Bolest čelisti

Od: Datum: 08.01.13 16:09 odpovědí: 4 změna: 09.01.13 07:26

Zdravím, od včerejška mě bolí pravý kloub který drží spodní čelist. Když mluvím, tak je to v pohodě, ale jak začnu něco kousat, tak to docela bolí. A na levé straně mi to zase křupe. :D Nevíte co by to mohlo být a co s tím? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 08.01.13 16:21
Ofuk.Jestli nejde o zuby tak o nachlazení skusu.Poslední dny to foukalo dost.Co spankova kost neboli?Nejedl si něco tvrdého?Co ti dalo práci požvykat?Třeba ořechy,možná i žvýkani žvýkačky-pak sis to namohl.
doplněno 08.01.13 16:33: A co osmičky?Od toho vždy bolí i to co nemá.Nemáš tváře horké?Otevreš pusu tak že si strčíš tři prsty (svisle) do pusy?
doplněno 08.01.13 16:38: Chodila jsem na rehabilitace. Vazelinou od spodku brady až ke skusu mi krouzivym pohybem(prsty)masirovala unavenou čelist.Dále tlačila prstem na bradu a přinutila i přes bolest skus rozpohybovat.Další jako elektrošoky to už asi nezvladnes.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.01.13 16:28

Spánková kost nebolí. Bolí jen ten kloub při kousání nebo když s čelistí trochu víc zahýbu. Nic tvrdého jsem nejedl, akorát včera když už to bolelo, tak jsem myslel, že to spravím "prokřupnutím", jako u všech ostatních kloubů. :D Jenže to nějaksi nepomohlo.

doplněno 08.01.13 19:41:

Já s tím pohnu prakticky jako obvykle, akorát to bolí.

Od: drejdl*
Datum: 08.01.13 16:49

Čelistní kloub je poměrně složitý kloub, u něhož se hlavice (na dolní čelisti) při otevírání posunuje směrem vpřed, tudíž je vlastně unikátní - v těle není žádný podobný. Je v něm chrupavčitá ploténka a velmi volné pouzdro, díky němuž může dojít i k vykloubení. Dle Vašeho dotazu se však jedná o místní zánět čelistního kloubu, zřejmě oboustranný. Doporučuji na 2-3 dny přejít na kašovitou stravu, přibrat denně 200mg Ibalginu nejspíše na noc a při místní bolestivosti chladný až ledový obklad. Nepovolí-li problém, přes PL další akce - oblast je na pomezí působnosti zubního a ORL lékařství.

Ohodnoceno: 2x

Od: dery®
Datum: 09.01.13 07:26

Já jsem si takhle jednou dala žvýkačku původně jen pro svěží dech a pak jsem žvýkala a žvýkala... několikm hodin. Dva dny, mě bolela čelist! Třeba je to něco podobného

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.