deleni se o naklady

Od: Datum: 12.11.12 16:06 odpovědí: 17 změna: 13.11.12 23:46
Dobrý den, možná se to někomu může zda jako banalita a někomu jako samozřejmost, ale s přítelem žijeme ve společné domácností cca 4 měsíce. Na začátku mi pomohl menší finanční hotovostní, ale od tě doby nicc, Krom občasného menšího nákupu do společné kasy neprispivá. Žije u mě v domě a z prvního manželství mám 8 letého syna. Nevím jak a o kolik si mám, říct. Nemůžu všechny výdaje platit sama a ani nechci. Poradí mi někdo jak na to?
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.12 16:26

Vše je o dohodě- sedněte si spolu a otevřeně mu řekněte co vás tíží a jaké starosti máte a že nelze ,abyste táhla všechny náklady. Pokud je rozumný bude s ním řeč a dohodnete ,pokud se bude cukat - nestojí za to, abyste ho vydržovala.

Ohodnoceno: 3x

Od: ron*
Datum: 12.11.12 16:34

Dobrý den.

Není to vůbec banalita, ale naprostá samozřejmost. Žijete ve společné domácnosti, společně se tedy na jejím vedení musíte podílet. V klidu si promluvte. Napište na papír všechny měsíční výdaje - energie, jídlo, ostatní běžné potřeby, příteli seznam ukažte. Domluvte se, kolik bude každý z Vás přispívat. Bude-li se přítel cukat, popřemýšlejte, má-li tento vztah pro Vás nějakou budoucnost.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.12 16:39

Dobrý den. Určitě to není banalita. Řekněte mu na rovinu, jaké výdaje máte, kolik za co platíte a sdělte mu, že na to sama prostě nestačíte. Že byste uvítala, aby se na nákladech společné domácnosti podílel. Pokud s Vámi bydlí, je to naprosto běžná věc. Nic není zadarmo a bydlení je drahé. Nechte na něm, aby Vám nabídl částku a prodiskutujte to spolu. Mělo by to vyhovovat oběma. Nejste zaopatřovací ústav a na tom není nic špatného. Měl by si to uvědomit sám, ale jak je vidět bydlet zadarmo mu nevadí. A že ho nenapadlo přispívat na domácnost, to je tedy smutné. Určitě si stanovte podmínky společného soužití. Žije s Vámi pod jednou střechou a je třeba mu to říct, že ho živit nemůžete, ani nemůžete platit bydlení třem lidem...Nenechte se využívat. To je můj názor a jestli Vás má rád a chce s Vámi žít, je třeba rozpočet stanovit. Pořádek dělá přece přátele. Držm Vám palce, aby se k tomu postavil zodpovědně a jako chlap.

Ohodnoceno: 3x

Od: jaja123
Datum: 12.11.12 22:26

Děkuji za vaše názory , velice si toho cením. A vím, že je jiste vyuziji a to co nejdřív. Pracuje na živnost je neustále v práci., ale prospěch vůdčí mám nevidim . Když jsem mu před časem řekla o penezich řekl , že mi dá jak bude mít. Asi budu muset zatlačit. Znám Ho dlouho a není podrazak, ale o tom co má v minulosti nechce moc mluvit. Když jsem se Ho ptala řekl mi že mu neplatí a dluzi:(
Od: ron*
Datum: 12.11.12 22:30

Slib, že dá, až bude mít, může opravdu zůstat jen slibem. Co když nebude mít. Jíst a bydlet chce také hned, musí se tedy postarat o nějaký příjem, kterým by Vás podpořil. Věřím, že není podrazák, jak říkáte. Ale neměl by před Vámi mít tajnosti. Zvlášť, chce-li po Vás, abyste mu důvěřovala a podporovala ho. Věřím, že vše dobře dopadne a že s přítelem najdete rozumný kompromis.

Datum: 13.11.12 13:08

evidentne s vami hraje necistou hru a nikdy se asi pravdu nedozvite,dokud neco nekrachne.Dejte pozor,aby jste za chvili nemela exekutora v baraku.Mam sve zkusenosti.Vite oni ti pravi mizerove si dokazi hrat braburne na cestne chlapiky.Nekteri jsou vylozene rozeni podvodnici,ze nepozna nikdo nic a z na to,ze penize proste nejsou.Promluvte si o jeho praci.Prece neverite ze by byl tak hloupy a delal porad zadarmo.At tedy zmeni praci,jelikoz bude potrebovat penize na vlastni najem pokud ho vyhodite.Jakpak by to bylo,kdyby se zivil a bydlel sam?Za co by existoval?To byho situace sakramentsky donutila to resitAle zatim nasel zpusob,ze se necha zivit.Spis bych typovala ze ma dluhy,budte napozoru,pak to moc boli.

Od: krkovicka*
Datum: 12.11.12 16:40

Nemá dluhy které teď musí splácet?Případně žádnou práci?Je nemocný?Pak by se dalo ledacos pochopit.Máte nyní třetí dítě-partnera.Měla jsem stejný problém.Doma v lednici nic nenašel a brzo pochopil.Taky jsem mu neprala,schovala pastu a sampony.Není?tak běž nakoupit.Jediné minus bylo to,že když neměl co jíst doma snědl jinde a to zas nosil peníze do kantyny.Když mi dal tak to byly dvě stovky na týden.Pak se hrozně divil že po dvou dnech opět není nic v lednici.Zkuste ho takhle vytrestat,když domluva s ním nebude možná.Spočítejte kolik od něj potřebujete.Napište datum kdy Vám to má dát a prilepte papír na lednici.Jestli to nebude fungovat-rozlucte se.Znám hodně žen-které živili chlapa i deset let.Když přišly strhane z druhého zaměstnání a chlap se válel doma u her.

Datum: 12.11.12 22:28

Dobrý večer, ba naopak v práci je pořád. Pracuje na živnost , jen mi připadá,že si o peníze neumí říct:(
Od: krkovicka*
Datum: 13.11.12 13:13

Neumíte si říct pak se ničemu nedivte.Chlap chce vše na rovinu-Je potřeba DNES koupit Ondrovi boty,je potřeba abys přispěl 400kč,je to reálný?...prostě a jednoduše si s ním sednete a jestli jste obyčejná průměrná rodina,myslím že kolem 1500na týden by mohl dát.To je spodní hranice.Takže mu řekněte Pepo,v pondělí ať je to na stole,abych z toho mohla hospodařit.
Když jim rovnou nereknete o jakou částku ho žadate,jemu to nedocvakne.

Datum: 13.11.12 16:58

Melo by mu byt trapneji z toho ze neprispiva a ne z toho rici si o penize.Stejne mi tu neco nehraje.Rikate dela porad,ctela bych videt nekoho delat porad a nic za to nemit.Ja bych si overila,jestli ten cas opravdu travi v praci,jestli misto toho neni v herne ci hospode,nebo u jine baby.Rika se duveruj,ale proveruj.donutte ho aby prispival hned na zacatku vztahu,vzdyt jak by to jednou bylo,kdyby jste spolu zili a meli deti?On se boji podle vas rict o penize a vy se bojite proc?

Datum: 12.11.12 17:03

to je jednoduché , spočítejte náklady a vydělte 2

Od: ladaadal*
Datum: 12.11.12 18:14

My sme teda s manželkou od začátku, co jsme spolu začali bydlet vedli jedno "účetnictví". Jsme spolu, tak se snad oba stejně podílíme na všem. Jinak si to ani nedovadu představit: Sednout, promluvit si a pak se rozhodnout co a jak dál.

Od: patriktorri*
Datum: 13.11.12 12:48

Nějaké docela zajímavé názory na tuhle věc jsou i u otázky "Budoucí život s přítelem" v sekci Nejen pro ženy / ostatní:

https://www.poradte.cz/nejen-…budouci-zivot-s-pritelem.html

doplněno 13.11.12 13:06:

https://www.poradte.cz/nejen-pro-zeny/4770-budouci-zivot-s-pritelem.html

Datum: 13.11.12 12:59

jajo,kdyby mi chlap na zacatku vztahu sam od sebe nenabidl podilet se na domacnosti a nemel zajem sam od sebe dohodnout,tak bych uz vubec nemluvila a zacala si hledat jiny protejsek.Prozivam ted neco podobneho,ale s tim rozdilem,ze muj daval hodne od zacatku,ale tak ze sam sebe zadluzil a my to ted odsirame.Takze je to nastejno,tahnu vse ja.U nas je to neco jineho,mame spolu dite,tak se snazim vse urovnat.Ale vy se jajo zamyslete,jestli ten vas neni sobec,nebo vychcanek,nebo ze by snad natvrdly,ze nevi kolik co stoji a ze zadarmo se bydli pod mostem?Ja bych asi pred nim pronesla vetu,ze rezii domacnosti nejak nezvladam.pokud by bylo bez reakce,nebo vykruty,mate odpoved,jaky je.A verte,ze jakekoliv potize ve vztahu se spis letama prohlubuji,nez naopak.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.11.12 22:30

Dobry večer,
Je sice pravda,že mi peníze tzv. na dřevo dal naposledy v září, ale platí sem tam nákupy. Nechci mu nasazovat psí hlavu. Taky mám odešla tv a vyměnil ji za svou. Na penězích jsme se už domluvili, ale i tak moc děkuji všem za rady, tak snad to bude ok.:):)
Od: ulanbatar
Datum: 13.11.12 23:17

Tyhle problémy nechápu. U nás je jeden účet kam příjdou všechny peníze a k němu 2 karty. Hotovo. Společný život = společné peníze a žádné tajnosti.

Datum: 13.11.12 23:46

Nechci být zlá...po jaké době? Známe se tři roky a spolu jsme a žijeme od léta. Nemyslím si, že jste po pár týdnech založil společné konto a podělil karty. Vše má svůj čas.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.