odhalené zubní krčky

Od: Datum: 14.12.12 23:26 odpovědí: 9 změna: 15.12.12 15:15
Zdravím,
Mám problém s odhalenými zubními krčky hlavně u spodních zubů. Nejvíc se to zhoršilo tak před půl rokem, kdy jsem měl asi nějakou infekci nebo co to bylo.
Snažím se zuby čistit pravidelně. Používám hodně měkký kartáček. Nijak moc se to nelepší q mám strach, protože bych nerad přišel o zuby.
Co s tím dělat? Jak ty dásně "masírovat"? Často mám dost brzo rozjetý kartáček, protože se snažím více přitlačit na ty dásně a více je masírovat. Spíše přemýšlím nad (o trošku) tvrdším kartáčkem. Zase na druhou stranu mám obavy, aby to těm dásním spíše neublížilo.
Co s tím mužů dělat? Dá se něčím pomoc? Je mi teprve 22 a představa že bych o zuby přišel mě děsí.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.12 23:29
avatar
Zdravím, a co poradil zubař?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 00:35
avatar

Je-li obnažování zubních krčků způsobeno paradontözou (to by měl poznat zubní lékař), je podle mého zubaře vhodnější tvrdý kartáček, který lépe odstraní zubní kámen.

doplněno 15.12.12 02:17:

Limoško, zatím ne.

Měkký kartáček i ultrazvuk jsou k ničemu (alespoň u mne ano). U mne funguje tvrdý kartáček a ruční odstranění zubního kamene.

Ultrazvuk zubní kámen neodstraní dostatečně, po 4 až 6 týdnech bych na něj musela jít znovu (kromě toho je mi hrozně nepříjemný).

Mechanické odstranění je mnohem důkladnější, používá-li se tvrdý kartáček, stačí další odstranění až při další preventivní prohlídce po půl roce.

Důležitá je i technika/způsob čištění zubů. Při zvýšené tvorbě zubního kamene je na zuby potřeba kartáček tvrdý. Na masáž dásní lze použít měkký kartáček.

doplněno 15.12.12 02:18:

Nefunguje-li u mne ultrazvuk tak, jak jako přežitá metoda, dávám přednost staré přežité, přesto však účinné metodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 01:34
avatar

Z osobní zkušenosti měkký kartáček je lepší a čistit krouživým pohybem. Zubní hygienu doplnit i čištění dent. nití , popř. mezizubním kartáčkem a na noc vypláchnout i ústní vodou. Volím i kvalitní pasty, pro mě nejlépe Sensodyne na citlivé zuby, jinak krčky prostě zlobí a reagují bolestí na sladké, studené a pod. Návštěva zubaře aspoň jednou za rok je určitě dobře, odhalené krčky se mohou snáze kazit i při dobré péči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 01:56
avatar

tedy ivzez, Vy jste u toho zubaře, co jsem Vám doporučovala, ještě nebyla, že? Protože jinak byste věděla, že jsou lepší měkké kartáčky s krátkou hlavou. A pokud je třeba odstraňovat zubní kámen, tak to dělá zubař či zubní hygienistka ultrazvukem...Odstraňování zubního kamene tvrdým kartáčkem je opravdu už stará přežitá metoda...

Takže janku, chce to konzultaci se zubařem (zubní hygienistkou - ta Vám mimochodem může poradit s masážemi dásní a naučit Vás je) a pravidelné, tj. 2x roční odstraňování zubního kamene. Já jsem to také zanedbala, takže také musím dohánět... Jinak jsem si na doporučení mého pana zubaře koupila v DM drogerii zubní kartáček zn. Curaprox (mají samozřejmě i v lékárnách), je fakt úžasný.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.12 06:54
avatar

Limoška, opravdu zuby a dásně nejsou špinavé boty, aby se musely dřít rýžákem. Při čištění zubu kartáček zajíždí do dásní a ty se stahují. Takže hodně měkký kartáček a jemnou pastu. Kámen kartáčkem neodtraníš, to musí udělat specialista. ;) Moje zkušenost je ta, že přes všechny zásady a správné čištění, se mi krčky věkem odhalují. Je to smutný příběh. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.12.12 10:33

Jak už bylo psáno, mě poradil zubař taky měkký kartáček s krátkou hlavou, pokud je to bolestivě nebo krvácí, tak i mezizubní kartáčky - ale velikost ti určí lékař a při čištění masírovat stylem, jako by sis ty dásna chtěl kartáčkem natáhnout na zub.

Jo a super mi pomohlo, když jsem dostal zdarma vzorek pasty, co je občas v reklamě, nevím, teď, jak se jmenovala, ale maj ji jen v lékárně a byla šíleně drahá, tak jsem si ji pak už nekupoval, ale malinká tubička mi to za 14dní dala suprově dohromady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 12:51
avatar

Parodontax?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.12.12 10:38

Pokud nejde o nemoc tak údajně špatným způsobem čištění zubů.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivik®
Datum: 15.12.12 15:15
avatar

Mojí švagrové pomohlo na stejný problém vyplachovat ústa vodou ze syrových brambor a pak pasta z lékárny v malé červené tubičce Ajona, u nás si ji občas koupím, ale většinou ji lékárník musí objednat, stojí kolem 70 kč a je dobrá, ale drahá.Ale pro záchranu zubů by se šetřit nemělo...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.