Dědictví - jak se ho říct ve prospěch 3. osob

Od: Datum: 02.02.11 11:29 odpovědí: 4 změna: 02.02.11 18:38

Dobrý den

Jsme dva sourozenci a umřela nám maminka ,ani jeden z nás nechce po ní dědit .Je možné se zříci dědictví ve prospěch třetí osoby? ( vnuka ) Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 02.02.11 12:06

Vizte ObčZ od § 460. Nejlépe pro info hajdy na soud, přes který to půjde. Bacha na lhůty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.11 12:10
avatar

Zříci se dědictví lze. Nevím, jestli to lze udělat ve prospěch konkrétní osoby, to asi ne, dědictví pak podle mne přechází na dalšího dědice ze zákona v pořadí, což asi bude ten vnuk (pokud třeba není vnuků víc, to by se pak dělilo mezi ně).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.02.11 12:11
avatar

Možné to je, vše záleží na vzájemné dohodě u notáře stvrzené soudem.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 02.02.11 18:38
avatar

zříci dedictví ano, ale ne ve prospěch někoho.

Třeba já to nechci ale dejte to její sousedce... to nejde

naspoupí další dědicové...až třeba stát. Ze zákona nemusíte přijmou dědictví!

Pokud měla matka jen jednoho vnuka, tak by to mohlo dopadnout, pokud jich je více, bude problém...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.