Jak se dostat z finanční pasti?

Od: Datum: 04.02.11 12:45 odpovědí: 3 změna: 05.02.11 12:29

Dobrý den. Mám takový velký problém. Jsem 7 let rozvedený a manželka zažádala o soudní navýšení výživného na mé 2 děti a to z 2100Kč měsíčně na 3100Kč měsíčně což by nebyl problém protože vzhledem k mému nízkému příjmu to byl i můj návrh. Problémem však je že tuto částku požaduje tedy rozdíl navýšení o 1000Kč měsíčně požaduje a soud takto i rozsudkem rozhodl že jsem povinen tento rozdíl doplatit zpětně od Září 2009 až do současné doby, tedy celkovou částku 18000Kč mám doplatit jednorázově na výživném! Nevím absolutně kde mám tyto peníze vzít když můj příjem měsíční činí i pod 10000Kč čistého a zůstal mi třípokojový byt a nájem a všechny poplatky včetně inkasa na krku! Poradte mi prosím co v tomto případě mohu udělat nebo kam se s tímto problémem mohu obrátit na pomoc, půjčku si dovolit žádnou nemohu protože každý měsíc musím vyrovnat v Komerční bance kontokorentní účet ve výši 9000Kč. Jinou půjčku si dovolit nemohu protože by mě to zničilo! Vím dobře že se mohu proti rozsudku odvolat ke krajskému soudu ale když se odvolám na to že nemám dostatek finančních prostředků na doplatek výživného ve výši 18000Kč tak se zřejmě o tom semnou nebude nikdo bavit a prostě potvrdí verdikt okresního soudu. Navíc se ještě starám o své nemocné rodiče, matka prodělala rakovinu prsu, je po 3 operací a otec má nemocné srdce, v minulosti je to tak 3 roky zpátky se rozhodli že můj byt si převedou v četně veškerých práv a povinností na sebe. Tento byt jsem získal ještě za svobodna od pozemních staveb Zlín byl jsem členem stavebního bytového družstva, ted už jsem vedený v tomto bytě pouze jako podnájemník a vlastníci bytu jsou moji rodiči! Zajímalo by mě jestli v případě finančních potíží jestli může tento byt napadnout exekutor i když jsem v něm jako podnájemník jestli může napadnout a zabavit majetek který je uvnitř? Dostal jsem se do dost svízelné finanční situace kterou jsem si sám nezavinil a bojím se že o všechno přijdu a nebo že se v tomto důsledku dostanu do vězení. Nevím co mám dělat jestli se mám jít oběsit a nebo si podřezat tepnu na ruce. Poradte mi prosím na koho se mohu obrátit jestli by mi v tomto nepomohl nějaký správce dluhu kde by bylo možno nějakým způsobem se oddlužit a jestli by se zase jednalo o nějakou půjčku nebo jak tomu mám rozumět- výraz oddlužení! Někde jsem už o tom četl že jsou firmy které řeší finanční potíže neschopnosti splácet exekuce a oddlužují, poradte na koho se tedy mohu obrátit bydlím nedaleko Hodonína. Moc vám děkuji za vaši odpověd a s pozdravem Dalibor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.11 13:09
avatar

Dobrý den, divím se, že soud rozhodl o tom, že dlužnou částku 18 tisíc musíte uhradit jednorázově. Často totiž bývá v rozsudcích, že dlužná částka je třeba hrazena 3 splátkami. Být vámi, neváhám a napíši si odvolání k rozsudku. Hlavně ať nepropásnete termín, pak už je rozsudek pravomocný. Nikoliv tedy k samotné výšce částku, s tou souhlasíte, ale k tomu, abyste nemusel platit ženě jednorázově 18 tisíc, ale třeba v 6 splátkách po 3 tisících, nebo tak nějak, aby vás to nedostalo do té dluhové pasti. Musíte uvést rozumné důvody pro toto, asi zhruba to, co jste uvedl tady na poradně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: remember
Datum: 04.02.11 13:13

zkuste se poradit zdarma v občanské poradně , najděte si tu nebližší vašemu bydlišti http://www.obcanskeporadny.cz/ nebo zadejte dotaz třeba sem http://www.pravniporadnazdarma.eu/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roboot*
Datum: 05.02.11 12:29

Exekutorů se nebojte, kontokorent stačí vyrovnat jednou do roka, nikoliv každý měsíc a soud Vám 18000 dlužných na Vaši žádost rozdělí i do 18 měsíců , tedy měsíčně alimenty 3100 + 1000 splátka dluhu a i tak, pokud budete měsíčně posílat 3100 alimenty a 500 navíc, nic Vám nikdo neudělá jelikož máte snahu platit. Hlavu vzhůru, život nekončí :)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.