Špatně se mě dýchá

Od: Datum: 09.11.12 09:28 odpovědí: 9 změna: 09.11.12 19:59

Dobrý den,mám alergii na peří a plísen,užívám léky,ale poslední dobou mě přijde,že začínám čím dál víc špatněji dýchat,nejhorší to je do schodů...může to být astma?jiné příznaky jako kašel nemám,ale v noci i někdy fčikám...děkuji..

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.12 09:43

Na to vám nikdo správnou odpověď nedá, protože každý organismus je úplně jiný. Jediné řešení je, najít dobrého alergologa, chodit k němu pravidelně a stále, nevzdávat to a nechat se vyšetřit. *hej*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.11.12 10:03

Dobrý den. Astma může potvrdit, či vyloučit opravdu jen lékař. Ale píšete, že se Vám hůř dýchá až v poslední době. Napadlo mne, jestli to nemůže souviset i s tím, že se začalo topit. Zda to není tím, že je v bytě suchý vzduch. Může to s tím klidně souviset. Pro astmatika je nezbytné větrání, zvlhčování vzduchu a spát v chladnější místnosti. Každopádně pokud potíže budou trvat, zajděte si k lékaři a nechte se vyšetřit. Pokud jde o astma, podchytí se to včas a nasazením léčby se Vám uleví. Nemá smysl se nechat trápit dlouhodobě potížemi a lékaře odkládat. Tím spíš, pokud jste alergik. Nějaká nedobrota se k tomu mohla přidat. Přeji brzské zlepšení.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.11.12 13:08

tak ono je pravda,že třeba v přetopeném bytě to je peklo,venku se to jakž takž dá...:),ale asi zajdu k lékaří...všem moc děkuju

Od: hel*
Datum: 09.11.12 10:18

Dobry den zajdete si k doktorovi at vam udela spirometrii a rengen plic a prudusek pisu vam protoze moje maminka od ut minuleho tydne lezi na aro ma astma spatne se ji dychalo a zazadnou cenu nechtela jit k doktorovi az jsem zavolala zachranku na posledni chvili maminka dostala zastavu hodinu ji ozivovali tet je na pristrojich selhavaj ji organy je po tracheostomii a stav je vazny doktor rikal ze jak se ji spatne dychalo tak se zacala dusit prechodila zrejmne nemoc a usadila se na plicich jeji stav se zhorsil behem dvou mesicu.Kazdy den chodim do nemocnice za maminkou a modlim se at se nam uzdravi a nevzdava ten boj o zivot .Zajdete proto k lekari.Naschledanou

Od: myse®
Datum: 09.11.12 10:37

to je těžké posoudit, sama mám astma, tak aspoň zkušenost.

astma se projevuje ztíženým výdechem... takže máte pocit, že víc se nadechnout nemůžete a při výdechu zapojejte břišní svaly (viditeně se propadají), velice špatně se vydechuje všechen vzduch, člověk dýchá povrchně...

nejhůře se vám dýchá v leže na zádech, lepší je to v sedě nebo v předklonu opřený např. o stůl

při námaze se tento stav znoršuje

pomáhá studený vzduch (otevřít okno)...

podle mne to astma nebude, spíš bych si myslela na něco se srdcem (dechová nedostatečnost)...

Zajděte k lékaři...

Datum: 09.11.12 14:00

Studený vzduch na astma nepomáhá. Mráz dýchací potíže ještě zhoršuje, dýchací cesty se zuzuji.

Od: drejdl*
Datum: 09.11.12 10:38

Nu, doporučil bych Vám navštívit praktického lékaře a vyžádat si doporučení na plicní oddělení. Budete zřejmě vyšetřen rentgenologicky - skiagrafie plic a možná i CT, bude provedena spirometrie. Tím se stanoví, v které etáži dýchacího systému je problém, Někdy může problém ležet i mimo plíce a dýchací cesty, například při nedostatečnosti srdeční - tzv. asthma cardiale. Sám nic nelečte a začněte konat. Později objevené a zanedbané stavy se léčí mnohem hůře!

Ohodnoceno: 5x

Od: kolo*
Datum: 09.11.12 19:09

Velice často způsobuje alergii a pak astma peřiny v posteli,polštář,roztoči,které jsou v peří.Jsou na to specialní peřiny,jmenuje se to beztrubičková výplň peřin místo peří nebo tak nějak.Roztoči to nemají rádi tak tam pak nejsou.

Od: hm®
Datum: 09.11.12 19:59

Tak může to být jednak zesíleným topením, jak už někdo psal, nebo možná i nějakým nachlazením či rýmou. Nebo se možná ve vaší blízkosti vyskytl alergen. Každopádně když zajdete za doktorem, nic nezkazíte.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.