Zranění před vstupem do budovy podnikání

Od: Datum: 12.12.12 00:05 odpovědí: 1 změna: 12.12.12 10:38

Dobrý večer, měla bych otázečku. Dnes se nám před vstupem do objektu podnikání zranila jedna paní, která s námi spolupracuje, museli jsme dokonce volat sanitku. Před budovu před vchodovými dveři někdo inteligentní dal plech (nejspíše je to tam přibité) a hodně to na tom plechu v tomto počasí klouže. Kvůli stížnostem zákazníků jsme tam prozatimně vylepili ceduli upozorňující, že to tam klouže. Písek zatím nemáme a ani nebyl čas ho dnes zakoupit. Ovšem se jedna paní zranila. Kdo je za případné odškodnění odpovědný - majitel budovy nebo nájemce (můj zaměstnavatel), případně nikdo, páč tam byla vylepená cedule? (Tu ceduli jsme na vstupní dveře vylepili ještě před tím zraněním). Děkuji předem za odpovědi.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 12.12.12 10:38
 

Na tuto otázku nelze, dle mého názoru, jednoznačně odpovědět. Dle zákona o pozemních komunikacích č. 97/2009 odpovídá za stav chodníku, místní komunikace, průjezdu, jeho vlastník Ten musí prokázat, že vzniklou závadu na schůdnosti z důvodu povětrnostních vlivů nemohl aspoň zmírnit, a dále je v tomto zákoně uvedeno ani předepsaným způsobem na ni upozornit, což se ale ve vašem případě stalo právě onou vyvěšenou cedulí. V tomto zákoně se dále uvádí, že každý se musí přizpůsobit stavu chodníku tzn. že musí jít pomalu, mít obuv s vhodnou podrážkou anebo třeba lézt po čtyřech jak bylo někde vysvětleno. Na druhou stranu je evidentní, že hladký plech je velmi nevhodné umístit tam, kde se chodí z důvodu jeho velké kluzkosti v zimě. Tyto případy mívají často dohru u soudu. Protože je známo, že pojišťovny nechtějí platit, myslím, že v tomto případě by se hlavně odvolávaly na vyvěšenou ceduli a vyplacení odškodného zamítly.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.