Rodičovský přispěvěk a DOHODA

Od: Datum: 08.01.13 14:02 odpovědí: 6 změna: 08.01.13 21:17

Dobrý den,chci se zeptat když pobírám rodičovský příspěvěk tak kolik si můžu podle zákona max.vydělat?Popřípadě kolik mohu odpracovat hodin?Moc děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 08.01.13 14:06
Rodičovský příspěvek je na celodenní péči o dítě.Takže vydělat můžete neomezeně a taktéž hodin které pracujete taky neomezeně.Jen musíte zajistit péči o dítě.Rodičovský příspěvek lze přenechat na jinou osobu pečující o dítě(rodiny příslušník).Zejména pravidlem bývá otec.
doplněno 08.01.13 14:09: Jestli máte na mysli dohodu-či brigádu pak je to jak jsem psala výše.Jen uveďte že jste na rodičovský ať Vám zbytečně nestrhavaji daň.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 20:19
avatar

Krkovičko, nemohla byste odpovídat přesněji?

Rodičovský příspěvek nelze převést na jinou osobu. Na jinou osobu lze na základě písemné smlouvy převést péči o dítě.

Přívýdělek však není důvodem k převádění péče o dítě. V době pobírání RP není výdělek nijak limitován. Podmínkou pro pobírání RP je zajištění péče o dítě.

___ Rodičovská dovolená není důvodem ke snížení daně.

Zruší-li tazatelka podpis prohlášení k dani u stávajícího zaměstnavatele, může prohlášení podepsat u nového zaměstnavatele. Pak by měla nárok na slevu na poplatníka.

doplněno 08.01.13 23:12:

Krkovičko, bohužel jste neodpověděla na to, nač se tazatelka ptala.

Více ve vnitřní poště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 08.01.13 21:17
Tazatelce jsem odpověděla to na co se ptala.A není to to sámé?Když převedu péči o dítě na jinou osobu tak je jasné že ta osoba bude pobírat RP.Když si chci přivydělat tak o rodičovský příspěvek nepřijdu.To jsem také napsala.Vůbec o žádných důvodech k prevedení jsem také nepsala.Jen jí dala vybrat/Vy jste to jen dobře s formulovala a převedla do své řeči.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 08.01.13 14:16

Dobrý den.

Při pobírání rodičovského příspěvku můžete pracovat u svého zaměstnavatele či u jiného zaměstnavatele bez omezení, je možná i samostatná výdělečná činnost. Je třeba ale splnit podmínky péče o dítě.

viz:

Na rodičovský příspěvek má rodič nárok, jestliže po celý kalendářní měsíc osobně celodenně a řádně pečuje o dítě, které je nejmladší v rodině. Podmínka osobní celodenní péče o dítě není splněna, je-li dítě umístěno v jeslích, mateřské škole nebo jiném zařízení pro děti předškolního věku s výjimkami dále uvedenými. Rodičovský příspěvek náleží i v případech, kdy:

  • dítě mladší 3 let navštěvuje jesle nebo jiné obdobné zařízení po dobu nejvýše pěti kalendářních dnů v kalendářním měsíci,
  • dítě, které dovršilo 3 léta věku, navštěvuje mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení v rozsahu nepřevyšujícím čtyři hodiny denně nebo 5 dní v kalendářním měsíci,
doplněno 08.01.13 14:24:

Hlásit nikde nic nemusíte. U zaměstnavatele si podepište prohlášení k dani, budete mít nižší daňovou zálohu. Zároveň zaměstnavateli oznamte, že pobíráte rodičovský příspěvek. Budete sice i tak z výdělku odvádět zdravotní pojištění (nebudete-li pracovat na dohodu o provedení práce do 10.000 měsíčně), ale v případě nedosažení minimální mzdy či neplaceného volna Vás zaměstnavatele bude brát jako státního pojštěnce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: susinnka
Datum: 08.01.13 14:20

Děkuji,A nebude mi třeba nějak snížena dávka na dítě?Musím to i nahlásit na úřadu práce?

Datum: 08.01.13 20:23
avatar

Čerpáte-li rodičovskou dovolenou, a působí-li nový zaměstnavatel ve stejném oboru jako Váš zaměstnavatel, můžete další pracovní smlouvu, DPP či DPČ uzavřít po předchozím písemném souhlasu zaměstnavatele, od něhož čerpáte rodičovskou dovolenou.

Jinak nikde nic nehlásíte a výše RP se nezmění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.