Jak přibrat - posílit vs svalová hmota

Od: Datum: 22.04.12 18:28 odpovědí: 4 změna: 28.06.12 20:39

muž, 17

Dobrý den,

jak je ucedeno výše, mám 17 let, můj dotaz spočívá v tom, jak bych mohl lépe/rychleji trochu přibrat, na svou výšku (asi 178-80cm) mám jen asi 56kg a ačkoli přijímám potravu běžně, ani málo, ani moc a jím téměř vše (žádné výhrady, nedostatek masa apod.), nedaří se mi nějak přibrat, vypadám trochu pohuble, ne extrémně, ale rád bych přibral aspoň 10-15kg. Přiznávám, že občas vynechám nějaké jídlo kvůli nedostatku času nebo když už pozdě večer ještě dostanu hlad, raději usnu - nechce se mi nic připravovat... Takže 1. otázka, co nejlépe jíst, aby to šlo rychle a 2. jak často mám cvičit-posilovat, aby to byla spíš svalová hmota než tuk.. nechci být "rambo", ale ložiska tuku.. to fakt ne :D asi bych to shrnul tak, Jak co nejrychleji a úspěšně nabrat svalovou hmotu? případně, pokud máte zkušenosti, jak dlouho by to mohlo trvat, než naberu tak těch 10kg svalové hmoty?

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balcikd
Datum: 22.04.12 19:53

Ahoj, dovolím si vzhledem k Tvému věku tykat. Snad to nevadí. Já posiluju cca rok a půl a za tuhle dobu jsem přibral něco přes 10 kg - možná až 15 kg, nejsem si uplně jistý, na kolika jsem začínal.

Ale všeobecně pro přibírání bych ti poradil, abys jedl pravidelně, dejme tomu každý 3 - 4 hodiny. Podle mě ideální je snídaně v 7, okolo půl 10 svačina, 12 oběd, 15 svačina, 18 svačina, 20 - 21 večeře. Takhle to mám já. Chodím spát v 11. Nějak tak si myslím, že by to mělo být. Velmi důležitý je velký příšun tekutin, ať už během cvičení nebo před nebo po cvičení. Co se týče sumplementů, pokud bys chtěl trošku zvýšit přísun sacharidů, doporučuji do půl hodiny po cvičení gainer (sachariďák). Další alternativou je proteinový nápoj 1 - 1,5 hodinu po cvičení.

Fyziologicky je důležiý aby svaly měly z čeho růst, tzn. velmi důležitý je dobře jíst. Tak jako je důležitý jíst v průběhu dne, je důležitý jídlo i po cvičení. Rozhodně je nutné se dobře najíst i po cvičení. Nebudu vysvětlovat proč a na jakým principu to funguje, je to prakticky nepotřebný, abych to věděl.

Co se týče samotnatného cvičení, viděl bych to na cvičení 3x týdně a obecně platí pravidlo, že menší počet opakování je lepší na tvorbu svalové hmoty (př. bench press - 4 série po 6.opakování - naopak pro vyrýsování by bylo např. 4. série po 10 - 12 opakováních).

Doporučuji si zadat do googlu "objemový trénink pro začátečníky" - je toho plný internet.

Důležitá rada na závěr : dbej na stravu stejně jako na samostatné cvičení. Bez stravy nikdy nepřibereš a bez cvičení nikdy nepřibereš svaly - to je prostě daný fakt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ceb8
Datum: 28.06.12 14:56

musis jist pred posilovanim tvaroh da se sehnat i 40 procentni ja mam 175 cm a 78kg

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.12 16:17
avatar
Před cvičením se nejí, jí se hned po cvičení. Tvaroh ale patří mezi pomalé bílkoviny, tráví se pomalu ale dlouho, je vhodný spíš na noc, kdy zabrání katabolickemu stavu. Takže po cvičení dodat tělu sacharidy a rychlé proteiny.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 28.06.12 20:39

10kg kvalitní svalové hmoty to bude cca na 2-3 roky

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.