Jak se mají počítat doby v tomto taktu?

Od: Datum: 15.12.12 13:59 odpovědí: 2 změna: 16.12.12 11:00

Zdravím, sehnal jsem noty k písničce Happy Christmas od Johna Lennona, verzi v taktu 12/8; tak jsem se chtěl zeptat jak mám počítat rytmus... (ta první, ta druhá, nebo první, druhá, třetí... atd)

Děkuji mnohokrát


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pu®
Datum: 15.12.12 14:25

Jestli si dobře vzpomínám na melodii a rytmus, tak na tři "ta-prv-ní ta-dru-há", ostatné není to vlastně třípůlový takt?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.12 11:00
avatar


ahoj. jojo, je to specialita. Lennon neuměl noty a ty jeho skladby podle toho vypadají. Na první poslech by se zdálo, že jde o valčík, raz dva tři, raz dva tři, jenže to není valčík, protože zbytek nesedí. Tempo je příliš rychlé, doprovod hraje místo jedné noty dvě a melodie má čtyřtaktové fázování. Skoro bych řekl, že když už máte v taktu 12 dob, pak by měla být v taku 12/4.

Já bych řekl, že je to velmi pomalý 4/4 ploužák napsaný v triolách. Takový rytmus by se potom měl počítat ta-pr-va ta-dru-ha ta-tře-ti ta-čtvr-ta. Doprovod hraje na každou triolovou osminu jsou dvě šesnáctiny.

Vy máte 12/8 takt. To teda moc nechápu. Ten mi tam ale vůbec nesedí. Můžete noty naskenovat nebo udělat fotku a šoupnout ji sem?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.