Dlouhodobe zvysena teplota?

Od: Datum: 03.02.11 20:16 odpovědí: 5 změna: 04.02.11 08:25

Pekny vecer, mam trochu hloupou otazku. Pomerne dlouhou dobu (asi mesic) mam kazdy vecer zvysenou teplotu na 37,4. Subjektivne nemocna nejsem (obcas me boli v krku, obcas hlava), nic me neboli, nepotim se, jen mam chronicky zanet mandli...u doktora jsem posledni rok pomerne casto, moc se mi uz za nim nechce chodit, aby me nemel za hypochondra (coz ma stejne). Mam to nejak resit nebo Vam to prijde jeste v norme? Zni to hloupe, vim, ale jsem u doktoru vic, nez doma a mam jich plne zuby. Dekuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.11 21:27

Nemohl by to být nějaký stafilokok-streptokok nebo jak se ty potvory jmenují? Proč se vlastně denně měříte když nemáte žádný problém?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.11 21:39

Protoze jsem se prave nikdy nemerivala a posledni dobou se kazdy doktor pta, zda mam teploty, ze se mam merit pravidelne... a streptokoky mam mit udajne prelecene.

Datum: 03.02.11 21:43

Martinna-normální to jistě není, vyčkejte Mařenka bude vědět víc a poradí.

Ohodnoceno: 0x

Od: marenka*
Datum: 03.02.11 21:49

Liduš, děkuji za důvěru, ale to může mít tak velké množství příčin .. *nevi*

Třeba tady jsem našla tohle:

dlouhodobě zvýšená teplota
Dobrý den, mám už skoro měsíc zvyšené teploty,začalo to od prodělané chřipky a ještě jsem se toho nezbavila a navíc mám kašel a hroznou únavu - jednou mírný kolaps. V krvi mi nic nezjistili. Můžete mi poradit co s tím. Můj doktor mi už dal druhé ATB a ani ty nepomohly, děkuji Anet
Odpověď odborníka:
Dobrý den, dlouhodobě zvýšená teplota by měla být více a podrobněji vyšetřena, ale nejprve byste se měla úplně doléčit - uvádíte, že máte chřipku. Teplota patří do obrazu virového onemocnění, měla byste dopřát svému organismu čas na regeneraci a celkové uzdravení (hodně tekutin, klid v posteli při dobré knize s dostatkem spánku, bez stresů a vzrušujících momentů, hodně dobré kvalitní stravy, vitamíny a podpůrné prostředky na imunitu - to vše patří do léčení těla...). Pokud by teplota přetrvávala i po odeznění chřipkových příznaků - potom patříte na ambulanci imunologie. Zapisujte si teploty během dne (do té doby než půjdete na imunologii na vyšetření) - výšky teploty i čas, kdy jste ji měřila (aspon 2-3x denně) a potom předložíte na imunologii, pomůže to lékaři v první rozvaze o původu teploty. Hezký den.

MUDr. Jana Leskovská
http://www.ulekare.cz/poradna…uhodobe-zvysena-teplota-16322

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.02.11 08:25

Martino, je to sice "jen" zvýšená teplota, ale to si myslím, že něco signalizuje, v těle se něco děje. Může to být i následkem přechození nějaké nemoci, chřipky, virozy ... Řekla bych, že např. z odběrů krve by se dala zjistit příčina.

Ohodnoceno: 1x

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.