Zranění před vstupem do budovy podnikání

Od: Datum: 12.12.12 00:05 odpovědí: 1 změna: 12.12.12 10:38

Dobrý večer, měla bych otázečku. Dnes se nám před vstupem do objektu podnikání zranila jedna paní, která s námi spolupracuje, museli jsme dokonce volat sanitku. Před budovu před vchodovými dveři někdo inteligentní dal plech (nejspíše je to tam přibité) a hodně to na tom plechu v tomto počasí klouže. Kvůli stížnostem zákazníků jsme tam prozatimně vylepili ceduli upozorňující, že to tam klouže. Písek zatím nemáme a ani nebyl čas ho dnes zakoupit. Ovšem se jedna paní zranila. Kdo je za případné odškodnění odpovědný - majitel budovy nebo nájemce (můj zaměstnavatel), případně nikdo, páč tam byla vylepená cedule? (Tu ceduli jsme na vstupní dveře vylepili ještě před tím zraněním). Děkuji předem za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 12.12.12 10:38

Na tuto otázku nelze, dle mého názoru, jednoznačně odpovědět. Dle zákona o pozemních komunikacích č. 97/2009 odpovídá za stav chodníku, místní komunikace, průjezdu, jeho vlastník Ten musí prokázat, že vzniklou závadu na schůdnosti z důvodu povětrnostních vlivů nemohl aspoň zmírnit, a dále je v tomto zákoně uvedeno ani předepsaným způsobem na ni upozornit, což se ale ve vašem případě stalo právě onou vyvěšenou cedulí. V tomto zákoně se dále uvádí, že každý se musí přizpůsobit stavu chodníku tzn. že musí jít pomalu, mít obuv s vhodnou podrážkou anebo třeba lézt po čtyřech jak bylo někde vysvětleno. Na druhou stranu je evidentní, že hladký plech je velmi nevhodné umístit tam, kde se chodí z důvodu jeho velké kluzkosti v zimě. Tyto případy mívají často dohru u soudu. Protože je známo, že pojišťovny nechtějí platit, myslím, že v tomto případě by se hlavně odvolávaly na vyvěšenou ceduli a vyplacení odškodného zamítly.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.