Proč není homeopatie uznávána v ČR?

Od: Datum: 20.02.11 18:10 odpovědí: 11 změna: 31.01.15 01:53

Proč neni homeopatie uznávána za plnohodnotnou a rovnocennou léčbu, přesto, že má vynikající výsledky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.11 19:43

Myslím, že je to proto, že v homeopatických globulích nedokážou přístroje naměřit žádné "léčivé" chemikálie. A když tam nic není, tak to nemůže fungovat a basta. Já na homeopatii nedám dopustit, dětský homeopat velice pomohl mému synovi, a pro skeptiky dodávám, že homeopatické léky pomáhají i zvířatům, u nichž nelze použít osvědčené heslo "věř a víra tvá tě uzdraví", které je často citováno před zastánci homeopatie. Asi se každý musí přesvědčit na vlastní kůži.

Ohodnoceno: 0x

Od: des*
Datum: 20.02.11 19:59

Kdo má zájem ať si to tady přečte:Já tedy s uvedeným nesouhlasím,homeopatii sám užívám.

http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1295007363

Datum: 20.02.11 23:12

Já také na homeopatii nedám dopustit. Zejména po zkušenostech s mou malou dcerkou. Když jí byly dva roky, dostala horečky, bylo jí špatně atd. Tehdá jsme bydleli v Horních Počernicích v Praze a byli zaregistrování u jedné ze zdejších dětských lékařek. Paní doktorka ji prohlédla a předepsala nám nějaká homeopatika. Byly to takové malé, bílé, tvrdé kuličky v tubě. Prý jsme měli dát dítěti 5 kuliček pod jazyk, aby je cucala a nepolykala. Zkuste ale říci dvouletýmu dítěti, že má něco cucat a nepolykat. Když jsme tento technický problém sdělili paní doktorce, tak nám poradila, že máme ty kuličky rozdrtit mezi dvěmi lžičkami a prášek smíchat s vodou a to má děcko vypít. Jo, a na ty kuličky se nesmělo šahat holou rukou. Otázka pro čtenáře : Zkoušeli jste někdy drtit mezi dvěma lžičkami kuličku o tvrdosti Antiperle a tak, aby jste se jich jí nedotýkali rukou? Zkuste to, je to docela pr*del. Ale až tak velká ne, když je vašemu dítěti vedle blbě a chcete mu rychle pomoci. No, zkrátím to - jeli jsme na pohotovost, dostala antibiotika a za pár dní byla v pohodě. Pak zazvonil zvonec, pohádky je konec a a jestli všichni neumřeli, tak tam ta 3,14ča ordinuje dodnes.

Od: des*
Datum: 21.02.11 00:58

No ono to jde rozpustit ve vodě docela dobře,stačí štamprle.

Datum: 31.01.15 01:53

Jo, homeopatika rozpustíte v teplé vodě i bez drcení, není to totiž nic než cukr. A je docela možné, že by se dcerka té vyrážky zbavila sama i bez antibiotik, jen o pár dní déle. Jinak lékařka, která vám nabídně homeopatika jako první léčbu, je zralá na ukončení praxe.

Od: buss®
Datum: 21.02.11 14:09

Je to víra, zřeďme si 100 x alkahol, opijeme se z deci, jaký to bude mít vliv na mozek? Bude to na pokutu za volantem? Placebo účinkuje.

Datum: 30.01.15 03:27

Protože nikdy neprošly dvojitě slepým testem účinnosti a stejné vynikající výsledky na tytéž nemoci má i cukrová pilulka neboli placebo. Nikdy nebylo prokázáno, že homeopatie má lepší výsledky než placebo. Ano, jsou nemoci (různé psychosomatické vyrážky), kde homeopatie funguje, ale úplně stejně funguje to placebo.

Ohodnoceno: 1x

Od: uska®
Datum: 30.01.15 09:38

Jedinný důvod je, že by farmaceutická velmoc přišla o velké zisky. Byly a jsou zde vždy dva tábory - věřící v účinky a nevěřící (obyčejně bez vlastních zkušeností). Není problém v homeopatikách, ale najít správného homeopata je kumšt. Obyčejně nevěřící jsou lidí, kteří maximálně se doslechli, že kolega z práce si je pochvaluje a volně si je koupili v lékárně. Já mám homeopatika na lékařský předpis, volně si je nekoupím. Jsem spokojena.

Datum: 31.01.15 01:50

Kdyby homeopat koupil cukrové kuličky, nasypal je do lékovky, aby to vypadalo jako "věda", a pak vás přesvědčil, že to jsou léky, která vás zachrání, byl by úspěšný úplně stejně.

Od: buss®
Datum: 30.01.15 10:14

Zkuste vzít alkohol a naředit 200 x, jaké bude mít vynikající výsledky a váš požitek z toho. Víte kolik ušetříte?

Datum: 30.01.15 10:17

Protože zdravotnictví nemá na vyhazování peněz za evidentní podvod.

Jsou "homeopatika", která fungují, ale to nejsou homeopatika a obsahují běžné účinné látky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.