Zrušit nebo pozastavit živnostenský list?

Od: Datum: 13.12.12 13:45 odpovědí: 10 změna: 14.12.12 05:36

Dobrý den.

Pracuji pro OVB a jsem jeden z myslím si mnoha, kterým se prostě nezadařilo a chci u nich dát výpověď.

Jak mám pořešit živnostenský list, který jsem si kvůli tomu založil?

Mám ho zrušit, nebo pozastavit?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 13.12.12 13:52

Doporučuju pozastavit. Dnes to jde na 99 let, takže žádný prodlužování, a kdybys chtěl za 10 let pokračovat v něčem podobným (nebo ho využít k další činnosti, co na něj lze dělat), tak jen zrušíš pozastavení a to vše zdarma. Když ho zřušíš, budeš platit znova poplatek. Já ho mám pozastavený už 8 let a v pohodě.

Ohodnoceno: 2x

Od: au1
Datum: 13.12.12 14:03

mně ho v roce 2007 pozastavili na 10 let, prý to na dýl nejde... předtím to bylo tuším dokonce max 2 roky, jste si jist těmi 99 lety? Případně, pokud je momentálně pozastaven, jde toto pozastavení prodloužit z 10 na oněch 99 let nebo je potřeba alespoň na den obnovit, a pak znovu zažádat o pozastavení?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.12.12 15:48

Ano jsem si jist. Kdysi to bylo na dva roky a jen dvakrát, pak buď obnovit nebo zrušit. Dnes to jde na 99let. Jestli to jde prodloužit nevím, to by ses musel zeptat na úřadě.

Od: buss®
Datum: 13.12.12 15:01

No ale zákon říká, Doba pozastavení živnosti nesmí být delší než 1 rok.

Od: buss®
Datum: 13.12.12 13:56

.ŽO pozastavit, přerušit činnost. Zajít na ŽÚ a využít jednotného registračního formuláře, dostanou to i další instituce (samotnému ŽÚ není třeba hlásit) ale těm istitucím ano.

doplněno 13.12.12 14:27:

Doporučuji si přečíst žz, ono je rozdíl mezi pozastavením a přerušením. Nebo tam přímo zajít a pobavit se o tom, ideální!. ŽÚ může také sám zrušit.

Datum: 13.12.12 14:19

dnes ho chctete zrušit ale co třeba za 9-10 let nebo třeba i dřív se může vyskytnout skvělá šance a vy můžete ŽL jen obnovit a nemusíte si dělat nový a platit za nový takže určite si jej jen pozastavte i kdyby jste už nikdy neměl začít " co je doma to se počítá " ;)

Datum: 13.12.12 15:46

Souhlas s ladalada, já mám ŽL rovněž pozastavený na 5 let, ale jak řekla úřednice, jde to až na 99 let. Takže doporučuji pozastavit, obnovit ho můžete vždy, a nic Vás to nebude stát.

Datum: 13.12.12 19:07
Určitě se vyplatí ho jen pozastavit. Při dražších nákupech se občas slušný obchodník zeptá jestli máte ičo a na to konto se dá vždycky nějaká kačka ušetřit. Jestli je žl. pozastavený nikoho nezajímá ;)

Datum: 13.12.12 19:46

stačí jen pozastavit na 5 let a pak stačí jen zajít a prodloužit pozastavení.Návštěva ž.úřadu na cca 5min, pokud živnost zrušíte absolvujete v případě obnovení celé kolečko papírování vč. poplatku znova.

Datum: 14.12.12 05:36

A proč pozastavovat na5 let, když to jde na 99 a v případě potřeby zrušit pozastavení? To nějak nechápu?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.