Papír na peníze

Od: Datum: 14.12.12 10:58 odpovědí: 6 změna: 14.12.12 12:48

jsem u doktora a nechal mne doma jdu 20 na kontrolu a nevim zda se mam nechat uschopnit 20.12 nebo az 2.1. 2013 nebo od 20 do 2 tam stejne doktor neni a nevim ani jak to bude s papirem na penize? nebude vadit kdyz ho donesu az toho 2.1 2013 kdy jdu snad na posledni kontrolu? nebo vim že se ma nosit do konce mesice nebo neni tomu tak? nebo tam je +- 3 dny tolerance?
doktorka tam je do 20.12 a potom az 2.1.2013 a papir nemuze vystavit driv no tak jak teda?
kdyz mi ho zpetne vystavi toho 2.1.2013 a donesuho do prace bude to ok nebo ne?
ale nemuze mi to vystavit dopredu o 12 dni dopredu a potom uz tam neni a ja kdy se dostanu na firmu 31.12. odevzat papiry?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.12 11:01
avatar

A co nechat to na doktorce, já myslím, že si poradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 11:03
avatar

Může vám ho vystavit už teď s datumem 31.12., mě to tak doktorka včera udělala. Ale kdybyste ho donesl na firmu až 2.1. tak se nic nestane, akorát se vám oddálí vyplacení nemocenské.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 14.12.12 11:05

Ona by to neměla vystavit dřív než o nějakou dobu, ale dělají to. Odevzdat můžeš až 2., ale dostaneš to zaplaceno o měsíc dýl, jestli to chceš ještě v lednu, musí to účetní odeslat do posledního předchozího měsíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 14.12.12 11:53

Předmět, říkám si, že z čeho se dělají papírové peníze...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 12:00
avatar

Platná právní úprava (§ 61 písm. j) zákona o nemocenském pojištění) stanoví, že ošetřující lékař je pro účely výplaty nemocenského nebo poskytování náhrady mzdy, platu, odměny, sníženého platu nebo snížené odměny v době dočasné pracovní neschopnosti povinen potvrdit pojištěnci na předepsaném tiskopise trvání dočasné pracovní neschopnosti, a to ke dni vydání tohoto potvrzení nebo nejvýše 3 kalendářní dny dopředu. Trvá-li pracovní neschopnost déle než 21 kalendářních dnů, je povinen pro účely náhrady mzdy potvrdit její trvání vždy ke 21. kalendářnímu dni ode dne jejího vzniku. Ke kterému dni a v jakém intervalu má ošetřující lékař potvrzovat trvání pracovní neschopnosti (karantény) pro účely výplaty nemocenského, právní úprava blíže nespecifikuje. Je však třeba vycházet z toho, že nemocenské je de facto náhradou ušlého výdělku z důvodu pracovní neschopnosti (karantény), a proto by mělo být toto potvrzení ošetřujícím lékařem vystavováno zpravidla jedenkrát za měsíc, neboť i mzda je ve většině případů vyplácena měsíčně. Není však nezbytné, aby toto potvrzení bylo vystavováno vždy k poslednímu dni kalendářního měsíce.
Ponechte to tedy na svém lékaři, řešení jistě najde.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 12:48
avatar

Lékař Vám "lístek na peníze" může vystavit až 3 dny předem. Vystaví-li Vám potvrzení k 23. 12., můžete je včas doručit zaměstnavateli.

Za prosinec obdržíte nemocenské do 23. 12. včetně, zbytek až v dalším měsíci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.