Podklady pro výpočet daně z příjmu 2010

Od: Datum: 05.02.11 15:10 odpovědí: 3 změna: 05.02.11 16:21

Dobrý den, dávám si dohromady všechny podklady pro výpočet daně z příjmu fyzických osob za rok 2010. Mám úvěr ze stavebního spoření a s ním nárok na odpočet úroků. Co musím předložit mzdové účetní jako doklad, k uplatnění slevy na dani? Stačí okopírovaná smlouva?

doplněno 05.02.11 15:45:

Hledám tady na fóru všechny možné odpovědi na téma daňové přiznání a začínám z toho mít trochu "hokej v hlavě". Já jsem byl v loňském roce první 3 měsíce zaměstnanec, potom půl roku na pracáku kde jsem bral podporu a poté až do konce roku zase zaměstnanec. Od 1.1.2011 jsem nastoupil jako zaměstnanec do jiné firmy a myslel jsem, že mi daně za loňský rok udělají, ale prý si to musím vyřídit sám. Jiné příjmy jak ze zaměstnání a z pracáku jsem neměl. Musím si vůbec daňové přiznání obstarávat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.11 16:04
avatar

Pokud jste neměl jiné příjmy než ze zaměstnání (tzv. závislá činnost), nemusíte dělat daňové přiznání, ale vzhledem k tomu, že jste 6 měsíců nepracoval a přitom máte nárok na celoroční odpočet slevy na poplatníka (kterou Vám nebylo z čeho půl roku uplatnit), zbytečně se připravíte o značnou částku vrácené daně.

Obstarejte si potvrzení o zdanitelných příjmech a sražených zálohách od svých loňských zaměstnavatelů a potvrzení o evidenci na ÚP a pusťte se do toho, není to až taková hrůza. Budete vyplňovat pouze tu část daň.přiznání, která se týká závislé činnosti, přiložíte ta potvrzení a bude to. Ještě popátrám, co se přikládá, když si chcete uplatnit úroky ze stavebka, možná pomůže sebod, ta ví o tomhle všechno.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: marenka*
Datum: 05.02.11 16:09

Jen doplním http://finance.idnes.cz/danov…um=ppc&utm_campaign=dane-2010

podle tohoto formuláře to uděláte raz dva. ;) Jednou jsme ho tu řešili. Až jej stáhnete, musíte jít na další stránku, dole je malá lištička a na ní je napsáno DAP 1, DAP 2 ... to jsou jednotlivé strany k vyplnění. Hodně nápovědy, co je dané, je tam už vložené. (slevy apod.). Zkuste to a uvidíte.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.02.11 16:21

Móóóc děkuji!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.