Lze podat trestní oznámení?

Od: Datum: 04.02.11 15:26 odpovědí: 3 změna: 04.02.11 16:36

Dobré odpoledne, mám takový dotaz.

Znám jednu rodinu, ve které se mi už delší dobu nelíbí, co se tam děje a co se považuje za ormální. Matka má jen jednu dceru, pracuje doma. Její dcera studuje prestižní školu, a tudíž nemá příliš času. Její matka je posedlá uklízením a mně přijde, že absolutně nechápe, že kdyby chodila do normální práce (jako všichni ostatní), že prostě nemůže stíhat mít perfektně naklizeno. Ta holčina tím hrozně trpí. Její matka jí neustále dává přednášky (i několikrát do hodiny). Ale to hlavní je, že na svou dceru stáhne i ruku, vyhrožuje jí, stojí nad ní a ohrožuje ji nějakým předmětem...Nevím přesně, jak to tam probíhá, ale vím, že ta holčina kvůli tomu už musela vyhledávat lékařskou pomoc - zubaře, chirurga, očařku...Může v tomto případě podat trestní oznámení? A může ho podat někdo z venčí? A jak dlouho od takových to příhod může být podáno?

Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.11 15:30
avatar

Promluvte si s dívčinou, pokud chce podat trestné oznámení může. Vy můžete také ale dívčina to může pořít, takže by bylo lepší kdyby ho podala sama. Ale kdo ji potom bude platit školné a atd.

doplněno 04.02.11 15:31:

Vyžádat si potvrzení ošetřujícího lékaře, by bylo taky potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.02.11 16:25

Jak je známo, může ho podat kdokoliv. Někteří i anonymně ...
Jak dlouho? Prosté, dokud to není promlčeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.11 16:36
avatar

M§žete cokoli i se obrátit na sociálku ale v první řadě je třeba aby to ta holka vše nezapřela a vy u toho nebyla za blbce. Její dcera studuje to znamená, že už to není malé díte a kdyby chtěla tak se brání sama.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.