Nádor - co s pejskem?

Od: Datum: 01.02.11 11:18 odpovědí: 14 změna: 02.02.11 19:58

Dobrý den,popravdě nevím,jestli dělám dobře,když to píšu. Tuším předem,že padnou i nepříjemné soudy,ale s tím počítám.

Trápí mě hrozne moc jedna věc. Mám psa,bude mu teď 13 let,je to kříženec. Má nádor v tlamě,který roste a se kterým,nejde bouhužel nic dělat. Neuvěřitelně to páchne . Pejsek má proto pokoj sám pro sebe,jelikož jinak se to nedá vydýchat.

No...jsem těhotná,musíme opravit byt,je to nejvhodnější doba. Je to nevyhnutelné. A nevyhnutelná je taky otázka: Co s pejskem?

Bohužel,já prostě si neumím představit,že bychom to zvládli se psem i s miminkem dohromady,obzvlášť po hygienické stránce.Zadruhé,ten pokoj bedeme potřebovat pro mimčo,za třetí,pejsek byt vcelku zdemoloval,neúmyslně,škrábe na dveře,zvládl to až na beton,škrábe podlahu,takto si upravuje svůj pelíšek.Zároveň si ani nedokážu představit,že bych ho někomu dala ..obnáší to spoustu problémů.

Vše prostě vede k závěru,pejska uspat. To je strašný,nemůžu to ani napsat,natož vyslovit. Připadám si jako Hitler. Nevím, co mám dělat. Neumím se s tím smířit. Napadá vás prosím nějaké rešení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: roboot*
Datum: 01.02.11 11:25

Ne z hlediska morálního ale z hlediska lidského je uspání jediné řešení. Pokud mu opravdu nádor roste, veřte, že to bude čím dál horší. A pro toho pejska nejlepší. Pomozte mu dřív, než bude pozdě a bude se zbytečně trápit. :(

Ohodnoceno: 2x
 
Od: radus*
Datum: 01.02.11 11:34

A opravdu není možné nádor nějak operativně odstranit? :( Snažila bych se najít jakékoliv řešení a uspání opravdu až na posledním místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roboot*
Datum: 01.02.11 13:13

Radus neblázněte, fakt si myslíte , že 13 letý pes by po této operaci ještě déle žil? Bůhví zda by přežil samotný zákrok.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: radus*
Datum: 01.02.11 19:00

Roboot,to nevím,ale naději bych tomu dávala vždycky. Do mého pejska jsme také vrazili plno peněz na speciální žrádlo apod., i když veterinář navrhoval utracení,přesto že to nebylo vůbec nutné. Jen jsem prostě doufala že ještě nějaký způsob bude , ale jak tak čtu příspěvky níž, tak pravděpodobně to bude nejlepší řešení. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.11 11:59
avatar

Dobrý den. Ač to zní opravdu hrozně - eutanázie - v jistých případech je to pro zvíře vysvobození. Jestliže má v tlamě nádor, je předpoklad, že časem se nebude moci ani pořádně nažrat. Je-li to neléčitelné, tak uspání je východiskem z této situace. A co vám pověděli na veterině? Operace u psa - to jsou tisícové výdaje a mnohdy s nejistým výsledkem. Vy určitě chcete vidět napsané, že jste se rozhodla dobře, když jste se rozhodla pro uspání. Záleží na tom, je-li to všechno pravda, že. Pokud byste nemocného psa chtěla někomu dát - nevím tedy komu, protože o takové není moc zájem. Není totiž zájem ani o zdravé pejsky - viz plné psí útulky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pida*
Datum: 01.02.11 12:19

No,veterinář mi to vysvětlil takto. Operovat teoreticky lze. Lokálně by se odstranil ten narůstající nádor,to co je tam navíc a leze mu to z tlamy,ale řekl mi,že potom to obvykle začne bujet rychleji,je to velká rána,se kterou se v podstatě u psa v tlamě nedá nic dělat. Potom,že by šlo,zkusit to odstranit celé,ale to by znamenalo,odstranit obě čelisti celé. Tedy vlastě by mu uřízli prostě celou tlamu. Pak by musel být na kapačkách. Vlastně mě sám od obou řešení odrazoval. Říkal též,že to pejsci na stáří mouhou mít,tyto nádory. Obvykle to proroste do plic. Takhle nějak to říkal:(

Od: myse®
Datum: 01.02.11 12:29
avatar

Já vím že to zní blbě - ale nechat uspat. Je to nelepší řešení - pro vás a snad i pro psa. Musíte se od citů oprostit a prostě to udělat. Nejlepší by bylo, kdyby veterinář mohl přijet k vám a doma psa uspal a teprve potom mu píchnul tu poslední injekci. Aby pes nebyl vystresovaný z cesty ze které není návratu - on totiž vycítí váš smutek a nervozitu a bude to ještě těžší.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: marenka*
Datum: 01.02.11 13:08

Pido. Mám dva pejsky, jsou to moje děti. Úplně vynechám prostor který řešíte i těhotenství. Tohle byste řešila i kdybyste těhotná nebyla, to mi věřte, jen možná o chvíli déle. Už to, že je pejsek mimo, sám v jiném pokoji a bolí ho tlama, je život k ničemu. Nemůže si hrát, nemůže pořádně žrát, nic. Leží a přežívá. Veterinář má s tím rychlejším bujením pravdu, nerada srovnávám zvířata s lidmi, ale zažila jsem to u člověka. Po vyndání nádoru to byla opravdu rychlost a věřte mi, že ten člověk žádnou radost z života s nádorem neměl. Nemohl jíst, cítil že se blíží konec a jen čekal co bude dál. A víte co se říká? Trpěl jako pes. Neřeknu, kdyby byl Váš pejsek ještě mlaďoch, pak by možná mělo cenu pokusit se zachránit mu život, ale takhle? Prodloužíte mu život o rok, jaký to bude rok? Rok plný veterináře, operací, injekcí a izolace. Myslíte si, že by to takhle chtěl? Já vím že je to těžké, ale věřte mi, že já bych se rozhodla pro uspání. Než ho vidět jak trpí, to fakt ne. *plac*
doplněno 02.02.11 18:52:

V nebi je místo zvané Duhový most.
Pověst o Duhovém mostě -
Když umře nějaké zvíře, které je tady na zemi někomu zvláště blízké, dostane se na kraj Duhového mostu. Jsou tam krásné louky, kopce a jezera, kde si náši psí kamarádi mohou spolu hrát. Mají plno dobrého jídla, pití i slunečního svitu, jsou v teple a v pohodlí.
Tam pejsek zase omládne,může volně běhat podle chuti, k jídlu má tu nejjemnější játrovou paštiku, k odpočinku ho čeká pelíšek z prachového peří. Nic ho nestraší, nejsou tam žádné bouřky ani zlí tvorové.
Naši chlupatí kamarádi zkrátka mají všechno, co jejich srdíčka žádají a po čem v životě toužili. I neduhy které je provázely, jsou pryč. Ten, kdo byl starý, je opět mladý, ten kdo byl nemocen či poraněn je zdráv a při síle, plný života. Jsou zpět takoví,jaké si je pamatujeme z nejkrásnějších snů. Jsou šťastní,až na jedinou maličkou výjimku - chybí jim jejich pániček,přítel největší. Všichni si spolu hrají až přijde den,kdy se pejsek najednou zastaví a zpozorní,podívá se do dálky. Jeho jasné oči se rozzáří,celé tělo se nadšením rozechvěje.
Opustí kamarády a rozběhne se zelenou trávou k obzoru,stále rychleji a rychleji. Objevil svého lidského přítele a když se konečně setkají,pevně se obejmou. V radostně bláznivém vítání pejsek olíže tváře,ruce pohladí jeho hlavu a člověk se znovu podívá do věrných očí které nadlouho zmizely z jeho života,ale nikdy se neztratily z jeho srdce.
Už je nic nerozdělí.
A tehdy překročí Duhový most společně ...
http://www.gabriela-amazonka.cz/duhovy_most.php

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pida*
Datum: 01.02.11 13:41

:(Děkuju vám za názory. Nebudu lhát,asi se mi trochu ulevilo,když slyším,že možná je normální,že jsem na uspání pomyslela. Na druhou stranu,pořád jsem doufala,že mi někdo napíše tam a tam je takový třeba domov pro nemocné pejsky,nebo já nevím,něco podobného. No asi není. Já jen nemůžu si to v hlavě přebrat,když jsem s ním na procházce a on lítá jako praštěný,jako kdyby byl štěně a nic ho netrápí. :(Achjo.

Děkuju Vám.

Od: pida*
Datum: 02.02.11 19:58

Tak jste mě rozbrečela. Kdyby to bylo takhle krásný... Děkuji Vám.

Datum: 01.02.11 16:02
avatar

Jsem pro euthanazii i u lidí a tak já bych ho nechala zbavit trápení. Ano, je to děs když musíte nechat uspat člena rodiny kterým pes je ale myslím, že každý chovatel na toto musí být připravený. Náš pes měl nádor na hrtanu, operace vzhledem k lehké srdeční vadě a věku 13let nemožná a přesto, že jsme bojovali od verdiktu veterináře jěště 2měsíce bylo to jen prodlužování našeho a jeho trápení. Rozlučte se s přítelem a i když to obrečíte je to nejlepší řešení a jistě nejste žádný tyran a nikdo vás za to neodsoudí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.11 16:15
avatar

Je vidět, že pejska milujete, když se takhle ptáte. Je to opravdu strašná situace, jít s pejskem na uspání a nikdy pak ho už nevidět. *plac*Ale měl s vámi krásný a dlouhý život, no a přišla chvíle, rozloučit se s ním. Neberte to jako nesmírně bolestivou věc, berte to jako službu kamarádovi. Nenechejte ho více trápit. Musí to být pro něho muka. Zbavte ho toho. *plac*Takhle jsem přišla o dva pejsky a řeknu vám, že to byly dva nejstrašnější zážitky. To říkám bez nadsázky. Rozlučte se s ním, objednejte k veterináři svého muže, ať v čekárně dlouho nečeká a ukončete to! Zaplakejte, zasviťte třeba svíčičku. Je třeba udělat tečku. *hej*A pak už jen přemýšlejte o budoucnosti a těšte se na miminko, ke kterému vám gratuluji *houpy*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jessi*
Datum: 02.02.11 18:07

Ano bežtě pejska uspat, to je jediné řešení.Já taky svého pejska 12letýho uspala, měl nador na břiše zase veliký sotva chodil.Už je to 2roky co umřel , pořád se mi stýska po něm,ale už má klid a nic ho neboli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jessi*
Datum: 02.02.11 18:09

Jo aještě něco, loni mi umřel děda, měl straštný bolesti , kdyby to šlo tak by ho člověk hnedka uspal a nekoukal jak trpí dlouho.U psu to jde,bohužel u lidi ne ty jsi museji vytrpet az do konce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.