.kaloricketabulky.cz/ jsem snědl za den 800 kcal . tak kolik je to v převodu v porovnání s výsledkem kolik mam sníst abych "zhubnul"? Děkuju moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 30.05.12 22:33

Dobrý den, základ je vykašlat se na nějaké přihlouplé tabulky a spolehnout s sám na sebe. Nic nepřevádějte a pročtěte si stránky zabývající se ne hubnutím, ale stránky, zabývající se fitness. Ty totiž píší lidé, které se v tomto oboru pohybují několik let a mají v tom praxi a nesčetně školení o dietách a o tom, jak má člověk zhubnout. Stránky o hubnutí píší lidé, kteří o tom nevědí vůbec nic a téměř vždy se tam dočtete hlouposti, někdy až ohrožující zdraví. Ano, bohužel je tomu tak. Třeba se tam dočtete, že člověk by měl zcela zamezit konzumaci tuku. Hloupost. Někdy i cukru. Také hloupost. A zamezit příjmu bílkovin také. Všechny tyto tři složky potřebujeme k životu. Hlavní je, jíst vše, ale v malých dávkách, ale často. Nejlépe 6x denně. Tělo si nesmí zvyknout na to, že si dáte za celý den jen nějaký malý oběd a potom malou svačinu a vynecháte snídani, dopolední svačinu a hlavně večeři. Takže jezte v malých dávkách a častěji. Když jíte málokrát, tělo si naopak tvoří tukové zásoby. Počítejte, že si za stravu budete muset připlatit, protože zdravá strava je dražší. Takže ráno si dejte třeba Musli, na svačinu banán, na oběd prsní řízky s brambory, na odpolední svačinu třeba jogurt a k večeři třeba salát z tuňáka. Toto, co jsem Vám napsal Vám pomůže zhubnout a hlavně zdravě. Když projedete internetové stránky zabývající se fitness, najdete i recepty. Nebojte se masa, je to jen fáma. Nesmí být ale tučné. Nejlepší je dušená šunka, prsní kuřecí maso a ryby. Takže ten tuňák třeba. Můžete z něj dělat pomazánky na chléb, dávat ho do zeleninového salátu či ho dát do teplého salátu s nudlemi. S prsními kuřecími řízky to samé. Můžete je jen na pánvi orestovat, nebo v troubě upéct atd. Hlavně jezte pravidelně, to je základ. A nejezte na čísla, to není dobrá volba. Jezte zdavě a často a vmalých dávkách a nevynechávejte! Aspoň 5 jídel denně. Zkuste a za dva týdny se postavte na váhu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 30.05.12 23:22

Pardon ale vaše odpověď je plná polopravd a někdy i hloupostí..

Co se týče stránek, určitě nejsou vhodné stránky pro ženy na hubnutí kde to píšou zamindrákovaný redaktorky laciného bulváru. Ale ostatní stránky co se cvičení a hubnutí týčí jsou kvalitní ;)

Píšete, že se složky - tuky, cukry a bílkoviny - mají přijímat v malém množství..Proboha proč? Vše se má přijímat v takovém množství kolik je pro tělo potřebné a v případě hubnutí si člověk odečte zhruba 2000Kj z pravidelného příjmu..A ano, doví se to z tabulek! Aspoň orientačně, přesně mu to zjistí výživový poradce na základě měření. Jinak by se mělo přijmout v poměru 30% tuku, 40% cukrů a 30% bílkovin.. Myslí se tím procenta z celkových 100% přijaté potravy, ale tohle jsou už složité počty a jídelníčky a člověk si s tím musí dát opravdu práci..Ale rozhodně né v malých dávkách!

Dále píšete : Ráno si dejte musli ..Proč? Většina musli obsahuje obyčejný cukr čili sacharózu, neosauje skoro žádnou vlákninu, k čemu jsou takový musli dobrý? Je to jen marketing kterému lidi jako vy věří ;) rozhodně bych se necpal nějakýma musli..Banán je dobrá volba, ale člověk musí brát na vědomí, že obsahuje nejvíc cukrů ze všeho ovoce a zbytek je voda..Čili mnohem vhodnější je třeba pomeranč..A na oběd prsní řízky? Jo dobře, ale přírodně, ne obalované..Se salátem a tuňákem souhlasím, ovšem tuňák nepatří mezi nejkvalitnější ryby a zvlášť ne ten v konzervě...

Dále! Nejkvalitnější je šunka, kuřecí a ryby..Aha :) častý omyl..Taková vepřová panenka je mnohem zdravější než kuřecí maso, ale je to mnohokrát opomíjeno..Ryby jsou kvalitní, ale jak které, jsou mořské které by se měli konzumovat méně často kvůli obsahu rtuti a potom sladkovodní, u těch je příjem neomezený, ovšem taky dbáme na kvalitu, čili ryba čestvá, ne zmražený polotovar..A kuře je sice kvalitní, ale až přeceňovaný, jediný co se dá opravdu použít jsou prsa..

Je to asi můj nejdelší příspěvek na poradte.cz ale nedalo se nereagovat na hlouposti psané ve vaší odpovědi..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 30.05.12 23:52

Axlíku

Úmyslně jsem nenaspal všechno tak, jak by to mělo být. To z toho důvodu, abych tazatele neodradil. I ten, kdo hubne by si měl pochutnat. Samozřejmě, že je ještě milión dalších možných jídel, ale ty jsem schválně neuváděl a odkázal tazatele na fitness stránky. Musli možná nejsou stoprocentně ok, ale to není vůbec nic. Je to ale poměrně dobrá a nenáročná sníídaně a spíš než škodí, tak pomáhá. Tím, že by se cukry, tuky atd. měly přijímat v malém množství bylo myšleno samozřejmě to, že v takovém množství, které je potřebné. Ale úmyslně jsem napsal v malém, abych dal tazateli najevo, že nesmí sednout ke stolu a zakrojit pekáč buchet nebo sníst hrnec guláše a nebo večeřet bůček každý den a tak podobně V problematice zdravé výživy nejsem na profesionální úrovni, což není nikdo zde si myslím, ale dlouholetá sportovní praxe a pohyb v oboru fitness mě lecčemus naučil. Prsní řízy jsem doporučil proto, byť je smažené nepříliš zdravé, protože tazateli bude chutnat a o to tady jde. Jde o to, aby tazatel nezaložil svůj jídelníček na nějakých věcech, které se někde dočte (a že jich jsou mraky) na stránkách zabývajících se hubnutím a nesnažil se jíst různé, až přehnaně zdravé jídla, která nejsou chutná. Lepší je, si dát ten prsní řízek a jet 10km na kole, než sníst hrst zrní a lehnout k televizi a myslet si, že zhubnu. Takže pokud to vyznělo, že jsem psal kraviny, tak se omlouvám, ale byl to z mé strany úmysl, protože je občas lepší si pochutnat na jídle, které je chutné, nezdravé z 10% a zdravé z 90%, než se dávit jídlem, které je zdravé na 100%. Takže asi tak, ale děkuju Vám kolego, že jste reagoval a snažil se mě upřesnit, protože od toho naše poradna je ;)

doplněno 30.05.12 23:56:

A mnoho krát je jednodušší, když člověk začne na šunce a tuňákovi a se stále lepšími výsledky přesedlává na složitější jídla a ještě zdravější. Je totiž hodně lidí, kteří s hubnutím přestanou jen proto, že si přečtou strašně složitý recepty na zdravá jídla a keknou se a seknou s tím.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axlik*
Datum: 31.05.12 00:14

Pokud to bylo míněno takle, dobře. Je fakt, že by mě též odradilo kdyby mi někdo napsal ať jim klíčky a barevný těstoviny a pod. :D Ovšem pokud má někdo metabolismus takového rázu, že ho potřebuje vážně krmit jen těmi správnými potravinami, tak ho tak krmit musí..Ovšem ze všeho nejdůležitější je ten pohyb a pokud se člověk nehýbe, tak ničeho nedosáhne :) taky nejsem kdejaký profesionál, ale je to dá se říct mé hobby. Ale nedá se říct, že bych se tím řídil, spíš se teď snažím přibrat protože jsem kvůli jistým problémům byl až nezdravě vyhublý :) ale zase, bez pohybu, bych ničeho nedosáhl :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 31.05.12 10:20

Jasně, v pohodě ;) Doufám, že tazatel nebude muset na těch klíčkách skončit, protože to bych mu nezáviděl :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.12 00:02
avatar

Nemýlím-li se, mínil autor "malými dávkami" pravděpodobně 5 až 6 menších porcí.

Já naopak muesli považuji za dobrou volbu, jenom by si je člověk měl udělat sám, nekupovat hotové směsi.

Např.: Ovesné vločky (mohou být i zlehka opražené) s hrozinkami a ořechy (bez cukru) a každý den doplnit něčím jiným - bílým jogurtem jindy kakaem, mlékem, medem nebo čerstvým ovocem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 30.05.12 23:25

Zhubnout 3kg za 15 dní? Kolik prosímvás vážíte, že máte laťku tak vysoko..Tohle není zdravé hubnutí a pokud ano, tak jedině pokud vážíte přes 150Kg, to by se dalo pochopit..Ano na váhu a výšku se vypočítá příjem KJ, ten by se měl snížit stravou zhruba o 2000Kj, ovšem pokud si do těch kalkulaček zadáte, co opravdu jíte, zjistíte, že už teď jste podvyživený..A to je hlavní problém hubnoucích, myslí si, že zhubnou podvýživou, ale opak je pravdou, člověk musí přijmout co potřebuje aby fungoval..Samozřejmě je též nezbytné se hýbat, jídlem se nic nevyřeší ;) pouze pomůžete tělu ho nastartovat k tomu, aby hublo..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.12 16:05
avatar

Řeknu ti to asi takto, v ětch kaloriích máš nějaký překlep. Pokud máš málo pohybu, 1200kcal je ideální a hladovět rozhodně nebudeš, protože to se rozhodně nedá sníst ani na pět dávek za den. Vynech běžné pečivo obsahující mouku, jen celozrnné. V běžném pečivu je moc cukru a nezdravá mouka. Zařad do jídelníčku ovoce a zeleninu, již zminovaný banán není špatný, ale dobrý, tělo z něho získá potřebné množství energie a vlákninu, stejně jako jiné ovoce. Ono ty ovocné "složité" cukry jsou něco jiného jak rafinované "jednoduché" jedovaté cukry, kterými si lidi sladí kafe nebo čaj. Takový cukr je prázdný, prázdná energie, která se ukládá do tuků. Taky je třeba omezit tučnou stravu. Suma sumárum jen změnou stravy jsem shodil 12kg za dva měsíce, jím pětkrát, šestkrát i více krát denně, zhruba po dvou hodinách. Když se podívám do posilovny, mám i tři večeře v 18:00, 20:00, 22:00, to je za poslední dva měsíce každý den, s tím výdejem samozřejmě zvedám i příjem sacharidů a bílkovin. Tuky vůbec počítat nemusíš, protože tou stravou, kterou budeš konzumovat je do sebe dostaneš daleko víc, než je zdrávo. Když počítám celozrnné pečivo, vejce, kuře, krůta, šunka, sýr, tunák, všude máš tuky, takže omezovat potraviny, kde je tuk, ale musíš respektovat živočišné bílkoviny, abys neztrácel aktivní hmotu. Já mám metabolismus za tu dobu tak zrychlený, že občas zhřeším i guláškem nebo bůčkem a tělo to v pohodě zvládne. A o peněženku se neboj, ta nezchudne, já jsem zdravým stravováním ještě ušetřil. Jo a na pití jen vodu, čistou neslazenou, neperlivou...a hodně alespon 4litry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze64*
Datum: 04.06.12 14:25

Pletete si kalorie s kilojauly.17386 kalorií je asi 72674 kj-kilojaulů a to já jako žena a chtěla bych hubnout bych měla shruba spotřebovat za 12 dní! 1 kalorie=4,18 kilojaulů. Kalorie jsou starší jednotka a kj nová.Na hubnutí jsou tabulky na NETU,je to jiné u mužů a u žen,výsledek ovlivní i věk,výška a nynější váha.Zkuste pohledat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barboraaa
Datum: 09.06.12 20:25

Prosim? Skoro 19 000 kalorií? Když běžný denní příjem je 4 000, tak je to pěkná blbost. Jestli chcete vědět, kolik máte sníst, spočítejte si na internetu BMR. Například tady http://www.mte.cz/bmr.php . To Vám řekne, kolik Vaše tělo spálí. No a podle toho se pak zařiďte :) Jen jsem nepochopila, co chcete převádět. 800 kcal = 800 kalorí...800 kcal = 3348kj

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barboraaa
Datum: 09.06.12 20:27

Jestli chcete převádět kcal na kj a opačně, tak normálně na seznam.cz zadejte např. 800kcal = a našeptávač Vám to vyjede ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 10.06.12 21:26

no redukcí stravy dosáhneš toho, že si organismus bude brát energii z bílkovin, tedy odbouráš si část svalové hmoty, a když přestaneš s "redukcí" stravy, opět ty 3 kg nabereš, ale tuku, a budeš ještě tlustší

na Tvém místrě bych jedl stejně a začal se věnovat pohybui, nejlépe ytrvalostnímu behu abych nastartoval metabilismus, pak s e může stát že budeš jíst ještě víc...

Vůbec neuvádíš jak žiješ a jak se stravuješ, pak jsou ti tabulky o spotřebě kcal a joulů a jejich vzájemný převod k ničemu

Mimochodem, tukové bu%nky jsou lehčí než aktovníé svalová hmota, když budeš svalnatý můžeš mít na 182 cm metrák a bude vypadat super, také můžeš mít na 182 cm metrák a můžeš přitom vypadat jako tuleň

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.12 11:48
avatar

Čím je člověk více trénovaný, tím méně energie vydává při témže výkonu...

tady tě trochu opravím - čím více trénovaný a svalnatější člověk, tím větší má spotřebu, protože jeho tělo samotné vlivem rychlého metabolismu má energetický výdej větší. Pro srovnání třeba ve spánku nebo v klidu, tělo sportovce spotřebuje víc energie než tělo obézního člověka, které jede na úsporný režim a metabolismus má v podstatě zastavený.

PS: tu tabulku sis mohl odpustit, admin zas bude řádit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.