Nárok na invalidní důchod

Od: Datum: 08.01.13 10:52 odpovědí: 4 změna: 08.01.13 16:46

Prosím,mám takovou otázku ohledně mého snoubence,jenž je po výměně aortální chlopně.Po operaci měl nárok na invalidní důchod,který mu časem vzali.Začal tedy chodit do práce...Nyní je více jak rok nezaměstnaný,nikdo jej s jeho diagnozou nechce zaměstnat.Snoubeci se dost často dělá nevolno,má problémy s INR,kvůli kterému ležel v nemocnici a i doma si musel píchat denně injekce.Snažím se jej přesvědčit,aby si opět požádal o invalidní důchod,když se jeho stav nezlepšil,ba naopak,navíc je na úřadě.Jak by měl púostupovat a měl by vůbec na ten důchod nárok?Moc děkuji.Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 08.01.13 11:44

Musí zajít na ČSSZ ,odd. důchodů , na informacích ho už paní navede kam má jít - tam sepíše žádost na důchod,

Posudkový lékař si jej pak předvolá k jednání a rozhodne přímo před ním o přiznání či nepřiznání důchodu.Lze se proti rozhodnutí posudk. lékaře odvolat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 08.01.13 11:47

Zde vám nikdo asi neřekne, zda vznikne nárok na ID. Ale v každém případě si o něj požádejte.

Nejprve doneste obvoďákovi veškeré lékařské zprávy k založení do karty. O sepsání ID požádejte obvodního lékaře a nebo sami si můžete na sociálce vypsat tiskopis. Toť vše. Sociálka si prozkoumá zdravotní kartu a pozve vás ke komisi, která rozhodne. Neodkládejte to, za pokus to stojí a nic se neplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 11:51
avatar

Navštívit lékaře a nechat si přesně potíže napsat, pak vypsat žádost o ID a čekat jak se vyjádří posudkový lékař, pokud to neprojde odvolat se a zkusit to znovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brunclik*
Datum: 08.01.13 16:46

Sám žádám o invalidní důchod, tak postup je tento (předpokládám, že je to všude stejné):

Snoubenec si zajde na sociálku do kanceláře příslušné jeho bydlišti (u nás je to rozdělené podle vesnic, nevím jak je to ve větších městech). Tam s ním sepíšou žádost o invalidní důchod a zároveň zkontrolují, jestli mají v počítači všechna potvrzení o době jednotlivých zaměstnání, škole, vojně a podobně). Chybějící by měl najít a dodat, ať mají z čeho vypočítat případný důchod. Pak bude čekat, až mu přijde výzva na absolvování zdravotní prohlídky u jeho obvodního lékaře. Lékař sám pošle zprávu sociálce, o nic se už starat nemusíte. Pak už jen absolvuje prohlídku u komise (pozvánka přijde taky poštou).

Žádost jsem podával 16.12., ke komisi jdu 16.1. Ale 15.1. mi končí podpůrčí doba (rok marodění), tak nevím, jestli ten měsíc je běžná délka vyřízení nebo je to kvůli tomu konci podpůrčí doby.

Jestli mu důchod dají a jaký, to vám neřekne nikdo, rozhodne až komise. Přeju, aby ano, ale víme jaká je doba, stát šetří, kde může. Pokud ke komisi přijdete po svých a s oběma rukama, pak to bude těžké. Ikdyž znám případ, kdy má jeden plný důchod na oči a jezdí autem. Má ho ovšem vyřízený už dost let, to ještě bylo udělování mírnější.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.