Strach a stres

Od: Datum: 14.12.12 09:08 odpovědí: 8 změna: 14.12.12 15:55

Přeji krásný den

Poslední dobou se potýkám se strachem, který mě úplně občas úplně paralyzuje a zdržuje. Bojím se vyřizování, co se týká diplomky, školy i práce. Přitom nakonec je to vždycky v pohodě. Jen se s tím zbytečně nervuju.

Nemáte nějaký tip, jak se vyrovnat se strachem a stresem z povinností?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nokofein*
Datum: 14.12.12 09:28

zkus se zamyslet, čeho konkrétně se bojíš? Toho, že to nestihneš anebo, že neodvedeš kvalitní práci, osoby konzultanta nebo oponenta...? Zkus svůj strach rozebrat a racionálně se nad tím zamysli. Když zjistíš příčinu, řešení tě určitě napadne hned :D...,hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 09:32
avatar

Poradit se s odborníkem - psychoterapeutem. Zlomenou kost si taky nebudeš rovnat sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 09:41
avatar

Trochu strachu před každou neobvyklou akcí je docela normální. Je lepší, mít strach, než jít do všeho po hlavě a bez rozmyslu.

Stresu se nevyhneš, musíš si prostě říkat, pokud nejde přímo o život, jde o h...*smich*

Zkus tu plánovanou akci sama před sebou nějak v duchu shodit, řekni si, no bože, nevyjde to dneska, vyjde to zítra. Nebo, tak vyřídím si tu záležitost a pak si skočím na zmrzlinu.*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 14:23
avatar

Jerrymungo,

souhlasím.

Mně vždycky pomohlo vykreslit si ten nejhorší scénář, už při jeho představě bylo zřejmé, co určitě nenastane. Situace pak byla vždycky lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 14.12.12 09:42
avatar

Hlavně neodkládat!

Určité obavy a stres budeš mít vždycky, když před tebou bude něco nezvyklého a důležitého. Kdo mění třeba zaměstnání třikrát za život, je to pro něj vždy velké vypětí a nápor. Kdo mění práci třikrát ročně, po čase to už nijak neprožívá.

Takže i přes nervozitu vždy vyřizuj včas, bez odkladů, ať se nepřidávají ještě obavy, zda to stihneš vyřídit v termínu, a i kdyby se něco trochu zkomplikovalo, ať můžeš stále vyřizovat v relativním klidu.

A po každé vyřízené záležitosti se nezapomeň aspoň v duchu pěkně pochválit, jak jsi šikovná samostatná holka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 10:03
avatar

Nejstrašnější filmové horory jsou ty, kde není vidět to, čeho se bojíme. Jen tušíme ze stínu, z pohybu křoví, ze zvuku,který ten něco vydává. Až když už "to" na plátně uvidíme, buď se otřepeme odporem nebo začneme hledat, kde filmaři a maskéři udělali chybu. *jasne*Takže je třeba si uvědomit, čeho se bojíme. Pojmenovat to! A puf, je to pryč. Trošku se narovnat, usmát se a říct "Tak pojď" a zatít pěst. Mám to vyzkoušené, funguje to. *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 10:36
avatar

Nejlepší je na to nemyslet hned v počátku, kdy se ti do hlavy snaží dost nějaká blbá myšlenka. Hned utnout. A pomáhá se usmívat. i když jsi sám někde, tak se zacul .. uvidíš jak to funguje :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 14.12.12 15:55

Člověk si podvědomě myslí, že utíká proto, že má z něčeho strach. Vtip je v tom, že to je přesně naopak. Utíkáš a proto máš strach. Přestaň utíkat a strach zmizí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.