Měření zraku vícekrát

Od: Datum: 31.01.11 21:10 odpovědí: 3 změna: 31.01.11 22:20

Dobrý den. Navštívil jsem očního specialistu kvůli zhoršení zraku.Ten mi vystavil poukaz na 1brýle.Protože se mi komunikace s lékařem a jeho postup měření ostrosti vidění dle zkušeností z mládí nezdál,zaplatil jsem si navíc v optice placené měření,které bylo podstatně důkladnější a přesvědčivější hlavně co se týče výsledku osy vidění atd. Teď si nejsem jist kterému výsledku dát přednost tak to asi zkusím do třetice.

Můžu si prakticky současně u jiného očního spec. nechat vyšetřit a změřit zrak a vystavit poukaz na brýle?Nebo na to nemám nárok?

Děkuji

doplněno 31.01.11 21:15:

Tabulka je z optikySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jerry*
Datum: 31.01.11 21:25

Tady je ta tabulka.Rozdíl je patrný.

Od: patronka*
Datum: 31.01.11 21:29

V Optice měří zrak optometr, není lékař a poukaz Vám vystavit nemůže. Pokud Vám jde o to, že budete mít 2 poukazy a tím pádem dvoje brýle zdarma, nejspíš se to sejde ve zdravotní pojišťovně. Zdarma jsou stejně jen základní typ skel a na obroučky příplatek 150.-, to snad za tu ostudu nestojí. Nárok na obroučky je po třech letech, na skla při jejich změně.

doplněno 31.01.11 21:34:

Já bych se patrně s výsledkem měření v Optice vrátila k původnímu specialistovia požádala ho přeměření nebo vysvětlení. Patronka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 31.01.11 22:20

No já nevím, nejsem optik, a o brýlích vím, jen že mi sedí na nose. Ale ze zkušenosti s vlastními, nahoře na poukazu od doktora, máte jen dioptrickou hodnotu, tedy velikost korekce. Ale optik na tuto korekci ještě nastavuje další parametry brýlí, jako rozteč os čoček, a tvar čoček, to jsou ty další údaje z té tabulky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.