Exekuce při nemajetnosti

Od: Datum: 30.01.11 23:44 odpovědí: 15 změna: 03.02.11 06:04

Neteř nyní prohrála jako bývalá podnikatelka soud o zaplacení vysoké částky (několik milionů - u 1. instance jej před několika lety vyhrála, po odvolání žalovaného další soud nyní prohrála). Rozsudkem jí údajně byla nařízena na majetek exekuce, ona však už pracuje ve státní správě a žádný majetek (ani byt či nábytek) kromě několika věcí jako el. spotřebiče nemá (bydlí v zařízeném podnájmu). Jak se v takovém případě částka zaplatí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.11 00:05
avatar

Ve státní správě má jistě slušný plat, takže exekuce na plat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: roboot*
Datum: 31.01.11 00:07

Nezaplatí, víte kolik exekucí bývá pozastaveno z důvodu nemajetnosti?A častokrát nejde o chudé lidi. Hodně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rosenberg
Datum: 31.01.11 01:27

Stačí uvalit exekuci na plat a nechat ji životní minimum, věřitel mívá zpravidla času dost. Časem se může objevit dědictví, dar, invalidní nebo starobní důchod - to všechno bude exekuováno a exekutor si to určitě pohlídá. Jen mě zaráží, kdo všechno může být zaměstnán ve státní správě - to je tady opravdu jako někde v rovníkové Africe, to by se ve slušné zemi stát nemohlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.11 08:12

Pokud nic nevlastní,pohledávka se zaplatí z exekuce na plat.Akorát to v případě několika milionů bude běh na dlouhou trať...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 31.01.11 10:05

Bývaly a dokonce se to i plánovalo, vězení pro dlužníky. To by ale stát mohl kapacitu věznic alespoň ztrojnásobit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.11 10:28

K čemu to?Podle mne je pro věřitele lepší,pokud dlužník bude na svobodě,aby mohl vydělávat a mohla probíhat exekuce na plat.Nebo se mýlím?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 31.01.11 10:50

To je sice pravda, ale zákonodárcům je to šuma fuk. Takže pokud by prosadili vězení pro dlužníky, tak jim spíš jde o "pomstu" než, že by je zajímalo zda víc není "potrestán" věřitel.

To snad je patrno i z mnoha trestných činů s nějakou majetkovou škodou. Taky přece jde o víc o to, aby pachatele zavřeli, než aby škodu uhradil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.01.11 10:58

Přijde na její plat a budou kolem ní snořit, kdyby se něco objevilo. Má ještě ty el. spotřebiče. A třeba vyhraje ve Sportce ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.11 11:35

Jsem z toho tak na mrtvici, neteř je jinak rozumná ženská a do zbytečného rizika by nikdy nešla, naopak jí odmítl zaplatit za část firmy člověk, kterého proto zažalovala a ejhle, okres to uzná, nařídí mu zaplatit, on se ale odvolá a když se dá úplatek na správné místo, dopadne to tak jak to dopadlo - kraj vyřkne opak a platit má ten, komu bylo ublíženo. Kocourkov - o vymahatelnosti práva si v této společnosti člověk může nechat jen zdát.

Od: vraxan*
Datum: 31.01.11 11:48

A nezvažovali jste ještě dovolání? Jedná se o velkou částku a pokud je dcera skutečně nevinná, tak by to stálo za to zkusit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.01.11 11:53

Víte, asi neznáte všechny okolnosti případu a vycházíte jen z jejího tvrzení. Mluvíte o úplatku zřemě soudu, dokážete to VY, dokáže to ona? S tím bych byl opatrný.
O rozumnosti některých lidí bych pochyboval, mají dluhy až se nám z toho zatočí hlava. Oni totiž neví kdy mají přestat a furt se do toho zavrtávají, myslí si, že se z toho nějak dostanou. Neumí se ohlédnout, prostě včas dupnout na brzdu.
A také jak schopného obhájce měla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.11 21:15

Pro ladinpraha: A jak dlouho může trvat ta exekuce na plat? je stanoveno nějaké maximum?

Od: jirbar*
Datum: 31.01.11 21:17

Odpovím já. Až do zaplacení dluhu včetně příslušenství. Může pokračovat i na důchod a nově se připravuje exekuce na sociální dávky.

Ano existuje výpočet nezabavitelné částky která se odvíjí od počtu vyživovaných osob.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evad*
Datum: 03.02.11 04:32

Na slovensku, to uz mame nezostane vam ani na chleba ci vodu,,,,,,zoberu vam aj davky v hmotnej nudzy,,to je ta socialna podpora. davky v hmotnej nuzdi na slovensku cinia vysku len 60 Eur,,,,a to vas este nutia robit aktivacne prace{rozumej pre starostku v zahrade trhat burinu}.Co sledujem cesku socialnu politiku,,tak to je nebe a dudy s nasim tvrdym kapitalizmom...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.11 06:04

Je-li exekuce jednou nařízena,může probíhat nekonečně dlouho,resp. do úplného splacení pohledávky včetně odměny exekutora.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.