Špatné rameno - volebal

Od: Datum: 16.05.12 13:46 odpovědí: 6 změna: 17.05.12 14:29

Zdravím všechny sportovní nadšence. Chtěla jsem se zeptat, zda zde není člověk, který měl nebo má problém s pohybem "over head" např. při volejbale, tenise, apod.

Já, volejbalistka, už víc jak rok problém s ramenem především při smečování a pohybem rukou nad hlavou. Bolest se ale projevuje i jinými způsoby, třeba při "americe" ( volejbalový pád), nebo když se snažím dát ruku za záda, po zátěží nemůžu zvedat téžké věci, a vůbec, citím bolest při jakém koliv pohybu. Poslední dobou vnímám bolest i bez zátěže ale když se mění počasí.

Byla jsem sice u ortopeda, rentgen ani ultrazvuk nic neukázal. Doktor předepsa rehabilitace, které ničemu nepomohly. Zkoušela jsem kinesio taping, ale taky to bylo vcelku k ničemu. Tak už se mi tam ani moc nechce znovu. Lékař byl nepříjemný, jakobych si to všechno snad vymýšlela.. Přitom co se týče bolesti, myslím si, že mám posunutý práh.

Tak jestli je zde člověk s podobným problémem, budu ráda za každou radu.

Díky moc a sportu zdar, volejbalu obzvlášť ;)

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 16.05.12 13:52

Měl jsem podobné potíže (k posledku už jsem nedokázal zvednout tahem ruku do předpažení) - na rentgenu či sono taky nic... Naštěstí jsem asi potkal lepšího ortopeda-rahabiliťáka (diagnostikoval zánět ramenních kloubů) a ten mi doporučil pár cviků na zpevnění ramenních svalů. Po pár týdnech cvičení potíže ustaly, od té doby cvičím tak hodinku-dvě mesíčně a problém nemám...

Ohodnoceno: 2x

Od: natalie21*
Datum: 16.05.12 14:06

No joo, není doktor jako doktor. Paní, co mě lepila, tak se na mě koukla, a říkala, že tam není nejspíš něco v pořádku. Jsem celá na křivo. Bolavé rameno, je docela níž, než to zdravé. Osobně jsem si toho nikdy nevšimli ( do zrcadla zas tak nekoukám *smich*), ale po jejím upozornění, jsem se koukla a byla jsem dost překvapená. Měla pravdu.

Tak děkuju, vidím to tak, že najdu jiného ortopeda. I když stejně doufám, že to jen tak nějak samo přejde, to by byla nejlepší možná varianta, nejsem zrovna na lítání a objednávání se k doktorům.

Od: dobromysl*
Datum: 16.05.12 14:57

Až vás přestane bavit obíhání doktorů, zkuste třeba akupunkturu.

Najít někoho, kdo by na problém nahlédl z celkového pohledu a vymyslel pro vás cvičení, masáže a přibral pomoc z řad alternativní medicíny - to by bylo.

Budu vám držet palce. :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.05.12 15:29

Noo, tahle možnost mě nenapadla.. Děkuju za tip :)

Od: scgfhv
Datum: 17.05.12 13:52

Změnit ortopera = jiný ortoped, sportovní doktor, rehabilitační sestra... Zjistit co přesně je v rameni špatně a podle toho to léčit, rovnat a posilovat cvičením atd. K dobrýmu doktorovi se vyplatí jet i někam daleko.

Pokud to bolí a zhoršuje se to, tak není od věci třeba na půl roku změnit sport (nebo aspoň smečovat druhou rukou ;) Rameno je celkem složitý, tejpuje se to špatně i ortézy jsou docela problém, a typ pohybu při volejbalu tomu dobře nedělá - hrozí chronický záněty a jiný radosti.

Datum: 17.05.12 14:29

No na půl roku změnit sport, to asi nepůjde :) Omezit by to šlo.. Když já jsem takový blázen, jedu přes bolest.. Už to mám v povaze, tak jen těžko s tím něco dělat .. :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.