Politici a pracovní poměr

Od: Datum: 04.02.11 16:45 odpovědí: 11 změna: 04.02.11 19:11

Zajímalo by mě, jak se to s politikama a na jaký pracovní poměr tam jsou.

1) Absence:

Je velmi často vidět při přenosech z parlamentu, že značná část poslanců v práci chybí. Někde jsem viděl i přehled jakou má kdo absenci. Jenže u nich se to v platu neprojeví. Mají stejné peníze když tam jsou a i když ne. Čistě teoreticky tam celé 4 roky nemusí být a peníze bude mít stejně. Toto si myslím, že u klasického zaměstnance jak v soukromém tak i státním sektoru není možné. Čím více marodí, tím má méně peněz.

2) Alkohol v práci

Je celkem poznat ze záznamů, že někteří politici nejsou tak úplně střízliví ( Kalousek který se málem nemohl udržet na nahách a memohl skoro ani mluvit u řečnického půltíku, nebo bývalý poslanec Kot atd. je jich tam poměrně dost). I když očividně mají popito, nikdo jim nedá dýchnout do balonku, neudělá krevní testy a projde jim to. Klasický zaměstnanec by letěl z práce.

Je toho více, ale tyto 2 body jsou celkem dostačijící.

Jaký tip pracovní smlouvy mají, že jim tyto věci procházejí.

Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: elbarto*
Datum: 04.02.11 16:59

K tomu bodu číslo 1.

Slyšel jsem že pokud se bez omluvy nezúčastní mám dojem že tří zasedání do měsíce přijdou o celoměsíční plat.

tzn. že na zasedání PŘIJÍT musí ale mám dojem že odejít (ať už třeba jen na oběd nebo úplně domů) mohou kdy se jim zachce

Ohodnoceno: 2x

Od: ctenar*
Datum: 04.02.11 17:08

o tom jsem ještě neslyšel. Děkuji. Takže beo omluvy? No omluvit se není tak těžké *smich*

Datum: 04.02.11 17:07

Pokud máte zájem čistě teoretický, tak doporučuji nastudovat ústavu a chcete-li něco praktického, tak se nechte zvolit a vyzkoušíte si to osobně. V dnešní demokratické době mají všichni stejné možnosti. Platí však stále to, že chceme-li něčeho dosáhnout, musíme pro to něco dělat.

Datum: 04.02.11 17:10

Ano. Ale oni jsou tam zvolení, tak by ONi měli něco dělat. Já ale píši jen to co vidím. A to co vidém se mi nelíbí.

Datum: 04.02.11 17:15

Tak to je právě ta šance s tím něco udělat - nechat se zvolit a být jedním z nich, kteří sami rozhodují o tom co budou dělat jiní a co oni sami a kolik za to dostanou peněz.

Datum: 04.02.11 17:26

A tady bych viděl první problém. Za jakou stranu kandidovat. Z těch stran pomocí kterých by se tam člověk dostal se mi nelíbí ani jedna. Založit si vlastní? Vstoupit do nějaké menší a doufat je se ještě toto století dostane do parlamentu?

Datum: 04.02.11 17:31

Pak je ještě jedna možnost - na vše se vykašlat a jít dělat postevníka někam do tundry.

doplněno 04.02.11 17:31:

Oprava "poustevníka"

Datum: 04.02.11 17:36

Tak tato možnost se zamítá *smich* *haha*

Datum: 04.02.11 17:40

Kandidovat sám, je utopie, pokud vás nepodrží lobista tak nemáte šanci. Vše v této zemi je jen o penězích a o tom kolik jste ochoten komu pustit, co jste ochoten jako poslanec protlačit a kolik lidí dokážete sehnat a zaplatit aby to prohlasovali. Někteří čtou noviny, jiný si hraje na počítači, ten zase levně nacpává břicho v kantýně a to, že tam občas je půlka židlí prázdných je těm zbývajícím jedno.

Ohodnoceno: 2x

Od: lujs®
Datum: 04.02.11 18:03

Ono to těm ostatním možná i vadí ale ,,VRÁNA VRÁNĚ OKO NEVYKLOVE".

Kdyby nedejbože proti tomu někdo veřejně vystoupil tak ho ti ostatní vyštípou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.02.11 19:11

Ano Luisi Kdo chce s vlky žíti...Vždy když někdo říká, že kdyby tam byl on udělá pořádek je mi do smíchu (nebo do pláče?), choval by se stejně a byl rád, že mu jde slušný plat no a kdyby střečkoval tak letí.

Ohodnoceno: 4x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.