Má dcera vůbec nějaký nárok?

Od: Datum: 12.12.12 13:18 odpovědí: 3 změna: 12.12.12 14:35

Dobrý den, prosím moc o radu. Moje známá - 31 let, dvě děti (5 a 3a 1/5 roku), nezaměstnaná - samoživitelka. Do minulého měsíce pobírala směšnou dávku v nezaměstnanosti (něco kolem 2000,- Kč). Bývalý přítel ji platí alimenty 4000,- Kč. Ovšem nyní prý nemá nárok na vůbec žádnou finanční podporu - zdůrazňuji - NEMÁ NÁROK NA NIC! Prý když chodila do práce - byla průvodčí u ČD - pobírala plat okolo 25.000,- Kč a z tohoto důvodu jí nechtějí přiznat žádnou finanční podporu?!? Problém je také v tom, že si vzala (ještě v době, kdy žila s přítelem) dům na hypotéku - cca 6000,- Kč měsíčně. Kdyby jí nepomáhal její otec se splátkami na hypotéku, už by byla v exekuci.. Její matka má invalidní důchod něco kolem 5000,- Kč a bydlí daleko. Práci sehnat nemůže - se dvěma hyperaktivními dětmi - hlídání žádné nemá, navíc jakoukoliv práci v jejím okolí není snadné sehnat, vrátit se do bývalého zaměstnání bohužel nemůže - noční směny, dlouhé směny :(. Snaží se dům prodat, ale v dnešní době je to těžké, také neví, kam by pak šla... Otci musí vrátit půjčené peníze a z prodeje by jí moc nezbylo. Zřejmě bude muset prodat dům pod cenou, protože měsíční náklady jsou pro ni v téhle situaci neúnosné..O děti se stará vzorně, ale je už naprosto zoufalá... Cikáni májí nárok na kdeco a normální, pracovitá a slušná ženská ne. Máte li jakoukoliv radu, moc za ni předem děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.12 14:12
avatar

Pro přiznání státní sociální podpory a/nebo pomoci v hmotné nouzi se vychází z příjmů za předcházející kalendářní čtvrtletí.

Nesežene-li Vaše známá práci dříve, splní zřejmě podmínky pro přiznání státní sociální pomoci od příštího čtvrtletí. Tzn., že by nyní musela nějak vydržet (snad za pomoci rodiny). Až práci najde, bude mít na pomoc ještě jedno čtvrtletí nárok (bude se ještě vycházet ze čtvrtletí, kdy ještě příjem neměla).

Domnívám se, že bude mít nárok "jenom" na státní sociální pomoc, protože na pomoc v hmotné nouzi "nedosáhnou" lidé s nějakým majetkem.

___ Více informací:

Státní sociální pomoc

Pomoc v hmotné nouzi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 12.12.12 14:24

Cikáni májí nárok na kdeco a normální, pracovitá a slušná ženská ne. Máte li jakoukoliv radu, moc za ni předem děkuji!
Vždyť nepracuje . Bude si muset najít práci , protože děti s ní budou ještě dlouho. Rada je prodat barák na kterej nemá a odcestovat za prací
Ohodnoceno: 2x
 
Od: ignorant
Datum: 12.12.12 14:35

Ano, řešení jste naznačila sama. Požádat banku o odklad splátek a dům zatím prodat. Třeba pod cenou. Pak jít do levného podnájmu, nebo se přestěhovat k některému z příbuzných. Také by mohla nějakou místnost v domě pronajmout. Nájem by jí mohl pomoct splátky hypotéky snížit.

P.S.: "Cikáni mají nárok na kdeco " ... ujišťuji vás, že bílý má nárok na to samé co cikáni. Ať si vaše známá nechá udělat ještě 5 dětí, přestěhuje se na ubytovnu o jedné místnosti, nastěhuje si k sobě invalidní příbuzné a když sečte podporu v nezaměstnanosti, přídavky na děti, příspěvek na bydlení, opatrovné na invalidu. atd, bude mít ty samé peníze co cikáni.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.