Nejste přihlášen/a.
Dobrý večer, chci se zeptat. Jaká by byla úprava rodičovské zodpovědnosti v případě, že se manželé rozvedou ale rozhodnou se kvůli dětem žít i nadále společně? Stanovuje se i tak výše výživného?
Ano. Dítě má svá práva a výživné je k tomu určené. Nesmí být závislé na náladě rodiče. Může se stát, že den ze dne se jeden nebo druhý odstěhuje. A výživné musí být právně určeno a placení dodržováno.
Děkuji za odpověď. Takže musí dojít i k majetkovému vypořádání, je to tak? Můžu se zeptat, jak by to bylo s bytem? Byt pořídil manžel ještě před vznikem manželství a je zapsán jako majitel. Na byt mají dekret a za nějakou dobu mohou byt odkoupit do osobního vlastnictví. Po vzniku manželství tam byla podepsána a zapsaná i manželka. Jak by to tedy bylo s bytem? Má na něj nějaký nárok, nebo ne?
Teď jsem našel na netu něco, co je v rozporu s tím, co jste mi napsala Vy:
"Při střídavé péči totiž obvykle není důvod, aby si rodiče navzájem platili výživné. Oba se o dítě starají srovnatelnou dobu a mají tudíž i srovnatelné náklady. Někdy soudy výživné stanoví oběma rodičům, ale jedná se v zásadě o zbytečné posílání peněz tam a zpět. Pouze v případě, že finanční situace rodičů je výrazně rozdílná, nebo jeden z nich nese z nějakého důvodu vyšší náklady na děti (má je třeba v péči vždy o něco delší dobu), je na místě stanovit druhému rodiči povinnost doplácet mu přiměřené výživné."
Jak to tedy ve skutečnosti je?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.